PDA

Zobacz pełną wersję : Tair 4.5/300 + canon extender 1.4 II



carnaL
05-10-2011, 17:30
Mam problem podłączając do canona 7d extender 1.4 II canona wraz z tairem przy próbie wyzwolenia migawki za każdym razem słychać jak lustro się podnosi po czym pokazuje mi się komunikat error z numerem 01 i informacją o błędzie danych pomiędzy aparatem a obiektywem oraz żeby przeczyścić styki.
ten sam extender razem z 70-200 f4 is działa jak powinien.
Czy powinienem zakleić styki a jeśli tak to które? Czy może problem tkwi gdzie indziej.

tryton
05-10-2011, 18:22
Może tkwi w przejściówce. Może powinna być bez przenoszenia elektroniki lub właśnie z przenoszeniem. Spróbuj w sklepie z inną niż masz.

Leon007
05-10-2011, 19:17
Musisz odizolować styki extendera od styków korpusu. Korpus odczytuje dane z extendera, a nie ma danych z obiektywu i myśli, że nie ma obiektywu.

Ja sobie wyciąłem pierścień z cienkiego, czarnego plastiku (np. z jakiejś teczki na papiery) i wkładam go między korpus i extender - żeby nie brudzić styków klejem niepotrzebnie. Wtedy wszystko zachowuje się jakbyś miał manualny obiektyw.

MacGyver
06-10-2011, 09:20
Extendery Canona przeznaczone są do pracy z tele-eLkami. Z manualnym szkłęm bez styków będą wariować, Zrób tak jak radzą koledzy w poprzednich postach.

pkoprowski
06-10-2011, 15:48
Może Dandelion na Tairze by pomógł? Spekuluję - nie sprawdzałem doświadczalnie, ale logicznie, rzecz ujmując, jak nakleisz Dandelion to extender przeniesie sygnał z/do chipa i body uzna, że ma do czynienia z normalnym EF.... Chyba...

MacGyver
06-10-2011, 15:51
...ale logicznie, rzecz ujmując, jak nakleisz Dandelion to extender przeniesie sygnał z/do chipa i body uzna, że ma do czynienia z normalnym EF.... Chyba...
Tyle że ten extender toleruje tylko wybrane eLki. Z innymi szkłami EF nie ma dylematu bo ich, po prostu, nie wepniesz ale tu różnie może być.... chyba ;-)

carnaL
06-10-2011, 17:36
Zrobiłem według rady Leona007 z tym pierścieniem z cienkiego plastiku i działa jak powinno :)
Dandeliona nie mam, może kiedyś sobie sprawie taki adapter to sprawdzę jak z nim chodzi, w każdym razie cieszę się teraz z ogniskowej 420 :P i dziękuję wszystkim za zainteresowanie.

dinderi
06-10-2011, 18:10
Zrobiłem według rady Leona007 z tym pierścieniem z cienkiego plastiku i działa jak powinno :)
Dandeliona nie mam, może kiedyś sobie sprawie taki adapter to sprawdzę jak z nim chodzi, w każdym razie cieszę się teraz z ogniskowej 420 :P i dziękuję wszystkim za zainteresowanie.
Jeśli można prosić o jakies sample, to odwdzięczę się uśmiecham :)
Równeiż uruchomiłem ten obiektyw na swoim Canonie, z tym, że nie mam extendera. Fajna zabawa :)

rysz
06-10-2011, 20:07
Jeśli można prosić o jakies sample, to odwdzięczę się uśmiecham :)
Równeiż uruchomiłem ten obiektyw na swoim Canonie, z tym, że nie mam extendera. Fajna zabawa :)

Przyłączam się do prośby. Sam bawię się Tairem na 40D i ciekawi mnie jak będzie wyglądała praca z extenderem. Canona raczej nie kupię, ale jakieś Kenko, to czemu nie?

Kwapiszon
06-10-2011, 20:19
Jeśli można prosić o jakies sample, to odwdzięczę się uśmiecham :)
Równeiż uruchomiłem ten obiektyw na swoim Canonie, z tym, że nie mam extendera. Fajna zabawa :)

Mówisz i masz, zdjęcia z ostatniego postu:
http://forum.stock-photo.pl/viewtopic.php?t=572&postdays=0&postorder=asc&start=15

dinderi
06-10-2011, 20:21
Mówisz i masz, zdjęcia z ostatniego postu:
http://forum.stock-photo.pl/viewtopic.php?t=572&postdays=0&postorder=asc&start=15

Rejestracja została wyłączona.

Powód: Konserwacja systemu

szuler
06-10-2011, 21:21
a coś bez logowania

Bahrd
02-06-2012, 10:56
Musisz odizolować styki extendera od styków korpusu. Korpus odczytuje dane z extendera, a nie ma danych z obiektywu i myśli, że nie ma obiektywu.

Ja sobie wyciąłem pierścień z cienkiego, czarnego plastiku (np. z jakiejś teczki na papiery) i wkładam go między korpus i extender - żeby nie brudzić styków klejem niepotrzebnie. Wtedy wszystko zachowuje się jakbyś miał manualny obiektyw.

Dzięki!!! Teraz widzę, że to oczywiste - skoro z samym "niemym" obiektywem działa!

Leon007
02-06-2012, 20:14
Dzięki!!! Teraz widzę, że to oczywiste - skoro z samym "niemym" obiektywem działa!

Jak jajko od Kolumba. 8-)