PDA

Zobacz pełną wersję : SRAW1 a Photoshop



KGR
04-10-2011, 20:27
Witam.
Mam problem z obróbką sRaw-ów. Gdy otwieram pliki w Camera Raw kolory robią się jakieś dziwne, są nasycone purpurą. Kolor czarny robi się fioletowy, w miarę obróbki jakość staje się okropna a używam tylko expozycji i kontrastu.
Dodam że zdjęcia zapisane w RAW nie mają tego problemu.
Czy to program czy jakiś inny problem?
Dziękuję.

Merde
04-10-2011, 20:33
Obsługa srawów w ACR zawsze była kiepska.
Albo rób pełne rawy, albo przeproś się z DPP.

KGR
04-10-2011, 20:42
Dzięki za szybką odpowiedź. Tak, robię w pełnych rawach.
DPP, przyznam się że nie instalowałem tego a może jakaś inna odrawiarka temu zaradzi?

ARN
04-10-2011, 23:16
Dzięki za szybką odpowiedź. Tak, robię w pełnych rawach.
DPP, przyznam się że nie instalowałem tego a może jakaś inna odrawiarka temu zaradzi?

sRawów nie czyta też DxO i inni...

Merde dobrze radzi - czemu nie instalowałeś DPP i czemu koniecznie szukasz innego rozwiązania?

Miałeś, ale się nie sprawdził (DPP), czy też jest to awersja do darmowych aplikacji? :lol:

KGR
05-10-2011, 06:52
chyba masz rację, to awersja ;)

Eddie
05-10-2011, 09:00
DPP wbrew pozorom jest bardzo wygodny do szybkiej i prostej obróbki rawów Canona. Nie jest też tak pamięciożerny jak na przykład Lightroom i zdecydowanie (co w sumie oczywiste) opracowuje pliki, do których jest dedykowany.
Nie sprawdzałem sraw1 w DPP, natomiast mogę powiedzieć, że w Lightroomie (i nie tylko) z tym formatem jest jeszcze jeden problem - poziome kreski szczególnie widoczne po wyostrzeniu pliku.

Can50
05-10-2011, 10:12
Polecam DPP.Bez problemu można obrobić sRAW i zapisać jako TIFF.W Ps możesz dokończyć.

KGR
05-10-2011, 21:00
Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi a teraz prośba o link (nie mam przy sobie płytki) bo coś znalazlem ale bez obsługi 50D.
Pomożecie?