PDA

Zobacz pełną wersję : Własna galeria



Grajam
30-09-2011, 17:20
Witam wszystkich :)
Od jakiegoś czasu poszukuję jakiejś dobrej, najlepiej bezpłatnej galerii internetowej, która w dodatku nie kompresowałaby zbytnio zdjęć, a co za tym idzie, nie haratała jakości... Obecnie używam pxd.pl, ale nie jestem z niej zadowolony [ strasznie jedzie po jakości ] i chciałbym ją zmienić. Może macie jakieś doświadczenia z innymi godnymi polecenia galeriami ?

Z góry dzięki za pomoc

leszekt
02-10-2011, 18:35
Jeżeli chodzi o umieszczanie zdjęć w sieci to ja używam jedynie FlickR.com i jestem zadowolony. Niestety ta jak i inne darmowe galerie nie pozwolą ci na 100% firmowanie swoim imieniem. Zawsze będzie to FlickR, Picasa czy inne tego typu serwisy.

Jeżeli myślisz poważnie o swoich pracach i chcesz się dobrze zaprezentować to radzę ci zainwestować parę złotych i mieć galerię z poważnego zdarzenia. Ja lada dzień pójdę w tym kierunku.

W przeciwnym razie - darmowa śmiało wystarczy.

flankerp
04-10-2011, 00:47
Polecam Piwigo. Sam korzystam z niego. Musisz mieć tylko PHP i MySQL 5 dostępny aby zainstalować (teraz to już chyba każdy ISP zaopatruje :) )

Zatem załóż sobie konto z własna domena u jakiegoś ISP, zainstaluj Piwigo i działaj :)

http://piwigo.org/

2du
04-10-2011, 09:46
Ja korzystam niestety z płatnego http://dphoto.com
Jedyny minus to cena (raczej jest drogo).
Pliki zamieszczam w maksymalnej wielkości i rozdzielczości.
Można podpiąć swoją domenę.
Limit na ilość zdjęć tylko w wersji Lite (1000)
Galeria ma wersję mobile dla komórek która działa bardzo fajnie.
Nie kompresują i nie psują plików.
Galeria można zabezpieczyć hasłem.
Zdjęcia można udostępniać do pobrania w wersji oryginalnej lub pomniejszone.
W wersji pro można dodawać filmy.

Grajam
06-10-2011, 18:07
Niestety Picassa odpada, bo prowadzę fotobloga na blogspocie i wszystkie fotki z niego są przechowywane na picassie :/ sprawdzę resztę z tego, co sugerujecie

jinks
07-10-2011, 00:00
może darmowy hosting na yoyo.pl + autoviewer?

Krasuski
07-10-2011, 01:22
Polecam BananAlbum
Można za free a licencja z tego co pamiętam nie zrujnowała mnie.