PDA

Zobacz pełną wersję : Sześciany, prostopadłościany



2du
30-09-2011, 09:29
Witam,

Szukałem i nie mogę znaleźć. Może nie wiem jak dokładnie się to nazywa. Pomóżcie!
Konkretnie poszukuję takich sześcianów jakie są wykorzystywane przy fotografii aktu by posadzić na tym modelkę. Gdzie można coś takiego kupić, bo w większości sklepów internetowych sprzedających wyposażenie do studia nie znalazłem.
... a może jakaś instrukcja DYI (nie wiem nawet z czego to wykonać by było dość lekkie i wytrzymałe).

dj_zibi
30-09-2011, 10:03
Idziesz do Castoramy/Obi/Praktikera kupujesz 6 wyciętych na rozmiar płyt wirówych np. białych, klej "ala vikol" i masz:) oczywiście wczesniej musisz policzyc długości desek:) Cała filozofia. Dodam ze koszt wyniesie ~20-80 zł zalezy jak wielka ma byc ta "skrzynka".

hekselman
30-09-2011, 12:53
halo halo!!!
Na jaki wymiar? Jak kupisz sześć jednkowo wyciętych kwadratów to sam to spróbuj skleić - czymkolwiek.
Musisz przeliczyć rozmiary uwzględniając grubość materiału. Mało tego - samo klejenie na bank nie wystarczy.Trzeba wzmocnic wkrętami...
No dobra - ja tylko o tym że jak chcesz porządnie tak by modelco nic nigdzie nie wlazło a i wyglądało na zdjęciach - zamów u dowolnego stolarza meblowego. Zostanie ci tylko pomalowac - co też nie jest proste.
Stolarz oklei ci co zechcesz i jak zechcesz.
I rób ze sklejki a nie pażdzierza bo będzie ciężkie jak diabli!
..mam nadzieję że nie dostanę po uszach za pozafotograficzne debaty ;-)

2du
30-09-2011, 14:12
Czyli nikt tego typu wyposażenia nie sprzedaje?
Na zdjęciach widać, że tego typu rekwizyty są dość porządnie wykonane, widać nawet że oklejone jakąś folią lub z kawałkiem pleksi bo w nie których widać odbicia.

Co do wymiarów to myślę że na początek to góra 1m3 bo to i tak dużo, a i krawędź 75 cm by mi wystarczyła.
Z drugiej strony kleić coś takiego tylko klejem to bym się bał i myślę że bez jakiś kątowników i śrub to nie da rady.

Mógł by się wypowiedzieć kto ma coś takiego w studiu i skąd to zdobył.

Maggot
02-10-2011, 11:10
chcesz miec profi to idz do agencji reklamowej lub stolarza. zrobia Ci ladne lico z plexi lub co tam tylko bedziesz chcial. mozna nawet pomyslec nad kilkoma wielkosciami chowanymi jedna w druga.

dinderi
02-10-2011, 11:43
halo halo!!!
Na jaki wymiar? Jak kupisz sześć jednkowo wyciętych kwadratów to sam to spróbuj skleić - czymkolwiek.Jak to będą jednakowe kwadraty, to po złożeniu nie będzie sześcianu.

Sergiusz
02-10-2011, 13:01
Ja bym dowiedział się tutaj http://www.jozefpawlowski.art.pl/kontakt.htm Swoje zrobiłem, zleciłem firmie robiącej kuchnie. Z anodowanego aluminium MDF i pleksi. Mocne lekkie i wytrzymałe. Tyle, że drogo wyszło. :-(

KuzynPit
02-10-2011, 13:09
Moja mama zrobiła sobie taką hmm kolumne-stojak na rzeźby:> zrobioną z takich hmmm cieńkich płyt niby osb tylko że zdecydowanie cieńszej coś jak tylne ścianki w niektórych meblach ale sztywniejsza, wewnątrz każdy z rogów jest wzmocniony listewkami tak jak na rysunku:


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img836.imageshack.us/img836/7981/obrazekm.jpg)

I takie usztywnienie zdecydowanie poprawia i stabilność i wytrzymałość bo na niej moja mama umieściła dość ciężkie rzeźby. Całość pomalowana farbą na biały kolor.
Jak będe miał chwile to mogę zrobić dokładne zdjęcia tego patentu:)
Albo mi przyszedł do głowy inny patent;] Kupujesz mały stolik z ikeii :) koszt ok 20-30zł i trochę go wzmacniasz i osłaniasz bocznymi ściankami z jakichś płyt:) i co najważniejsze spód również trzeba wzmocnić bo mój np trochę się odkleił od usadowienia modelek na nim:P

Sergiusz
02-10-2011, 20:59
Chciałbym Wam zwrócić uwagę na pewien drobiazg. Skoro ktoś ma zamiar sadzać na sześcianie rozebraną modelkę to mógłby pomimo oszczędności pomyśleć też o jej bezpieczeństwie. Jeśli wpadnie do sześcianu niechybnie może zrobić sobie krzywdę a nawet jeśli nie to taka sesja nie będzie należała do udanych.

Tezet-gdynia
02-10-2011, 21:35
Ja bym to zlozyl z plyt wiorowych - sa ciezkie, ale i na szczescie tanie. Wkrety, wikol, szlif, farba/okleina i gotowe. W granicach 40-50zl za sztuke. A mozna na nich siedziec, skakac, latac, biegac i co tylko sie chce. Wiem bo sam buduje skrzynki audio ktore musza "troche" wytrzymac ;)

janmar
02-10-2011, 21:59
Podobnie jak Sergiusz.Meble to nie zabawa w eksperymenty.Szczególnie te.Bo jedna osoba ,a może dwie przysiądą?
Co innego sześcian jako dekoracja, co innego siedzisko.

Sergiusz
03-10-2011, 02:00
Ja przeglądam nieustające wątki typu mam trzy tysiące co kupić z linkiem alledrogo do kłantumów i odpowiedzi kup to bo ma o sto Ws mniej lub więcej a nikt się nie zastanawia nad bezpieczeństwem sprzętu. Ja od tego zaczynam i patrzę czy lampa ma jeden, dwa lub trzy bezpieczniki. Podobnie jest z rekwizytami do studia. Rządzą się swoimi prawami. Owszem można przy pomocy sznurka, kleju i taśmy samoprzylepnej ale to nie jest takie istotne. Istotne są wymiary. Podobnie jak stopnie w schodach mają określoną wysokość mieszczącą się w widełkach od-do. W innym przypadku osoby będą się na schodach potykać. Sześcian jest mało praktyczny i lepszym rozwiązaniem jest prostopadłościan o określonych wymiarach. Nie mniej obie bryły są mało praktyczne ze względu na sporą trudność podczas fotografowania. Wydaje mi się, że pytanie postawione w pierwszym poście wątku dotyczy raczej braku pomysłu na zdjęcie i jak ustawić modelkę a nie na czym ją posadzić bo najprościej niech siada na podłodze.

grzegorzki
03-10-2011, 07:09
Jak juz bedziesz zamawial taki prostopadloscian to zamow sobie z jednym (lub dwoma) bokami z pleksi lub szkla przezroczystego lub matowego. Musi byc grube, zeby utrzymac +- podwojna wage modela i niezbyt lekkie, zeby bylo stabilne. Podswietlenie od spodu miekkim swiatlem daje ciekawy efekt. Jak nie znajdziesz stolarza to idz do nowootwartego sklepu i spytaj kto im robil szklane gabloty. W Warszawie nie powinno byc najmniejszego problemu. Np Abglass robi szklane schody, Tadeusz Wojcik robi szklane podlogi i zabudowy szklane itd itp