PDA

Zobacz pełną wersję : [wizja] - galerie i pojedyncze sztuki



wizja
23-08-2004, 14:44
co myślicie?

http://dunpeal.ath.cx/~dph/graf/canon/zapalka_d_f.jpg

dzięki za koństruktywne opinie :D

hazan
23-08-2004, 15:12
co myślicie?
dzięki za koństruktywne opinie :D

Ja myśle cobyś szybko zmienił temat - wedłyg formy jaką się stosuje na forum Galerie

wizja
23-08-2004, 15:55
aaa no tak. jakoś mi to umknęło 8)

teraz lepiej? :wink:

Przemek Białek
23-08-2004, 17:11
dzięki za koństruktywne opinie

swiatlo fajne, ale za ciasno i jakis taki nielad i nie widze punktu na ktorym moglbym zatrzymac wzrok!

wizja
23-08-2004, 18:48
rozumiem, że ciemny łepek zapałki go nie zastrzymuje (przynajmniej na dłużej?) :)

Arkan
23-08-2004, 19:01
Nie wiem czy taki był Twój zamiar, ale zdjęciu brakuje trochę kontrastu (ja lubię kontrastowe zdjęcia) - a kontrastu dołożyć nie możesz, bo i tak już masz przepalenia. Lewa góra i pierwszy plan są przepalone. Rozumiem, że celem było silne oswietlenie tylne i doswietlenie 1-szego planu. Zamysł OK, tylko że wyszła Ci zbyt duża rozpiętość i stąd przepalenia (ekspozycję mierzyłeś na odwróconą muszlę i potraktowałeś pomiar jako szarość). Zrób to jeszcze raz mierząc na "przepalenia" i traktując odczyt jako szarość. Niedoświetlisz wtedy odwróconą muszlę, ale łatwiej wyciąga się w PS-ie niedoświetlenia niż przepalenia (bo przepaleń takich jak zrobiłeś to sie nie da wyciągnąć :( ).
Możesz też użyć światłomierza ze spotem i tak długo kombinować oświetleniem, aż zmieścisz się w rozpietości 5EV (mój spotmeter jest tu nieoceniony :lol: )

Arkan

Przemek Białek
23-08-2004, 19:20
Nie wiem czy taki był Twój zamiar, ale zdjęciu brakuje trochę kontrastu (ja lubię kontrastowe zdjęcia) - a kontrastu dołożyć nie możesz, bo i tak już masz przepalenia. Lewa góra i pierwszy plan są przepalone. Rozumiem, że celem było silne oswietlenie tylne i doswietlenie 1-szego planu. Zamysł OK, tylko że wyszła Ci zbyt duża rozpiętość i stąd przepalenia (ekspozycję mierzyłeś na odwróconą muszlę i potraktowałeś pomiar jako szarość). Zrób to jeszcze raz mierząc na "przepalenia" i traktując odczyt jako szarość. Niedoświetlisz wtedy odwróconą muszlę, ale łatwiej wyciąga się w PS-ie niedoświetlenia niż przepalenia (bo przepaleń takich jak zrobiłeś to sie nie da wyciągnąć :( ).
Możesz też użyć światłomierza ze spotem i tak długo kombinować oświetleniem, aż zmieścisz się w rozpietości 5EV (mój spotmeter jest tu nieoceniony :lol: )

Arkan

zrob w raw i wtedy napewno nie przepalisz korekcja do -2/3 ev powina wystarczyc a jak by co obserwoj monitor!

Arkan
23-08-2004, 19:45
zrob w raw i wtedy napewno nie przepalisz korekcja do -2/3 ev powina wystarczyc

To się nazywa fotografia empiryczna - w zasadzie po to mamy cyfrę. Karta w slot i można jechać do skutku :wink:


a jak by co obserwoj monitor!

A jak zawiedzie empiryka, to wdrażamy metody organoleptyczne :mrgreen:

Arkan

santiblue
23-08-2004, 20:33
rozumiem, że ciemny łepek zapałki go nie zastrzymuje (przynajmniej na dłużej?) :)

Szczerze mówiąc to po dłuższej chwili zauważyłem zapałke :) Ale może to objaw przepracowania :mrgreen:

Przemek Białek
23-08-2004, 20:40
Szczerze mówiąc to po dłuższej chwili zauważyłem zapałke Ale może to objaw przepracowania

u mnie podobnie!

Vitez
24-08-2004, 00:32
rozumiem, że ciemny łepek zapałki go nie zastrzymuje (przynajmniej na dłużej?) :)

Hm... w skrocie i delikatnie: nie... nie zatrzymuje (dopiero jak to napisales zauwazylem ze tam jest lepek od zapalki :roll: - za malo kontrastyow, za ciasne, za duzy balagan w kadrze).

wizja
24-08-2004, 14:32
wiecie, to że nie widzicie zapałki może świadczyć, że marni z Was obserwatorzy :mrgreen: :mrgreen:

ciasne, może i faktycznie, w postprodukcji przyciąłem w kwadrata (prawie) - może i źle. ale żeby od razu bałagan 8) ale ok, znam Wasze opinie, dzięki :D

satriani
23-09-2004, 10:17
Zrób jeszcze 2 w podobnej tematyce i o podobnych parametrach tym muszelkom i zestaw je koło siebie, coś jak obrazy w Ikei efekt może być niezły.

Mnie też brakuje tam troszeczkę kontrastu , ale pozatym ok.