PDA

Zobacz pełną wersję : 5dII - przerywanie nagrywania



breme
28-09-2011, 13:26
Witam, mam taki problem, podczas uruchomienia nagrywania, po prawej stronie ekranu, pojawia się mały pasek ze skalą pięciu kwadracików, który dochodzi do maximum (wydaje mi się że to pomiar dźwięku) i po jakichś dwóch sekundach aparat przestaje nagrywać (automatycznie stopuje). Dzieje się to tylko raz po włączeniu aparatu, przy późniejszym nagrywaniu na ciągle włączonym sprzęcie, aparat zachowuje się już normalnie.

Czy ktoś spotkał się z takim czymś?

matarata
28-09-2011, 21:38
Zapewne jakbyś poszukał lub zajrzał do instrukcji to byś przeczytał, że to problem z wolną kartą. Zalecana Sandisk 30MB/s. Karty 120x nie zawsze dają radę z zapisem.

Bangi
29-09-2011, 08:00
Zapewne jakbyś poszukał lub zajrzał do instrukcji to byś przeczytał, że to problem z wolną kartą. Zalecana Sandisk 30MB/s. Karty 120x nie zawsze dają radę z zapisem.

tylko, że wg opisu jest mowa o tym, że dzieje się to tylko raz po włączeniu, a potem jak rozumiem, już nie, więć IMHO to nie kwestia karty, też o tym myślałem, że bufor się zapełnia, ale działo by się tak za każdym razem...

breme
04-10-2011, 15:09
Zapewne jakbyś poszukał lub zajrzał do instrukcji to byś przeczytał, że to problem z wolną kartą. Zalecana Sandisk 30MB/s. Karty 120x nie zawsze dają radę z zapisem.

Myślę, że to coś innego niż karta, ponieważ pracuje na:
16GB ULTRA 30MB/s EXTREME SanDisk.
W wolnej chwili sprawdzę jeszcze 8GB PQI 60x, ale wątpię żeby przyczyna była ukryta w karcie pamięci.

Jeszcze jakieś sugestie?
Czy ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem?

luc_october
05-10-2011, 12:07
U mnie tak na wolniejszej karcie robi. Na Sandisku powinno być OK.

breme
17-10-2011, 13:18
Sprawdzałem kilka kart, na każdej jest to samo, czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły co może być przyczyną przerywania nagrywania?

Bangi
17-10-2011, 13:22
A może jakiś generalny reset body by pomógł lub coś z aktualizcją oprogramowania.
A może karty mają inną prędkość niż deklaorwane...
To taki mój pomysł, jeszcze przed ewnetulaną wysyłką do serwisu...
A może zadzwoń po prostu do serwisu...

agadam
26-10-2011, 18:39
Sprawdzałem kilka kart, na każdej jest to samo, czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły co może być przyczyną przerywania nagrywania?

Czy udało Ci się już odnaleźć przyczynę problemu? Sam pracuję na 5dII, więc taka wiedza może być mi kiedyś pomocna...

kobesi
28-10-2011, 13:03
Mam podobny problem - tylko że gdy pojawi się już 5-ty kwadracik (one wskazują na przepełnienie bufora) wówczas aparat mi się zawiesza zupełnie - trzeba wyjąć baterie i włożyć je ponownie. A największy ból jest taki, że nagranie się nie zapisuje.

Nie znalazłem żadnej prawidłowości. Kiedyś nagrywałem cały dzień, od 11 do 20. Przez pierwszych kilka godzin nie było żadnej zwiechy, w ostatnich dwóch godzinach było ich chyba z 10. Może aparacik się zmęczył? ;)

siudym
28-10-2011, 14:07
A to ciekawostka. Sam mialem rozne karty w 5D2 i nigdy nie zauwazylem tych kwadracikow. Ogolnie widuje je od dawien dawna w starym kompakcie S2 IS :)

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img11.imageshack.us/img11/8453/20111028005.jpg)

A moze dzialanie na podrobkach? Warto zbadac jakims softem do testowania predkosci kart.

Pinto
04-11-2011, 12:02
Te kwadraciki pojawiają się tylko podczas używania kart, które mają niewystarczającą przepustowość.