PDA

Zobacz pełną wersję : Profesjonalna sesja komórką



rOOmak
26-09-2011, 21:08
Dla tych którzy potrzebują eLki żeby zrobić zdjęcie ;)
I dla reszty typu "ładne zdjęcia, musisz mieć drogą kamerę..." :smile:

http://youtu.be/o063wC_SNxo

Merde
26-09-2011, 21:13
Były już podobne tematy.
I znów wniosek jest ten sam - jak formatem docelowym ma być 1280x720 px i masz Photoshopa, to faktycznie nie ma znaczenia czym robisz zdjęcia :mrgreen:

rOOmak
26-09-2011, 21:56
Nie wątpię, że były :) Mimo wszystko większość fotoamatorów rzadko drukuje zdjęcia.
Rozdzielczość iPhona z filmiku to 2592 x 1936. Przy 300ppi to 21.95x16.39 cm co umożliwia wydruk na najbardziej popularnych w śród amatorów rozmiarach odbitek.
Co do Photoshopa... to nie mam zdjęć których bym nie przepuszczał przez Photoshopa, lub przynajmniej Lightrooma...
W filmiku udowadniają, że ludzie podchodzą do fotografii od złej strony... ;)

abyss
26-09-2011, 23:43
Yyy... "I'm not impressed". Mimo, że rozdzielczość iPhone'a blisko dwukrotnie przewyższa rozdziałkę mojej pierwsze cyfrówki. No ale może to też kwestia fotografa...

Goomis
27-09-2011, 01:09
Taa chwali się budżetem 30 dolców a zdjęcia to ciekawe w czym obrabiał. W gimpie? :-P

rOOmak
27-09-2011, 01:16
a jeśli nawet? nie da się w gimpie? Bo sam nie znam tego programu...

Merde
27-09-2011, 06:52
Nie wątpię, że były :) Mimo wszystko większość fotoamatorów rzadko drukuje zdjęcia.
Rozdzielczość iPhona z filmiku to 2592 x 1936. Przy 300ppi to 21.95x16.39 cm co umożliwia wydruk na najbardziej popularnych w śród amatorów rozmiarach odbitek.

Ja mówię o rozdzielczości w jakiej prezentowany jest efekt końcowy, a to był filmik 720p na youtube. Zresztą - nawet tam było widać, że DR leży i kwiczy.
PS: Obróbka ssie, większość z tych zdjęć lepiej wyglądała przed niż po.

dinderi
27-09-2011, 08:40
Taa chwali się budżetem 30 dolców a zdjęcia to ciekawe w czym obrabiał. W gimpie? :-P
Obrabiał w gotowych aplikacjach na ajfona. To niezwykle rozbudowane algorytmy. Cena tych najlepszych dochodzi nawet do 3 dolarów.

rOOmak
27-09-2011, 10:56
@Merde bardzo często spotykane, że ludzie przeginają z obróbką. Kwestia gustu.
Mimo wszystko zdjęcia lepsze niż wielu fotografów z dSLR i cięzkimi szkłami ;)
No i przypominam, że to komórka :D

Tutaj sesja która była inspiracją dla powyższej.
http://fstoppers.com/iphone

stintrepid
27-09-2011, 11:15
a jeśli nawet? nie da się w gimpie? Bo sam nie znam tego programu...

Da się ja nie znam PS dopiero zaczynam z obróbka i robię to w Gimpie takiej obróbki jeszcze nie potrafię ale program ma potencjał i jest FREE może wymaga trochę więcej pracy bo nie wszystko robi z automatu ale im bardziej sie wgryzam tym większe możliwości odkrywam.

lukasz5DmkI
27-09-2011, 17:30
Nie zawszę żeby zrobić dobre zdjęcie potrzebny jest super sprzęt (pomijając rozdzielczość i przedstawienie tego na odbitce). Uważam że wielu z doskonałych fotografów (nawet z pośród forumowiczów) potrafiło by zrobić doskonałą sesję np:Ślubna , zwykłym kompaktem.
Wiadomo że sprzęt ułatwia pracę dzięki takim czynnikom jak np:ISO.
Ale czasem jest nam po prostu wstyd że Ja jako fotograf którego młoda para opłaca robi zdjęcia takim samym aparatem jak wujek Staszek :)
Na filmie widać że zdjęcie jest zrobione ajfonem ale nikt nic nie wspomniał o oświetleniu :)za parę ładnych dolarów :)

Goomis
28-09-2011, 00:27
Obrabiał w gotowych aplikacjach na ajfona. To niezwykle rozbudowane algorytmy. Cena tych najlepszych dochodzi nawet do 3 dolarów.

No nie jeżeli dobrze zrozumiałem to focił zwykłą defaultową appką na iphonie a o obróbce chyba nie mówił (oglądałem zmęczony i trochę od nie chcenia i drugi raz mi się nie chce więc mogę się mylic :-P )

Merde
28-09-2011, 08:00
Uważam że wielu z doskonałych fotografów (nawet z pośród forumowiczów) potrafiło by zrobić doskonałą sesję np:Ślubna , zwykłym kompaktem.

Może plener, bo w kościele to chyba z pełnym oświetleniem studyjnym...

lukasz5DmkI
28-09-2011, 09:18
Tak plener :) a kościuł np:Olympusem ZX1 lub Fuji X100 chociaż mój znajomy robił śłub X100 (był gościem) i szału nie ma :)