PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 40D - awaria w Bieszczadach



Sigurd
25-09-2011, 13:21
Witam serdecznie Forumowiczów,

Siedzę w Cisnej i piszę tę wiadomość. Pogoda piękna, widoczność doskonała. Tylko mój 40D przestał działać. Może będziecie w stanie coś doradzić i uda się go przywrócić do działania, by nie zmarnować 5 dni w górach.

Aparat podczas wykonywania zdjęcia zaciął się. Najpierw podczas wciskania spustu zawiesił się. Po restarcie (wyjęciu i włożeniu baterii) wszystko wyglądało w porządku, ale podczas kolejnego wciśnięcia spustu znów zawisł. Znów pomogło wyjęcie i włożenie baterii. Przy kolejnym wciśnięciu spustu, wyświetlił na ekranie na 5 sekund słynny error 99, po czy całkowicie się wyłączył. Od tej chwili wkładanie i wyjmowanie baterii, włączanie/wyłączanie go, wymiana obiektywów czy kart pamięci nie pomagają. Jest zwyczajnie martwy. W środku lustro podniesione, firanki opuszczone.

Tak sobie siedzę w kawiarni i modlę się, że może coś doradzicie, by go reanimować. Zanim wrócę i odwiedzę Żytnią...

Pozdrawiam serdecznie.

wiktor2323
25-09-2011, 14:51
Jakoś marnie widzę bez serwisu:( Zostaw go na noc bez dużej i małej baterii, jeżlei masz gripa to odkręć:)

Sigurd
25-09-2011, 17:57
Wiktor, bardzo dziękuje za radę. Aparat leżał parę godzin bez baterii głównej, ale nie pomyślałem o tej dodatkowej. Dziś na noc spróbuję zostawić go bez obu. Może pomoże...

Sigurd
04-10-2011, 21:38
Tak informacyjnie - mam opinię z Żytniej: awaria płyty głównej lub płyty bottom.
W pierwszym przypadku koszt 800PLN, w drugim 400PLN. :cry:

Być może powinienem zadać to pytanie w innym dziale, ale co sądzicie o takim koszcie naprawy tego 40D? Opłaca się Waszym zdaniem?
Może warto rozważyć kupienie 7D na raty (o czym myślę już od jakiegoś czasu), a 40-tkę podarować sobie lub sprzedać jako uszkodzony?
Szkoda mi tej 40-tki - to dobra puszka...

Pozdrawiam serdecznie.

wiktor2323
04-10-2011, 21:53
Jeżeli puszka ma mały przebieg to moim zdaniem się opłaca...:)

Sigurd
04-10-2011, 23:02
Wiktor, przebieg ok 30tys, czyli mały.
Raz jeszcze dzięki za Twoją opinię.

Naprawiacz
05-10-2011, 08:21
Można naprawić taniej, lecz nie w autoryzowanym serwisie.

Cluer
05-10-2011, 08:48
Można naprawić taniej, lecz nie w autoryzowanym serwisie.
Możesz zaproponować jakiś nieautoryzowany, ale równocześnie zaufany serwis ?
Nie oddałbym aparatu do pierwszego lepszego serwisu "gsm" a moje 40D również dało mi już ostrzeżenie (górna rolka zaczęła się ślizgać)

Naprawiacz
05-10-2011, 17:36
Możesz zaproponować jakiś nieautoryzowany, ale równocześnie zaufany serwis ?
Nie oddałbym aparatu do pierwszego lepszego serwisu "gsm" a moje 40D również dało mi już ostrzeżenie (górna rolka zaczęła się ślizgać)

W tej sprawie pisz, proszę, na PW.