PDA

Zobacz pełną wersję : Windows7 - proces explorer.exe blokuje rawy z canona Cr2



jinks
25-09-2011, 10:59
Mam problem jak w temacie. Problem występuje na niektórych plikach, np. w folderze 500 rawów blokowane jest tylko 20. Nie mogę kopiować, przenosić. Program DPP nie może zapisywać zmian na tych plikach itd. Program unlocker wskazuje na proces explorer.exe. Na początku wydawało mi się, że problem występuje na różnych typach plików, ale teraz przyjrzałem się temu bliżej i sprawa dotyczy tylko plików typu *.CR2. Stad moje pytanie właśnie na tym forum a nie innym;) Czy ktoś spotkał się z takim problemem?

ani NOD ani Kaspersky nie widzą wirusów. log z hijackthis tez nie pokazuje niczego niepokojącego.

dinderi
25-09-2011, 13:50
Przejmij najlepiej całą partycję, razem z podfolderami na własność. To jest jakiś bład w uprawnieniach w Windowsie, pokutujący już od XP, wystepujący w powiązaniu z plikami "mediowymi". Mi to się działo ze zdjęciami i filmami, bez wyraźnej reguły.
Jak się przejmuje folder na własność, znajdziesz w guglu.

sebol1204
25-09-2011, 20:25
jinks mam ten sam problem, rawy odblokowują sie po restarcie komputera.
Jak uda mi sie to jakoś obejść to napiszę co i jak.

arturs
25-09-2011, 23:35
może to coś z podglądem plików? jaka wersja systemu 32 czy 64 bit?

jinks
26-09-2011, 18:53
Przejmij najlepiej całą partycję, razem z podfolderami na własność. To jest jakiś bład w uprawnieniach w Windowsie, pokutujący już od XP, wystepujący w powiązaniu z plikami "mediowymi". Mi to się działo ze zdjęciami i filmami, bez wyraźnej reguły.
Jak się przejmuje folder na własność, znajdziesz w guglu.

Na razie wygląda na to, że pomogło. Dziękuję:)

windows legalny (żeby nie było;)) 64bit.

dinderi
26-09-2011, 19:00
Na razie wygląda na to, że pomogło. Dziękuję:)

windows legalny (żeby nie było;)) 64bit.
Nie ma za co. U mnie też to pomogło.
Na nielegalnym Windowsie też by pomogło.