PDA

Zobacz pełną wersję : Odzyskanie plikow CR2



rycho123
24-09-2011, 15:22
Witam - jestem nowym użytkownikiem.
Program do synchronizacji przez mój bląd skasował mi kilka folderów z cennymi dla mnie zdjęciami w formacie CR2. Odzyskałem ok. 70% - te, przy ktorych programy do odzyskiwania podawały, że szanse na odzyskanie są bardzo dobre albo świetne. Mimo to, część odzyskanych zdjęć nie daje się otworzyć - Irfan podaje, że brakuje nagłówka albo błąd kodowania i że nie może załadować Canon esdsk.dll.
Czy mieliście taki problem i czy daje sie rozwiązać, czy też muszę je spisać na straty?
Będę wdzięczny za wszelkie rady.
Pozdrawiam

Adlatus
24-09-2011, 18:46
Zainstaluj najnowszego Irfana 4.30 + paczkę z dodatkami (plugins) i powinien otwierać bez komunikatu o braku pliku "edsdk.dll".

rolaj
24-09-2011, 22:22
Srobuj ponownie z Digital Image Recovery. Freeware, b. dobry!

dziobolek
25-09-2011, 18:00
https://canon-board.info/imgimported/2011/03/415-1.gif
źródło (http://emoty.blox.pl/resource/415.gif) http://www.google.pl/search?num=100&q=Odzyskanie+plikow+CR2++site%3Awww.canon-board.info&tbs=&tbo=1

Pozdrówka!

rycho123
25-09-2011, 20:01
Dzięki serdeczne,
Instalacja nowszego Irfana i pluginów nie pomogla, choc przestał sie ukazywać komunikat o brakującym dll Canona. Pewnie te pliki zostały jednak trochę nadpisane - odzyskuję je nie z kart, bo one juz zostaly tymczasem zapisane, ale z HDD. Dziobolek - dzieki za link, przeczytam uważnie, może coś znajdę.
Pozdrawiam

flankerp
01-10-2011, 05:47
Sam właśnie padłem ofiara bezmyslnego skasowania zdjęć, których nie przekopiowałem do końca (zrobiłem kopie potem pstryknłem kilka zdjęć, których zapomniałem zgrać)

Dla MacUserów polecam: http://www.cgsecurity.org/wiki/PhotoRec

Darmowy i działa rewelacyjnie :) Ufffff

przemasban
01-10-2011, 09:47
Jakieś pół roku temu też próbowałem odzyskać pliki cr2, w moim przypadku powodem jak się później okazało był brak formatu karty w puszce przed pierwszym strzałami. Zdjęcia udało mi się odzyskać jednak nie w formacie cr.2 tylko jakimś innym - nie pamiętam już jakim. Jedyne co udało mi się zrobić to znalezienie jakiegoś programu i przekonwertowanie tych fotek do jpg. Z Irfana też miałem problem - czytaj nie otwierał

Merde
02-10-2011, 18:46
Zdjęcia udało mi się odzyskać jednak nie w formacie cr.2 tylko jakimś innym - nie pamiętam już jakim. Jedyne co udało mi się zrobić to znalezienie jakiegoś programu i przekonwertowanie tych fotek do jpg. Z Irfana też miałem problem - czytaj nie otwierał

Odzyskałeś zdjęcia w formacie raw, to tylko rozszerzenie nie było właściwe (niech zgadnę - *.tif?).

enter
02-10-2011, 20:37
ja rawy odzyskuję w 99% jako RAW *.cr2 programem
PC Inspector Smart Recovery aktualnie posiadam wersję 4.5
ale po awarii staram się nie zapisywać ponownie karty

ostatnio nawet odzyskałem przy okazji stare Rawy po 3 zapisaniu i sformatowaniu i przy okazji z uwalonej kary wyjętej w trakcie zapisywania
nośnik był nierozpoznawalny

przemasban
03-10-2011, 11:23
Odzyskałeś zdjęcia w formacie raw, to tylko rozszerzenie nie było właściwe (niech zgadnę - *.tif?).
Dokładnie taki tif, próbowałem zmieniać rozszerzenie, ale za dużo mi z tego nie wyszło niestety, DPP nie chciał otwierać tych plików

savage67
08-10-2011, 20:28
Do odzyskiwania danych z kart pamięci itd. polecam BadCopy (http://www.jufsoft.com/) . U mnie zadziałał rewelacyjnie. Odtworzył wszystko co do sztuki ( format .cr2)

RadOs41
21-08-2014, 11:13
Witajcie, skorzystam z tego, istniejącego już wątku. Ostatnio wykonując zdjęcia (5d1 w Raw - CR2) pojawił mi się błąd polegający na tym, że trzy spośród wszystkich wykonanych zdjęć (ok. 600) nie chcą się otworzyć. Tzn. obrazy zdjęcia na miniaturach (w folderze po przerzuceniu na komputer) są widoczne, ale po próbie wczytania ich (wyświetlenia) za pomocą dowolnego programu - np. DPP Canona pojawia się komunikat "decoding failed", a następnie czarny obraz zamiast zdjęcia. Zdjęcia nie można także otworzyć (powiększyć) na wyświetlaczu aparatu - podobny komunikat.
I pytanie do Was: 1) co jest, lub co może być przyczyną ww. zjawiska polegającego na niepowodzeniu dekodowania obrazka; 2) czy można w jakiś sposób "odzyskać" te zdjęcia, tzn. otworzyć lub zapisać w innym formacie w celu dalszej edycji? Za odpowiedzi dziękuję.

jan pawlak
21-08-2014, 11:24
Najprawdopodobniej karta "zaczyna" padać.

Włóż dobrą/nową i problem powinien zniknąć

jp

adawro
21-08-2014, 12:55
1) co jest, lub co może być przyczyną ww. zjawiska polegającego na niepowodzeniu dekodowania obrazka;
Problem z czytnikiem. Problem z kablem USB, Problem z kartą CF



2) czy można w jakiś sposób "odzyskać" te zdjęcia, tzn. otworzyć lub zapisać w innym formacie w celu dalszej edycji?
Spróbuj odczytać te pliki z karty w innym komputerze przy użyciu innego czytnika i innego kabla.

RadOs41
21-08-2014, 20:15
Dziękuję za podpowiedzi. Zdjęcia kopiuję na komputer prosto z aparatu, bez wyjmowania karty ze slotu, za pomocą EOS Utility. Czytnik więc w grę nie wchodzi. Kabel też raczej nie - komunikat o błędzie pojawił się już podczas próby podglądu zdjęcia na wyświetlaczu aparatu, jeszcze przed skopiowaniem na komputer. Więc raczej karta CF... lub może jakiś błąd oprogramowania w body podczas zapisu zdjęcia???

Usjwo
22-08-2014, 04:07
Dziękuję za podpowiedzi. Zdjęcia kopiuję na komputer prosto z aparatu, bez wyjmowania karty ze slotu, za pomocą EOS Utility. Czytnik więc w grę nie wchodzi.


Moze jednak do celow diagnostycznych wyjal bys karte z aparatu i sprawdzil na kompie czy da sie odczytac. Dopuki tej karty nie wyjmiesz z aparatu, to naprawa tego bedzie ciezka.