PDA

Zobacz pełną wersję : canon 50 1.4 i zepsuty af



Didina
24-09-2011, 12:40
Może ktoś się orientuje ile kosztuje wymiana af w canonie 50 1.4? I czy to się w ogóle opłaca? Może lepiej zakupić 50 1.8, bo podobno jest solidniejsze? Nie wiem co robić? Inwestować w 1,4 czy dać sobie spokój, bo z tego co czytałam na forach to bardzo delikatne szkło i lubi się psuć.
Dzięki za odpowiedzi!

2em
24-09-2011, 14:51
Pytaj tutaj http://www.e-csi.pl/ , tel: (22) 379 20 90, nie ma co dywagować.

Bolek02
24-09-2011, 18:21
Może ktoś się orientuje ile kosztuje wymiana af w canonie 50 1.4? I czy to się w ogóle opłaca? Może lepiej zakupić 50 1.8, bo podobno jest solidniejsze? Nie wiem co robić? Inwestować w 1,4 czy dać sobie spokój, bo z tego co czytałam na forach to bardzo delikatne szkło i lubi się psuć.
Dzięki za odpowiedzi!

Ta twoja opinia to troche nieprzemyślana jest. Jak można wogóle porównywać solidne szkło 50/1,4 to takiego plasticzaka :confused:
Wymiana AF to koszt ok. 350zł a szklo warte 1000zł. Odpowiedz sobie sam :)

Didina
24-09-2011, 21:11
Dzięki za odpowiedzi! Teraz jestem pewna, że zainwestuję w naprawę. Tylko będę musiała wysłać szkło do Polski, bo tu gdzie jestem pan podał mi cenę za wymianę af 200e, a zaraz wysunął propozycję, że on ode mnie odkupi to zepsute szkło za 30e !!!! wtedy zapaliła mi się czerwona lampka i stwierdziłam, że poszukam innego miejsca do naprawy.
Poszperałam w internecie i na flickr'u znalazłam opinię, że z tym szkłem trzeba uważać i najlepiej mieć cały czas założoną osłonę obiektywu - to dla innych użytkowników 50tki ku uwadze :)

Mutt
24-09-2011, 21:28
Częsta usterka w tym obiektywie. Pod wpływem siły uderzenia, metalowa prowadnica przedniej grupy soczewek deformuje się i AF zacina się w pewnym małym zakresie. Naprawa tego w domowych warunkach zajmuje 30 minut.

Didina
24-09-2011, 21:38
Tylko, że af się nie zacina, on jest kompletnie martwy, jak wciskam spust do połowy to nie ma żadnej reakcji, żadnego dźwięku...

janmar
24-09-2011, 22:08
Sprawdż przełącznik AF-M.Wyczyść styki w obiektywie i aparacie [szmatka i spirytus np.]
AF to masz w aparacie .W obiektywie jest tylko silnik.Czy z innymi obiektywami jest ok?

Didina
25-09-2011, 08:18
Przełącznik działa. Inne obiektywy też, czyściłam już styki - nie pomogło.
Mutt ja nie mam żadnych narzędzi, nawet do rozkręcenia tego obiektywu, zresztą z moimi "zgrabnymi" palcami wynik domowej naprawy byłby wątpliwy :)

VomitroN
26-09-2011, 19:41
Ta twoja opinia to troche nieprzemyślana jest. Jak można wogóle porównywać solidne szkło 50/1,4 to takiego plasticzaka :confused:


Może autorka wątku miała na myśli Mk I ? ;-)


Przełącznik działa. Inne obiektywy też, czyściłam już styki - nie pomogło.
Mutt ja nie mam żadnych narzędzi, nawet do rozkręcenia tego obiektywu, zresztą z moimi "zgrabnymi" palcami wynik domowej naprawy byłby wątpliwy :)

Wbrew pozorom, nie jest to aż tak skomplikowane.
Dla potomnych, TUTAJ (http://www.fotomozaic.ro/artikel.php?idstory=225&s=1) instrukcja jak się do tego zabrać we własnym zakresie.