PDA

Zobacz pełną wersję : dwie lampy w trybie HSS - pytanie



dandi
23-09-2011, 16:52
1 lampa jest podpięta do 40D po kablu synchronizacyjnym E-TTL - więc tu mam HSS i nie ma problemu.
Mam drugą lampę i chciałbym żeby ona się synchronizowała z tą pierwszą -nawet przy trybie HSS(druga lampa będzie w trybie M na statywie)

Mogę na tą drugą lampę dać fotocelę(działającą na drugi błysk) ale w plenerze to może być zawodne- ale tu się mogę mylić(tak myśę).

I tu pytanie:
Co zastosować żeby otrzymać tryb HSS dla obu lamp.
(rozwiązanie z użyciem kabli też może być jeśli zadziała)

Dziękuję,
Daniel

dinderi
23-09-2011, 19:22
w podobny sposób. http://www.canon-board.info/showthread.php?p=970865#post970865

Nic nie piszesz, jakie lampy chcesz wyzwalać.

sylwek2k
23-09-2011, 19:56
1 lampa jest podpięta do 40D po kablu synchronizacyjnym E-TTL - więc tu mam HSS i nie ma problemu.
Mam drugą lampę i chciałbym żeby ona się synchronizowała z tą pierwszą -nawet przy trybie HSS(druga lampa będzie w trybie M na statywie)

Mogę na tą drugą lampę dać fotocelę(działającą na drugi błysk) ale w plenerze to może być zawodne- ale tu się mogę mylić(tak myśę).

I tu pytanie:
Co zastosować żeby otrzymać tryb HSS dla obu lamp.
(rozwiązanie z użyciem kabli też może być jeśli zadziała)


mozesz kupic rozdzielacz sygnalu ETTL, mozesz wyzwalac w systemie wireless ETTL (o ile masz lampy master i slave)...

Jezeli masz typowo manualna lampe, to jedyne, co Ci pozostanie, to ustawienie jej na pelna moc + fotocela (bo zmniejszenie mocy spowoduje, ze nie bedzie ona naswietlala przez caly czas otwarcia migawki).

dandi
24-09-2011, 11:14
1wsza lampa na kablu synchro E-TTL to 430ex a druga to yn-460 wiec nie systemowa -master /slave odpada.
Interesują mnie rozwiązania tanie, najtańsze.
Czy kabel PC podpięty do drugiej lampy yn-460 i złącza PC w aparacie nie załatwi sprawy?
(wiem że mogę to łatwo sprawdzić ale nie mam kabla PC :) )

dzięki dinderi za linka-poczytam sobie-może podejdzie to pod mój problem

sylwek2k
25-09-2011, 14:23
Czy kabel PC podpięty do drugiej lampy yn-460 i złącza PC w aparacie nie załatwi sprawy?

Nie. Na zlaczu PC (podobnie jak i na centralnym styku na sankach) pojawi sie sygnal, dopiero gdy pierwsza lamelka opadnie na dol.


Pozostaje Ci fotocela i lampa YN odpalona na pelna moc.

dinderi
25-09-2011, 14:45
dzięki dinderi za linka-poczytam sobie-może podejdzie to pod mój problem
Żaden inny sposób z tych, które próbowałem, nie zadziałał.

Można ew. zbudować jeszcze synchronizator wg schematu kolegi szymwala http://ws.ps.pl/flash_synchronization/slides/hssynchronization12_3.html

dandi
01-10-2011, 13:27
tak, ten setup (podany przez dinderi'ego tutaj: http://www.canon-board.info/showthread.php?p=970865#post970865)
to jest to co chciałem. Ale teraz mam kolejne pytanie.
Chcę pierwszą lampę 430ex miec w trybie E-TTL .
Czy zastosowanie fotoceli na 1 błysk zapewni synchronizację z drugą lampą (myślę że przerwa pomiędzy błyskiem próbnym i głównym nie jest na tyle duża, żeby to zaszkodziło, ale to tylko przypuszczenia.)

Czy może ktoś, kto ma takie możliwości, to sprawdzić?

Fotocele na 1 błysk są tańsze... ;-) ,
a na allegro wogóle nie widziełem fotoceli na 2 błysk.