PDA

Zobacz pełną wersję : vista1



vista1
07-01-2006, 23:29
Witam, tak jak napisałem w swoim profilu, pstrykam głównie dla siebie i dla własnej przyjemności. Czasami pokażę jednak to i owo, co niniejszym czynię pierwszy raz, licząc na konstruktywną krytykę. Mam nadzieję pokazać coś od czasu do czasu... o ile go znajdę w swoim zabieganym życiu. Na początek dwie podobne do siebie fotki, które mam nadzieję są rozpoznawalne co do znajdującego się na nich obiektu mimo troszkę innego spojrzenia. Obróbka w PS to jedynie konwersja do B&W oraz minimalna zmiana jasności i kontrastu. Fotka zrobiona fuji S5000 z filtrem UV. Trzecia fotka to jedno z tych, które zrobiłem ostatnio na ślubie mojego kumpla - prosił o fotki z detalami więc jest detal - "klient nasz Pan". Zrobiona D60 i oczywiście obróbka w PS - jak widać. Tyle na początek. Pozdrawiam.

perlpa
09-01-2006, 21:19
Coś się ludziska nie garną do pisania to ja coś napiszę.
Co do dwóch pierwszych się nie wypowiadam bo się nie znam.
Trzecie mi się podoba. Lubię tego typu detale - sam często robię podobne. Osobiście umieścił bym ten żółty kwiat w mocnym punkcie, teraz mam wrażenie że jest zbyt blisko lewej krawędzi zdjęcia.
Pozdrawiam

vista1
11-01-2006, 22:03
Witam perlpa! Dzięki za komentarz, co do fotki z detalem to też się zgadzam lecz zdjęcie było nieco kadrowane i jeśli pozostawiłbym troszkę wiecej miejsca i starał się umieścić to w mocnym punkcie to pojawiłby się na zdjęciu jeden z gości weselnych, który wpakował się w kadr z tyłu za "młodą" więc musiałem tak "ciąć" żeby nie zgubić klimatu. Z drugiej strony chciałem zachgować choć trochę proporcji pomiędzy"obiektami", a po trzecie nałożył się na to format fotki przeznaczonej na papier. Oczywiście układ całkowicie bez "pozowania" więc ratowałem jak mogłem. W kwestii pierwszych dwóch to jest pomnik JPII w Szczecinie na Jasnych Błoniach tylko troszkę inaczej. Pozdrawiam.

bonk
11-01-2006, 23:52
pierwsze ok. calkiem mile dla oka. mimo tego ze nie wiadomo o co chodzi. ale jest nizele.
moze jedynie w pierwszym planie to duze "coś" z prawej strony troche burzy kompozycje. ale ogolnie niezle sie oglada.

drugie pomylka totalna.

natomiast trzecie moim zdaniem absolutna porazka. fotoszop czy inny pesudofotoulepszacz tylko popsuł coś co moze dalo sie jakos ogladać.

vista1
27-01-2006, 16:45
pierwsze ok. calkiem mile dla oka. mimo tego ze nie wiadomo o co chodzi. ale jest nizele.
moze jedynie w pierwszym planie to duze "coś" z prawej strony troche burzy kompozycje. ale ogolnie niezle sie oglada.

drugie pomylka totalna.

natomiast trzecie moim zdaniem absolutna porazka. fotoszop czy inny pesudofotoulepszacz tylko popsuł coś co moze dalo sie jakos ogladać.

Witam bonk!
W kwestii Twojego komentarza:
Zgadzam się co do tzw. "fotoulepszaczy" - staram się używać PS z rozwagą ograniczając się do minimum ingerencji. To ujęcie jak i jego ostateczny wygląd ma charakter czysto "komercyjny" że tak powiem. Chodziło generalnie o coś innego co wykorzystane zostało jako przerywnik, a raczej intro do albumu ze zdjęciami z uroczystośi ślubnej o czysto reporterskim charakterze bez żadnych udziwnień lub przeróbek i "ulepszeń".
Co do pierwszych dwóch to jak pisałem jest to pomnik JPII ale od tyłu. W rzeczywistości nie jest "monumentalny" a ujęcia miały na celu sprawienie wrażenia że jest większy niż w rzeczywistości. Ponadto elementy które znalazły się w kadrze to część pomnika (a raczej okrycia JPII), która sugerować ma unoszenie przez podmuch wiatru - w ten sposób odlany jest ten pomnik, a nie chciałem go pstrykać od przodu. Być może przedobrzyłem...
Ale dzięki za komentarz.

Przemoc
27-01-2006, 21:24
Podobają mi się pomysły na fotki 1 i 3, co do zastosowania PS nie wypowiadam się, bo to rzecz gustu.