PDA

Zobacz pełną wersję : Obróbka video



Oakhallow
07-01-2006, 23:12
Przepraszam, że nie dotyczy fotografii, ale pozostaje w temacie obróbki obrazu.
Poszukuję dla najlepszej z żon programu do obróbki tego co nagra sobie kamerą. To co dostaliśmy z urządzeniem (sony) jest smiechu warte i nie pozwala, na żadną samodzielną edycję.
Z tego co kojarzę to na rynku są: Unlead, Pinnacle i Adobe Premiere.
Z tego co słyszałem o tym ostatnim to jest trudny w obsłudze (zwłaszcza dla niezorientowanego użytkownika) i dosyć zasobożerny. Rozważałem jednak zakup Adobe Premiere (w fajnym pakiecie z PSE4). Boję się tylko, że również nie będzie userfriendly. W korzystnej cenie jest Unlead VideoStudio 8 (w wersji edu).
Stąd moje pytanie do osób mających doświadczenie w temacie, zwłaszcza użytkowników Adobe Premiere Elements i Unleada. CZy taki Unlead zaspokoi potrzebę mojej połowicy przygotowania samodzielnie płytki dvd z filmem z imienin cioci? Czy też może powinienem podejść ambitnie i kupić jej tego adobe premiere elements. Dodam, że małzonka nie ma za bardzo czasu na dogłebną edukację programu, dobrze jakby był możliwie prosty.

Pozdrawiam!

Oakhallow

Riccardo
07-01-2006, 23:15
Przepraszam, że nie dotyczy fotografii, ale pozostaje w temacie obróbki obrazu.
Poszukuję dla najlepszej z żon programu do obróbki tego co nagra sobie kamerą. To co dostaliśmy z urządzeniem (sony) jest smiechu warte i nie pozwala, na żadną samodzielną edycję.
Z tego co kojarzę to na rynku są: Unlead, Pinnacle i Adobe Premiere.
Z tego co słyszałem o tym ostatnim to jest trudny w obsłudze (zwłaszcza dla niezorientowanego użytkownika) i dosyć zasobożerny. Rozważałem jednak zakup Adobe Premiere (w fajnym pakiecie z PSE4). Boję się tylko, że również nie będzie userfriendly. W korzystnej cenie jest Unlead VideoStudio 8 (w wersji edu).
Stąd moje pytanie do osób mających doświadczenie w temacie, zwłaszcza użytkowników Adobe Premiere Elements i Unleada. CZy taki Unlead zaspokoi potrzebę mojej połowicy przygotowania samodzielnie płytki dvd z filmem z imienin cioci? Czy też może powinienem podejść ambitnie i kupić jej tego adobe premiere elements. Dodam, że małzonka nie ma za bardzo czasu na dogłebną edukację programu, dobrze jakby był możliwie prosty.

Pozdrawiam!

Oakhallow

Final Cut Pro

Oakhallow
07-01-2006, 23:34
To raczej mi nie pomaga, bo MACa jej nie kupię.

Oakhallow

Riccardo
07-01-2006, 23:48
To raczej mi nie pomaga, bo MACa jej nie kupię.

Oakhallow

A to przepraszam, nie pisales ze na PC.
BTW Podoba mi sie ten tekst z Toyota :)

Oakhallow
08-01-2006, 00:21
A to przepraszam, nie pisales ze na PC.
No tak, mea culpa. W sumie gdybym miał MACa, to pewnie nie miałbym w ogóle tak idiotycznego problemu.

A co do Toyoty, to jest to szczera prawda :-D

Oakhallow

Riccardo
08-01-2006, 00:45
No tak, mea culpa. W sumie gdybym miał MACa, to pewnie nie miałbym w ogóle tak idiotycznego problemu.

A co do Toyoty, to jest to szczera prawda :-D

Oakhallow

Wiem, mam :) (mam nadzieje ze nie rozpetamy za chwile nowej wojny "sprzetowej")

Oakhallow
08-01-2006, 01:09
Oooo! Miło spotkać brata w wierze :mrgreen:
A jaki model jeśli można spytać?

Oakhallow

Riccardo
08-01-2006, 01:22
Oooo! Miło spotkać brata w wierze :mrgreen:
A jaki model jeśli można spytać?

Oakhallow

Corolla. OT sie robi :)

Oakhallow
08-01-2006, 01:41
A na toyota.org.pl kolega zaglądał?

No fakt, robi sie OT, ale ponieważ decyzja już podjęta, zakup dokonany, to może jakiś miłosierny moderator przesienie wątek do hydeparku.

Oakhallow

Vitez
08-01-2006, 05:32
Albo zamknie skoro juz nieaktualne i po zakupach a na Toyoty zeszlo :roll: .