PDA

Zobacz pełną wersję : Obróbka plików RAF



mruczek
07-01-2006, 20:38
Wpadłem na pomysł kupna Fuji S5600. Nie będę się rozwodził nad aparatem tylko przejdę do sedna sprawy. Mam problem z plikami RAW, a właściwie RAF.

Przeglądarkim, takie jak, InfraView czy XnView otwierają te pliki.
Niestety zabawa z RawShooter jest niemożliwa. Oryginalny soft na płycie od FUJI pozwala na konwersję do TIFF i nic więcej.
Znalazłem japoński programik do obróbki RAF pod nazwą s7raw. Wiele potrafi...

Nie zna ktoś z Was, drodzy Forumowicze, jakiegoś programu do obróbki RAF lub konwertera do RAW?

próbowałem konwerterować za pomocą XnView, ale wychodziła z tego sama sieczka:(

Janusz Body
09-01-2006, 16:09
....RawShooter jest niemożliwa.

i nie będzie możliwa... chyba że twórcy RAWShottera wyprodukują odpowiedni plugin.



...Nie zna ktoś z Was, drodzy Forumowicze, jakiegoś programu do obróbki RAF lub konwertera do RAW?

Chyba nie ma takowego. Nie ma i już tj. konwertera chyba nie ma. Do obróbki sam pisałes



... Ma ktoś z Was pożyczyć RAW FILE CONVERTER EX 2. .Byłbym wdzięczny...

To google już nie działają. A Download nie wystarczy?
http://home.fujifilm.com/products/digital/download/04/#windows

mruczek
09-01-2006, 18:03
Założyłem wątek na dpView i tam dostałem kilka informacji.

Co do podanego linku. Ściągnąłem go na dysk twardy. Niestety, jest to UPGRADE, a więc trzeba mieć podstawowy program.
Poszukuję wersji EX umożliwiającej to samo co RawShooter.
Na dołączonej płycie mam LE będący konwerterem do TIFF, a "potem radz "se" sam, drogi kliencie; albo kup softa za 120funtów" bo tyle kosztuje pełen soft.


I ja mam płacic taką kase za ich ścierwo, jak za 200zł kupię PS Elements 4.0, a plugina się poszuka...

fine.pix
12-01-2006, 13:56
Pliki RAF z aparatów Fuji można całkiem nieźle obrabiać programikiem
s7raw.

mruczek
12-01-2006, 18:53
to wiem:) czytaj uważnie mój pierwszu post, trzeci akapit...

Janusz Body
12-01-2006, 19:09
to wiem:) czytaj uważnie mój pierwszu post, trzeci akapit...

Przeczytaj UWAŻNIE nazwe tego forum :mrgreen:

Twoje pytanie jest ewidentnie NTG. Uzyj googli albo pytaj tam gdzie są fani FujiFinepix.