PDA

Zobacz pełną wersję : Wyzwalacz bezprzewodowy + 2 lampy flash



drac
18-09-2011, 18:02
Witam. Mam zamiar rozpocząć przygodę z lampami. Pomyślałem że kupię jakieś 2 lampy i do tego wyzwalacz bezprzewodowy i 2 odbiorniki. Teraz kieruje pytanie do was, jakie mają to być lampy. Ja myślałem o 430ex II i metz 48 af-1. Canon zawsze sie przyda np, wesela itp. Ale pytanie do metza czy jest sens wydawac kase na takiej klasy lampe, czy kupic jakąs innę czekam na wasze propozycje. Do tego wszystkiego chciałem kupic wyzwalacz bezprzewodowy z funkcją TTL. Ktoś mi kiedyś powiedział ze do tego nie potrzebuje wyzwalacza z funkcja ttl, w sumie metz służył by do oświetlania tła. Więc mogła by byc to jakas inna lampa z trybem nastaw manualnych. Jeszcze jedno jaki doradzicie wyzwalacz z ttl czy bez ???
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
a co powiecie o lampach yongnuo ??? Dosyć mocne ale nie wiem czy sie nie rozwala po kilku dniach użytkowania :)

miczael
18-09-2011, 22:29
lampy które zaproponowałeś, czyli 430 EX II oraz Metz 48 af-1 to świetny sprzęt pod pixel king. Powinny wszystkie dać się sterować z menu aparatu, niezależnie czy w ETTL czy w trybie M. Co do wyzwalacza z TTL to jest tak, ogólnie jak zdjęcie jest przemyślane i ma się czas można w trybie M eksperymentować niemniej z ETTL masz na szybko zawsze poprawnie naświetlone zdjęcie, choć jak lampa jest w polu widzenia obiektywu i błyska mu w powłoki MC to ETTL głupieje...wybór jest Twój. Co do lmapy to pomyśl o mocniejszej, kiedyś wyjdziesz w plener i 430ex czy metz 48 to będzie za mało. Sam mam metza 50 af-1 i zbieram na 58 af-2

drac
19-09-2011, 07:42
Znalazłem na allegro lampy yongnuo http://allegro.pl/yongnuo-yn-560-lampa-blyskowa-canon-nikon-pentax-i1791695851.html , za 300zł dostajemy taką samą moc jak canon 580ex. Jak dla mnie to dobra alternatywa bo gdy myślę o plenerze to tylko i wyłącznie będę sterował manualnie lampy. Co myślicie o pomyśle zakupu yongnuo > ??

miczael
19-09-2011, 08:35
Lampa jak najbardziej warta polecenia, ale brak HSS dla mnie ją dysklasyfikuje

goran
19-09-2011, 08:35
Znalazłem na allegro lampy yongnuo http://allegro.pl/yongnuo-yn-560-lampa-blyskowa-canon-nikon-pentax-i1791695851.html , za 300zł dostajemy taką samą moc jak canon 580ex. Jak dla mnie to dobra alternatywa bo gdy myślę o plenerze to tylko i wyłącznie będę sterował manualnie lampy. Co myślicie o pomyśle zakupu yongnuo > ??

YN 560 to bardzo fajne, solidnie wykonane na wzór 580ex II lampki manualne. W sam raz do zabawy w błyskanie. Postaraj się je kupić u wiarygodnego sprzedawcy bo podobno trafiają się egz. które po prostu nie działają i wtedy musiałbyś wymienić (ale to margines). Kupiłem z kumplami ok. 10 szt i wszystkie ładnie świecą. Do tego wyzwalacze YN rf-602 lub 603 i możesz działać :)

drac
19-09-2011, 08:50
Iloma lampami będę mógł sterować maksymalnie przy użyciu YN rf-602 lub 603. Chcę sterować 2 lub 3 lampami bezprzewodowo, czy te odbiorniki sie nadadzą???

goran
19-09-2011, 09:04
Bedziesz mógł wyzwolić tyle lampek ile będziesz posiadał zestawów lampka-odbiornik :)
nie znam granicznej liczby dla YN (jeżeli takowa wogóle jest) ale 2-3 to raczej standard.

flankerp
21-09-2011, 19:27
Do tego wszystkiego chciałem kupic wyzwalacz bezprzewodowy z funkcją TTL.

Jedyny wyzwalacz radiowy, który działa z TTL to pocketWizard. Komplet to jakies 1700zł (para) każdy dodatkowy odbiornik to jakies 800-900zł

Co do 430 to on chyba nie działa w trybie M więc nie zadziała tak jak myślisz, chyba ze odpalana z aparatu.

Jeżeli chcesz używać lamp off-shoe to kup najtańsze Manualne i do tego radiówkę. Generalnie, kup Lampe z wbudowan foto-cela to nie będziesz musiał drugiego odbiornika kupować.

Czyli np, kupisz 4 lampki z fotocela i tylko jeden odbiornik radiowy. Wszystko będzie śmigać (oczywiście podwarunkiem, że lampy będa widzieć błysk, inaczej dokup dodatkowy radio-odbiornik)

drac
21-09-2011, 22:31
Ciekaw jestem czy będą widzieć:P, mam zamiar kupic 2x YN460II do tego odbiornik. A ciekaw jestem czy zadziala fotocela :P

szambonur
23-09-2011, 14:45
Jedyny wyzwalacz radiowy, który działa z TTL to pocketWizard. Komplet to jakies 1700zł (para) każdy dodatkowy odbiornik to jakies 800-900zł


Jest alternatywa w postaci Pixel King lub Pixel Knight (już praktycznie nieosiągalny) Komplet ok 500 zł (wyzwalacz + odbiornik), każdy dodatkowy odbiornik to jakieś 300 zł...

kryniu102
23-09-2011, 15:44
Witam tak sie slada ze przerobilem temamt od podszewki mialem prawie wszystkie wyzwalacze juz jakie sa na rynku oczywiscie zawsze popelniam ten sam blad zaczynam od najtanszych i zawsze koncze na drogich a to czemu bedac na warsztatach u mistrza blyskania mialem okazje pracowac na 12 zestawach pocket wiazrd (sam do tej pory pracowalem na pixelach ale to jest pomylka jakas jeszcze z 5 mk 2 to jakies nieporozumianie)Radiowe tanie wynalazki tez przerobilem foto cele itp nie polecam maly zasieg 1 blyska 1 nie zawsze jakis problem.Wydalem troche kasy na wyzwalacze teraz mam je wszystkie ani to sprzedac bo grosze dostane..... Teraz pracuje na pocket wizard tt5 i tt1 i ac3 zostalem od podszewki przeszkolony z tym systemem jest bezkonkurencyjny jest drogi ale warty,blysk za kazdym razem swietna praca w ttl a jeszce fajniejsza zabawa w manualu.Reasumujac wydajac na te tanie wynalazki mialbym 2 tt5 i odrazU bylbym zadowolony a nie maczarni 6 miesiecy (takie sa poczatki blyskania ) ale juz jest milo maM pockety jestm przeszkolony i jest git.Odradzam wynalazki szkoda na to kasy i pozdrawiam

flankerp
23-09-2011, 16:34
No fakt ale myślę ,że kolega dopiero zaczyna. Ja również nie jestem jeszcze ekspertem od błyskania i jadę na jakimś tanim Phottixie Aster. jak dotad sprawdza się, ale ma mały zasię co dyskwalifikuje go na zewnatrz.

Myślę, że na poczatek dobrze zaczać od najtańszych i się nauczyć używać lampy manualnie co pomoże 'zrozumieć' światło.

kryniu102
26-09-2011, 13:01
myyy mialem takie same myslenie jak Ty nic niewiedzialem o teori blysku ale mistrzuniu powiedzial i juz wiem -- reasumujac fajnie blysnieta fotka to 90% ustawienie lamp 10% sila blysku co samo przyjdzie z czasem ,mysle zeby nie stracil kasy goronco namawiam do zakupu profesjonalnych oczywiscie to jest moje danie i nik sie z nim zgadzac niemusi ;pozdrawiam ps.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Bym zapomnial pocket wizzard wypuscil gadzeta ac3 ptacujac w ttl mozesz sobie dozowac blysk czyli pracujesz na manalu poozdrawiam

Usjwo
26-09-2011, 16:00
Ciekaw jestem czy będą widzieć:P, mam zamiar kupic 2x YN460II do tego odbiornik. A ciekaw jestem czy zadziala fotocela :P

Zadziala bez porblemow, takze wystarczy jedna lampa z odbiornikiem radiowym i wszystkie YN blyskaja na fotocele (w obydwu trybach). Ja ostatnio kupilem YN565, dziala bardzo dobrze jako slave z TTL (brak jej tylko HSS), wiec zamiast 460 proponuje YN565, przy takiej cenie szkoda pieniedzy na YN460.

drac
26-09-2011, 16:49
Nie za bardzo mam kase na 565, dlatego chce kupić 2x 460 II i do tego wyzwalacz rf-603. Czy nada sie ten zestaw do strobingu ??? jak macie opninie o lampie yongnuo 460 II ???

flankerp
26-09-2011, 17:34
Nie przenosi TTLa a tego co pamietam, ale to Ci jest nie potrzebne. Nie wiem, czy ma Fotocele. Jezeli tak, to nawet wyzwalaczy nie musisz kupowac. Mozesz pocwiczyc na fotoceli wyzwalajac z aparatu (jezeli fotocela Lampy obsluguje drugi blysk, czyli wyzwoli lampe na ten wlasciwy a nie na pomiarowy)

Usjwo
27-09-2011, 00:46
Nie wiem, czy ma Fotocele. Jezeli tak, to nawet wyzwalaczy nie musisz kupowac. Mozesz pocwiczyc na fotoceli wyzwalajac z aparatu (jezeli fotocela Lampy obsluguje drugi blysk, czyli wyzwoli lampe na ten wlasciwy a nie na pomiarowy)

YN460 ma fotocele i tryb z pominieciem pomiarowego

maczetka
27-09-2011, 11:39
tez chcialbym zaczac meczyc wyzwalanie bezprzewodowe lamp i to na poczatek budzetowo: jakis wyzwalacz w stylu yn 602/603 czy pixel soldier z dwoma odbiornikami plus lampki, ktore juz mam 430ex1 i 270 ex2. spodoba sie - dokupie jakas mocniejsza lampe.

430tka powinna zadzialac (manualnie?) nie wiem jak 270tka. co myslicie? tylko nie piszcie prosze, ze jest za slaba i w ogole do d... ;-)

90s
29-09-2011, 12:15
Witam
Odkopuje temat bo mam pytanie z nim związane a nie chce syfić szlachetnego forum i zakładać nowego:)

Pracował ktoś z Was na tym sprzęcie i może o nim coś napisać.
http://www.amazon.co.uk/Function-Wireless-Grouping-Receivers-Flashgun/dp/B004K9VTG6/ref=sr_1_104?ie=UTF8&qid=1317115919&sr=8-104


Zastanawiam się nad jego kupnem bo ma czas sync do 1/8000
zasięg nie powala bo jedynie 65m ale nie ma żadnej innej alternatywy poza na pocket wizzard na który nie mogę sobie pozwolić bo potrzebuje dwa nadajniki i 5 odbiorników.
A cena takiego zestawy przerasta moje możliwości.
Zastosowanie plener i studio. lampy błyskowe systemowe Canona oraz studyjne

Mam też pytanie o jakiś dobry w granicach rozsądku akumulator który pociągnie z 3 lampy 2x 300 1 x600 watt

pozdrawiam

maczetka
29-09-2011, 12:29
troche ludzi na pracuje na knightach. ba, paru chce sprzedac w calkiem niezlej cenie nawet na tym forum ;-)

miczael
29-09-2011, 13:10
430tka powinna zadzialac (manualnie?) nie wiem jak 270tka. co myslicie? tylko nie piszcie prosze, ze jest za slaba i w ogole do d... ;-)[/QUOTE]

270ex będzie błyskać pełną mocą i bez możliwości zoom-a. 430 EX tylko M zadziała i będziesz musiał biegać do lampy by coś zmienić. Ogólnie strobing w plenerze to min lampy o LP 58 i bez HSS, czasami jak pod słońce trzeba 2 lub 3 takie lampki pod jedną parasolką upchać by powalczyć ze słoneczkiem.
Pozdrawiam

Filla Kris
29-09-2011, 14:02
430tka powinna zadzialac (manualnie?) nie wiem jak 270tka. co myslicie? tylko nie piszcie prosze, ze jest za slaba i w ogole do d... ;-)

270ex będzie błyskać pełną mocą i bez możliwości zoom-a. 430 EX tylko M zadziała i będziesz musiał biegać do lampy by coś zmienić. Ogólnie strobing w plenerze to min lampy o LP 58 i bez HSS, czasami jak pod słońce trzeba 2 lub 3 takie lampki pod jedną parasolką upchać by powalczyć ze słoneczkiem.
Pozdrawiam[/QUOTE]

A czyt ty masz lub miales lub czytales na temat 270ex? Wbrew temu co napisales i wprowadziles w blad zainteresowanego 270 ex mozna ustawic manualnie wiec nie musi blyskac pelna moca. Druga sprawa, to ma zooma. Wszytko jest bardzo ograniczone, bo moc trzeba ustawic z poziomu aparatu ktory ma taka mozliwosc, a zooma reguluje sie na 28 i 50. Co do mocy to z doswiadczenia powiem ze nie jest tak zle a zawsze mozna podniesc ISO matrycy.
Mnie tylko zastanawia czy jest jeszcze jakis alternatywny sposob zmiany mocy w tej 270ex zeby nie biegac z aparatem za kazdym razem?
kris

90s
29-09-2011, 14:12
troche ludzi na pracuje na knightach. ba, paru chce sprzedac w calkiem niezlej cenie nawet na tym forum ;-)

W to nie wątpię:) ale chodzi mi o opinie na temat tych konkretnych.
skuteczność zasięg i bezawaryjność, i czy warto

Do tego jakiś akumulator, bo chciałbym wyjść ze "studia" i pobawić się w terenie z oświetleniem mieszanym

miczael
29-09-2011, 14:55
A czyt ty masz lub miales lub czytales na temat 270ex? Wbrew temu co napisales i wprowadziles w blad zainteresowanego 270 ex mozna ustawic manualnie wiec nie musi blyskac pelna moca. Druga sprawa, to ma zooma. Wszytko jest bardzo ograniczone, bo moc trzeba ustawic z poziomu aparatu ktory ma taka mozliwosc, a zooma reguluje sie na 28 i 50. Co do mocy to z doswiadczenia powiem ze nie jest tak zle a zawsze mozna podniesc ISO matrycy.
Mnie tylko zastanawia czy jest jeszcze jakis alternatywny sposob zmiany mocy w tej 270ex zeby nie biegac z aparatem za kazdym razem?
kris
Nie miałem 270EX ale jak reguluje się ją tylko z poziomu body to nie ma Manuala, co do wyzwalaczy to tylko pixel knight lub king, gdzie jest możliwość z body regulacji poszczególnych lamp (pixel king), nie wiem czy z 270EX zadziała na Metzach działa super

goran
30-09-2011, 12:04
W to nie wątpię:) ale chodzi mi o opinie na temat tych konkretnych.
skuteczność zasięg i bezawaryjność, i czy warto

Do tego jakiś akumulator, bo chciałbym wyjść ze "studia" i pobawić się w terenie z oświetleniem mieszanym

po roku używania mogę powiedzieć że knighty są z pewnością bardzo skuteczne, zasięgu nie testowałem w plenerze na odłegłościach powyżej 20m (wtedy i tak się traci kontakt z "modelem"), awaryjność - odpukać wszystko ładnie działa. Warto było zainwestować w aku. Czy polecam ? Nie ! Nie polecam ponieważ bardzo ciężko dostać ten sprzęt a zwłaszcza w takich ilościach w jakich piszesz. Nie rozumiem dlaczego nagle praktycznie zniknął z naszego rynku.

maczetka
30-09-2011, 15:51
Nie rozumiem dlaczego nagle praktycznie zniknął z naszego rynku.

nie zebym mial jakas tajemna wiedze, ale wlasnie kupilem pierwsze wyzwalacze i uzywane knighty byly w zakresie mojego zainteresowania. niestety, miedzy innymi z tego wlasnie powodu (ewentualna pozniejsza rozbudowa) z nich zrezygnowalem. wyglada na to, ze king zastapil ten model.

90s
01-10-2011, 10:02
Niestety a w tym przypadku na szczęście nie mieszkam na naszym kraju i z tego co widzę nie ma problemu z ich dostępnością na Amazonie lub ebayu.

Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam

miczael
01-10-2011, 12:41
Z tego co widzę pixel knight tr-332 ciągle dostępny i nawet w Polsce
http://www.mega-pixel.pl/basketedit.php?mode=1&t=1317465630
Pozdrawiam

maczetka
03-10-2011, 01:20
Z tego co widzę pixel knight tr-332 ciągle dostępny i nawet w Polsce
http://www.mega-pixel.pl/basketedit.php?mode=1&t=1317465630
Pozdrawiam

prawda, sa, ale ilosc sklepow gdzie mozna kupic nie poraza...