PDA

Zobacz pełną wersję : Adobe kontratakuje: Adobe Lightroom



snowboarder
07-01-2006, 09:55
http://www.appleinsider.com/article.php?id=1445

Vitez
08-01-2006, 02:19
A streszczenie dla nieklikaczy?

(nieklikacz - osoba odczuwajaca niechec do klikania w zewnetrzne linki z powodu np lenistwa, paranoi itp ;) )

RafalK
08-01-2006, 09:37
A streszczenie dla nieklikaczy?



W największym skrócie - efekt istnienia konkurencji, czyli adobowe Aperture. Wersja dla włascicieli słabszych maków w przyszłym tygodniu, dla pc - w dalszej perspektywie.

Luk
08-01-2006, 22:09
"Exclusive -- Refusing to stand idle while Apple Computer woos digital photographers with its new Aperture post production tool for working with RAW images, Adobe Systems next week will unveil a similar piece of software designed to lure back its professional audience, AppleInsider has learned."


no i ? :-)

bebop
09-01-2006, 13:41
naranie beta i tylko na maka, ale ma być też na Windows. pierwsze wrażenie to wyciągnięty ACR do osobnego (stand alone) programu. możliwości nie za dużo, ale dużo lepiej się to mi obsługuje niż ACR.

Adobe? Lightroom? public beta 1
Release Notes

Introduction
Adobe Lightroom is the complete, elegant environment for the art and craft of digital photography, from raw capture to creative output.

Or will be. Currently, Lightroom is not feature complete, we've got many more features to come. We will also be responding to customer feedback and providing regular beta releases in the coming year. Please help us make this application the best it can be by sending us feedback, and participating in the discussion groups.

Thank you for helping us!

Basic Information
Launching Adobe Lightroom will bring you into the Library, which is the location for photo management activities. Once you?ve chosen the photos you want to work with, you can switch contexts using the Module Picker that is located on the top right of the screen. Selecting "Develop" will bring you to the Develop module where you can perform image adjustments, Slideshow will enable you to create slideshows for onscreen viewing and exporting, and Print will provide you with many ways to set up your printouts.
When you have imported your photos, they will be put into a ?Shoot? as displayed in the left panel in Library. Each image can be in one and only one shoot. After importing, you can create Collections in which photos can live in more than one collection. Alternatively, ?Quick Collection? is a quick way to select your picks. You can quickly gather photos in a Quick Collection with the keyboard shortcut (B) and view the Quick Collection either by clicking on Quick Collection in the Library panel, or using Cmd-B.
The Filmstrip is the area located on the bottom of the screen and contains the photos that are selected in the Library (that appear in the Grid view). The filmstrip will remain populated with these photos throughout the other modules. Print and Slideshow will work only on selected photos. You can multi-select with the Shift or Command key in the Library before entering Slideshow or Print or multi-select in the Filmstrip to add photos.

Minimum Requirements
? Mac OS X 10.4.0 (Tiger) or higher
? G4 or G5 processor (Yes, we will work on a PowerBook)
? 512MB RAM (preferably more)
? 1GB or more free hard drive space

beta do ściągnięcia tutaj: http://labs.macromedia.com/technologies/lightroom/

bebop
09-01-2006, 13:49
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.marcinrusinowski.com/adobelightroom/Picture 7.png)

snowboarder
09-01-2006, 18:58
No chyba wszystko juz jasne :-)

Vitez
09-01-2006, 19:58
Pozwolilem sobie dokleic zduplikowany watek bebopa o LightRoom do tego, juz istniejacego.

bebop
09-01-2006, 20:15
Pozwolilem sobie dokleic zduplikowany watek bebopa o LightRoom do tego, juz istniejacego.

Vitez, ja konkretnie z linkami do stronki z downloadem, screenek z programu etc.

bonk
09-01-2006, 20:48
no i jak to bedzie chodzic jak adobowski bridge to podziekowal bardzo.

djtermoz
09-01-2006, 20:53
Bepop, a przyznaj sie jeszcze jakiego masz Maca i jak szybko Ci ten LightRoom chodzi bo nie wiem czy w ogole warto to sciagac...

Iwan
09-01-2006, 21:12
http://www.luminous-landscape.com/reviews/software/lightroom1.shtml
Dość spora recka bety u Reichmann'a. Właśnie zabieram się do czytania. 8-)
Zapowiada się interesująco, szkoda tylko, że z betą na Maca to ja za bardzo nie poszaleję... :-|

bebop
09-01-2006, 21:35
no i jak to bedzie chodzic jak adobowski bridge to podziekowal bardzo.

chodzi spoko. testuje właśnie na zdjęciach. to jest ACR z innym frontendem (zerżniętym moim zdaniem z Aperture), podgląd/rendering etc. chodzi szybko. na G5 2Ghz DC. super, że zrobili bete i można to przetestować. liczę że to dobracują i będzie więcej fajnych opcji wide C1 PRO. no i że nie przywalą ceny większej niż 300 USD.

bebop
09-01-2006, 21:37
Bepop, a przyznaj sie jeszcze jakiego masz Maca i jak szybko Ci ten LightRoom chodzi bo nie wiem czy w ogole warto to sciagac...

patrzyłem to na pb 1Ghz/768 ramu i spoko. na G5 2Ghz DC 512MB (ram niestety dopiero jutro dojedzie) też spoko chodzi. jest sens ciągnąć. ale raczej sam instaler, bo sample to badziewiaste zdjęcia kwiatków z nikona ;-)

RafalK
09-01-2006, 21:45
Bepop, a przyznaj sie jeszcze jakiego masz Maca i jak szybko Ci ten LightRoom chodzi bo nie wiem czy w ogole warto to sciagac...

Co prawda nie pytany ale odpowiem - na PB 1.33 z 1.25 GB RAM bangla sprawniej niż Adobowy Bridge. Cały plik dmg waży raptem 4,3 MB, więc grzech nie sciągnąć choćby po to, by obejrzeć. Faktem jest, że to jest taki rozbudowany interfejs do ACR. Ale parę funkcji ma przyjemnie rozwiązanych /można poprosić go, żeby nie kopiował wszystkich fotek do swojej bazy, tylko zostawił je na miejscu/, kilka pomysłów rewelacyjnych /np. dwustopniowe przyciemnianie wszystkiego na ekranie poza obrabianą fotką, "powiększenie" ekranu przez wyłączenie ramek okienka oraz menu/, a kilka zabawnych /np. możliwość zdefiniowania co się chce mieć napisane w miejscu, gdzie defaultowo widnieje "Adobe Lightroom"/. Coś mi eksport kilkunastu fotek na raz nie działa - ale to przecież beta1 a poza tym, może czegoś jeszcze w nim nie doczytałem. Ponadto sprzężenie z akcjami Photoshopa wysoce pożądane jest.

Jerry99
09-01-2006, 21:48
Testuję właśnie na moim iMaku i działa świetnie (jak na betę) i dosyć szybko - brak mi możliwośći porównania do szybkośći APerture, ale może to i dobrze że Aperture u mnie się nie uruchamia... ;)
Tak jak napisał bepop - warto ściągnąć sam installer (9 MB vs 140 MB)
Jak finalny produkt będzie bogatszy i kosztował mniej niż 250-300$ to chyba się skuszę...

Vitez
09-01-2006, 22:50
Vitez, ja konkretnie z linkami do stronki z downloadem, screenek z programu etc.

Wiem i widze... ale to nie zmienia faktu ze zduplikowales watek o tym samym programie. Mogles sie tu, w tym watku po prostu dopisac - wiekszosc ludzi uzywa opcji "Nowe Posty" wiec bez obaw - zostalbys na pewno zauwazony 8)

akustyk
09-01-2006, 23:00
przejrzalem preview na outbackphoto.com

yes! to jest to! wreszcie ktos ruszyl mozgiem i zrobil porzadna aplikacje do wywolywania RAW-ow, nie jakas po*******ke

kupuje Maca :D

bebop
09-01-2006, 23:01
Wiem i widze... ale to nie zmienia faktu ze zduplikowales watek o tym samym programie. Mogles sie tu, w tym watku po prostu dopisac - wiekszosc ludzi uzywa opcji "Nowe Posty" wiec bez obaw - zostalbys na pewno zauwazony 8)

Vitez, mnie tytuł "Adobe kontratakuje" nie mówi za wiele. program się jakoś nazywa etc. a mówiąc oględnie wali mnie czy ktoś zauważy post. nie pisałem też o plotkach tylko wrzuciłem konkretny link do downloadu etc.
ja tematu "Adobe kontratakuje" nie wyhaczyłem. O "Light table" mówiło się już od jakiegoś czasu, może więc mała korekta tematu?

bebop
09-01-2006, 23:26
przejrzalem preview na outbackphoto.com

yes! to jest to! wreszcie ktos ruszyl mozgiem i zrobil porzadna aplikacje do wywolywania RAW-ow, nie jakas po*******ke

kupuje Maca :D

kup Maka zanim wyjdzie wersja pecetowa ;-) sam program mnie nie zmiótł. po prostu ACR z interfejsem od Aperture. niestety pickerem podaje się tylko jeden punkt odniesienia WB, a nie shadow/hightlight (przyzwyczajenie z C1 PRO) lub shadow/gray/highlight w Aperture. ale skąd inąd działa to w Lighttable dobrze.

akustyk
09-01-2006, 23:41
kup Maka zanim wyjdzie wersja pecetowa ;-) sam program mnie nie zmiótł. po prostu ACR z interfejsem od Aperture. niestety pickerem podaje się tylko jeden punkt odniesienia WB, a nie shadow/hightlight (przyzwyczajenie z C1 PRO) lub shadow/gray/highlight w Aperture. ale skąd inąd działa to w Lighttable dobrze.
nie no... z Makowka zartowalem :) wolne fundusze z okazji rozszerzenia rodziny siegnelu u mnie progu epsilonowego :)

jak sie pojawi wersja PC to poogladam. z tego co widze po opisie, to program ma wreszcie normalne mozliwosci ksztaltowania tonalnosci i kolorow wywolywanego materialu. niby ACR tez cos w tym kierunku ma, ale dla mnie jednak za malo. podobnie C1Pro. zwlaszcza, ze ten drugi stanowczo za duzo przestrzeni dyskowej zuzywa. i czasu

bebop
10-01-2006, 01:15
z tego co widze po opisie, to program ma wreszcie normalne mozliwosci ksztaltowania tonalnosci i kolorow wywolywanego materialu.

ma. z totalnej ciemnicy potrafi wykrzesać więcej niż C1 PRO. albo tak mi się raz udało zrobić.


niby ACR tez cos w tym kierunku ma, ale dla mnie jednak za malo.

ma zdecydowanie za mało. Lightroom ma wreszcie jako chyba jedyny opcję konwersji do cz-b z uwzględnieniem czegoś więcej niż kanały RGB.


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.marcinrusinowski.com/adobelightroom/Picture 1.png)

panel kalibracji kamery i tonowania HSL zdecydowanie do mnie przemawia - duże pole dla kreatywnych...


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.marcinrusinowski.com/adobelightroom/Picture 2.png)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.marcinrusinowski.com/adobelightroom/Picture 3.png)


podobnie C1Pro. zwlaszcza, ze ten drugi stanowczo za duzo przestrzeni dyskowej zuzywa. i czasu

sam C1 PRO (na maku) zużywa niedużo miejsca. niestety pluje dużą ilością podglądów etc. co nieco wymusza miejsce na dysku. z drugiej strony to bardzo przyśpiesza pracę, co widać na starszych komputerach. dopiero rendering zamula. ale w systemie: generowanie podglądów > ustawienie > rendering, to pierwsze i ostatnie można spożytkować na coś dobrego, np. kawę ;-)

akustyk
10-01-2006, 01:29
panel kalibracji kamery i tonowania HSL zdecydowanie do mnie przemawia - duże pole dla kreatywnych...

wlasnie to mi sie najbardziej podoba. i mozliwosc kontroli tonalnosci w swiatlach i cieniach. niby Shadow/Highlight w szopce cos podobnego robi, ale wole takie przeksztalcenia miec na etapie interpolacji nie po konwersji.

a kontrola kolorow jest swietna. czesc rzeczy mozna juz w ACR zrobic, ale czasem trzeba sie zdrowo namachac :)



sam C1 PRO (na maku) zużywa niedużo miejsca. niestety pluje dużą ilością podglądów etc. co nieco wymusza miejsce na dysku. z drugiej strony to bardzo przyśpiesza pracę, co widać na starszych komputerach.

do przegladania RAW-ow uzywam ZoomBrowsera, ktory "oglada" zalaczone JPEG-i. program jest w sam raz - ma to co trzeba i nie wiecej (zadnych latajacych spinaczy i tego typu marnujacych zasoby go...n).



dopiero rendering zamula. ale w systemie: generowanie podglądów > ustawienie > rendering, to pierwsze i ostatnie można spożytkować na coś dobrego, np. kawę ;-)
juz nawet nie tyle o czas mi chodzilo. dla mnie doraznie najwazniejsze jest przygotowanie ekranowych wgladowek i zestawu parametrow wywolania. a tymczasem konwersja jednej karty zdjec (512MB ~= 85 RAW-ow z 10D) wymaga w C1Pro ponad 30GB dysku. 30GB, ktore trzeba jeszcze potem otworzyc w szopce, przeskalowac, wyostrzyc, wyeksportowac. dla pojedynczego zdjecia nie jest to problem, ale jak sie przywozi z calodniowego wypadu w gorki 3~4 karty zdjec to lekko zonk :( jak na wgladowki to stanowczo za duzo zachodu. a jak na trzymanie pelnych wersji to troche tez do bani, bo generuje sie zupelnie zbedne plyty DVD z pelnymi zdjeciami.

ACR ma ta zalete, ze zapisuje pliki XMP. dla mnie to jest jedna z najwiekszych i najlepszych zmian jakie pojawily sie w nowych wersjach ACR. raz zrobiona "recepta" na wywolanie jest zachowana na dobre i nie przepada. nie trzeba kombinowac z odtwarzaniem parametrow konwersji na podstawie wgladowki i mozna szybko i bezbolesnie wywolac duze wersje do druku. na dowolnym komputerze z Photoshopem CS jesli tylko ma sie plytke z RAW-ami.

bebop
10-01-2006, 01:36
juz nawet nie tyle o czas mi chodzilo. dla mnie doraznie najwazniejsze jest przygotowanie ekranowych wgladowek i zestawu parametrow wywolania. a tymczasem konwersja jednej karty zdjec (512MB ~= 85 RAW-ow z 10D) wymaga w C1Pro ponad 30GB dysku. 30GB, ktore trzeba jeszcze potem otworzyc w szopce, przeskalowac, wyostrzyc, wyeksportowac. dla pojedynczego zdjecia nie jest to problem, ale jak sie przywozi z calodniowego wypadu w gorki 3~4 karty zdjec to lekko zonk :( jak na wgladowki to stanowczo za duzo zachodu. a jak na trzymanie pelnych wersji to troche tez do bani, bo generuje sie zupelnie zbedne plyty DVD z pelnymi zdjeciami.

hmmm. po raz kolejny wersja makowa nie ma zonka??? na partycji 30GB to mieściło mi się jakieś 15GB RAWów z 20D plus wygenerowane preview jpegi plus wszystkie pliki cache. zaleta zgrania tego razem na DVDR jest dla mnie ogromna. liczba płyt się mnoży, to prawda. ale 85 RAWów z prewkami, renderingiem 16bitowym w C1 PRO nigdy nie zajęło mi 1/4 tego co napisałeś... coś nie tak masz z C1.

akustyk
10-01-2006, 02:15
hmmm. po raz kolejny wersja makowa nie ma zonka??? na partycji 30GB to mieściło mi się jakieś 15GB RAWów z 20D plus wygenerowane preview jpegi plus wszystkie pliki cache. zaleta zgrania tego razem na DVDR jest dla mnie ogromna. liczba płyt się mnoży, to prawda. ale 85 RAWów z prewkami, renderingiem 16bitowym w C1 PRO nigdy nie zajęło mi 1/4 tego co napisałeś... coś nie tak masz z C1.
10D, 3072x2048, TIFF 16-bit.
= 38MB na sztuke.
razy 85 zdjec daje 3.2GB. czyli moj zonk. o rzad wielkosci sie walnalem. sorki 8-)

EDIT: i tak za duzo, zeby "tylko" zrobic wgladowki.

djtermoz
10-01-2006, 02:17
No i przetestowalem. Swietnie sie zapowiada. Dosc duze mozliwosci, ladny interfejs (przelaczanie miedzy trybami ekranowymi klawiszem F jest genialne bo nawet przy fullscreen mozna dalej uzywac Expose). Po blizszych ogledzinach to rzeczywiscie ACR z PS CS2 tylko ze jakby ten Lightroom szybciej chodzil. Przynajmniej na moim Maku. ACR potrafil sie czasem mocno wieszac. Bardzo przyjemny program. Gdyby tak jeszcze tylko dolozyli mu jakis porzadny plugin do odszumiania to bylaby dobra maszynka.

BTW. Czy ktos wie jak w tym Lightroom ustawic batch processing? Jakos nie widze takiej opcji. Szkoda...

Tomasz Golinski
10-01-2006, 02:36
Vitez, mnie tytuł "Adobe kontratakuje" nie mówi za wiele.
Przyznaję rację i poprawiam tytuł na czytelniejszy.

Jerry99
10-01-2006, 10:00
A nie powinno być w tytule raczej Lightroom (zamiast Light Table)?
Tak tylko pytam... ;-)

bebop
10-01-2006, 10:09
A nie powinno być w tytule raczej Lightroom (zamiast Light Table)?
Tak tylko pytam... ;-)

lightroom, true - mi się coś merdnęło ;-)

bonk
10-01-2006, 17:02
zainstalowalem
dual g5 2.7 - 2.25 GB, Radeon9650, 180GB - Tiger

zaczne do tego co mnie najbardziej interesowalo - szybkosc.
pracuje dosc żwawo - jak na adobowskiego browsera ;) chodz przy pelniejszym dysku zaczyna sie dlawic.
specjalnie zawalilem statup disc zeby zostalo okolo 1.5gb wolnej przestrzeni dyskowej. bylo wtedy widac znaczna roznice w pracy szczegolnie po dodaniu do biblioteki kilku mega rawow.

pierwsze co sie rzuca w oczy to intefejs. NIE ADOBOWSKI.
nie wiem czy to fakt wspolpracy z macromedia czy pogon za aperture spowodowalo ze zbudowali cos tak innego. moim zdaniem duzy minus.

pracuje w rozdzielczosci 1600x1200 a mimo to menue z "narzedziami" nie mieszcza sie w ekranie. trzeba przewijac i przewijac (http://www.sikacz.com/canon/lightroom.jpg) lub miniamlizowac i otwierac poszczegolne palety. a wszystko okraszone plynna animacja ktora nie sluzy niczemu innemu niz zrobieniu dobrego wrazenia.

od programie tego typu oczekiwalem czegos wygodniejszego
dlaczego nie pozostali przy standarodwych adobowskich zakladkach
ktore daja duzo latwiejszy dostep do wszystkich funkcji programu.
skoro w indesign (http://www.sikacz.com/canon/indesign.jpg) adoba, ktory ma duuuzo wiecej narzedzi, opcji, ustawien to sie sprawdza to tym bardziej w lightroom zdalo by egzamin.

wszelkie animowane bajery nie robia na mnie wrazenia, a jak chcial bym poogladac animacje to wlaczylbym sobie jakas mange. :mrgreen:
od narzedzia ktore ma sluzyc w pracy oczekuje przedewszystkim wygody a tej mi tutaj brak. a szkoda.

to tyle po 3h pracy w adobe lightroom

o zaletach aplikacji nie bede nic pisac bo wczesniej kilka osob wypowiedzialo sie na ten temat. ale jak go pouzywam kilka dni napewno cos skrobne

snowboarder
10-01-2006, 18:35
Co mnie totalnie odrzucilo od Aperture to idiotyczna koncepcja
"Library" podobna do iPhoto. Dla tych, ktorzy nie wiedza o co chodzi:
zdjecia sa kopiowane do jednego podkatalogu i praktycznie nie mamy
wplywu na to, co sie w nim dzieje. Nie mozemy go tez latwo przeniesc
w inne miejsce. Czyli jesli juz masz zdjecia na dysku, to Aperture
je wszystkie zduplikuje.
Lightroom robi cos podobnego. Tworzy swoja library i nie mozna jej
nigdzie przeniesc. Oba programy zakladaja, ze robisz zdjecia, podpinasz
karte i pozwalasz programowi obsluzyc wszystko.
To jakies totalne nieporozumienie. Ja np kopiuje wszystko do stworzonego
przeze mnie katalogu, przegladam na szybko najszybsza przegladarka,
jaka mam - Photo Mechanic - i dalej robie co chce w tym katalogu.
Capture One idealnie wspolpracuje z ta koncepcja. Tworzy swoja
sesje i podkatalogi, ale nie kopiuje tam zdjec, tylko swoje setupy
i wyrenderowane finalne zdjecia. Moge sesje usunac z listy, ale moge tez
w kazdej chwili sesje przywolac z powrotem, nawet, gdybym ja przeniosl
w inne miejsce. Dlaczego Apple ani teraz Adobe nie moze
w ten najprostszy i najlepszy sposob tego samego robic?
Co do jakosci konwersji, to jak wiadomo Aperture jest nieporozumieniem
a Lightroom to ACR.
Nadal Capture One bije oba.

bebop
10-01-2006, 18:49
jest opcja przy imporcie:


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://marcinrusinowski.com/adobelightroom/Picture8.png)

i wtedy nie importuje tylko trzyma referencje (odnośniki) w bibliotece.

snowboarder
10-01-2006, 19:04
Sorry, za malo czasu z Lightroom spedzilem, moja wina.
W takim razie chyle czola. Jednak biblioteki setup'ow ruszyc
nie mozna (jesli wierzyc Reichmannowi).

bebop
10-01-2006, 19:10
biblioteki setupów czego? nie zrozumiałem.

snowboarder
10-01-2006, 19:21
biblioteki setupów czego? nie zrozumiałem.

Sorry, spedze pare godzin z Lightroom i wroce do tematu.
Ogolnie chodzi mi o organizacje plikow i "sesji".
Wszystkie aktualne ustawienia programu wydaja sie byc zapisywane
w roznych miejscach, takze w users/.../Pictures/Lightroom
domyslnie tworzonym na biblioteke zdjec. Chce miec jasnosc, czy
moge wszystkie dane dotyczace jednej sesji trzymac w jednym
katalogu i potem ten katalog np. przeniesc na inny dysk.

muflon
10-01-2006, 20:00
Akurat pod względem "biblioteki setupów", to jest to dość dobrze zrobione w Bibble - on przy każdym CR2 tworzy plik BIB, w którym zapamiętane są wszystkie ustawienia, można je łatwo kopiować między zdjęciami w sesji, zapamiętywać presety, default itp. Co z tego, jeśli jakość kuleje... przynajmniej, gdy ostatnio się nim bawiłem :(

Riccardo
11-01-2006, 12:04
A jak jest z rozostrzaniem? Jest cos takiego jak Smart Sharpen z CS2?

kuras
12-01-2006, 01:18
od programie tego typu oczekiwalem czegos wygodniejszego
dlaczego nie pozostali przy standarodwych adobowskich zakladkach
ktore daja duzo latwiejszy dostep do wszystkich funkcji programu.
skoro w indesign (http://www.sikacz.com/canon/indesign.jpg) adoba, ktory ma duuuzo wiecej narzedzi, opcji, ustawien to sie sprawdza to tym bardziej w lightroom zdalo by egzamin.

A widziałeś że jak zamkniesz zakładki a potem tylko najedziesz na trójkącik po boku to sie pojawiaja, w InDesignie musisz klikać a tu same się pojawiają! Fajna sprawa!

bonk
12-01-2006, 01:26
A widziałeś że jak zamkniesz zakładki a potem tylko najedziesz na trójkącik po boku to sie pojawiaja, w InDesignie musisz klikać a tu same się pojawiają! Fajna sprawa!



:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

EDIT: e tam nie ma tam nic takiego :mrgreen:

bebop
12-01-2006, 01:27
A jak jest z rozostrzaniem? Jest cos takiego jak Smart Sharpen z CS2?

nie ma smarta :-( a czy w ACR jest?

Riccardo
12-01-2006, 09:48
nie ma smarta :-( a czy w ACR jest?

nie ma, ale sie ludzilem :)

bebop
19-01-2006, 11:56
nowa wersja adobelightroom do ściągnięcia:

Beta 1.1
? Removed the possibility of file deletion after a duplicate file is imported into the Library using the "Move Files to Lightroom Library" option.
? Updated processing algorithms for the Panasonic DMC-LX1 and Panasonic DMC-FZ30 cameras.

Riccardo
19-01-2006, 12:07
nowa wersja adobelightroom do ściągnięcia:

Beta 1.1
? Removed the possibility of file deletion after a duplicate file is imported into the Library using the "Move Files to Lightroom Library" option.
? Updated processing algorithms for the Panasonic DMC-LX1 and Panasonic DMC-FZ30 cameras.

juz sciagam. Jak na razie bardziej mi pasuje od Aperture