PDA

Zobacz pełną wersję : Potrzebuję artykułów o budowie i wyposazeniu studia fotograficznego.



larguss
15-09-2011, 20:54
Witam. Czy znacie może jakiś ciekawe artykuły na temat budowy studia? Chodzi mi o takie teksty gdzie wszystko jest wyjaśnione od samego początku. Szukałem w internecie ale jedyne co znajduje to wątki gdzie ludzie pytają się co mają kupić na początek. A mi nie o to chodzi. Chcę wiedzieć m.in jakie światło i jak dużo go potrzeba, rożne porównania np. światło stałe jak i błyski, wady i zalety. Rożne rozpraszacze i wyjaśnienie który jak działa. Tła fotograficzne itp. Chodzi mi o podstawowe informację jak i również takie dla bardziej zaawansowanych.

PS. Nie chcę zaraz budować studia, ale ten temat mnie zainteresował a nie mogę znaleźć nic sensownego.

undisputed
15-09-2011, 20:56
jak byś budował cyklorame to tak się to robi: http://www.youtube.com/watch?v=thjh2c7b4KY ;)

larguss
15-09-2011, 22:21
Hehe... Gdyby mi taka pani pomogło w budowie to może i bym się skusił :D

Inka
16-09-2011, 12:56
Może tu:
http://www.fredmiranda.com/forum/topic/144181

larguss
16-09-2011, 16:39
To jeszcze nie to ale dzięki. :D

Sergiusz
16-09-2011, 17:39
Pomiędzy jednym i drugim studio trudno postawić znak równości. Określ co chcesz fotografować. Lub może raczej co fotografujesz. Potem sięgnij do swojej wyobraźni. I zadaj już bardziej konkretne pytanie. ;-)

marszull
16-09-2011, 18:36
Studio to moim zdaniem dobra przestrzen (w zaleznosci co mamy fotografowac: bizuterie czy samochody) i lampy z modyfikatorami. Reszta to tylko dodatki.

Sergiusz
16-09-2011, 18:44
Ja bym był raczej za dodatkami.

marszull
16-09-2011, 18:48
no to proponuje zrobic sesje samymi dodatkami w malym pokoju z niskim sufitem ;)


a tak powaznie to nie napisalem ze reszte neguje, ale ze wg mnie to sa dwie najwazniejsze kwestie przy budowaniu studia

larguss
16-09-2011, 20:15
Tak jak pisałem, na razie nie chcę budować studia ani w nim fotografować. Po prostu lubię czytać o fotografii, a ten temat wydaje mi się ciekawy, dlatego szukam rożnych artykułów na ten temat. Nie chodzi mi o jakieś konkretne informacji. Szukam wszystkiego co poglębi moją wiedzę :D

PS. Preferuję w języku polskim. :P

Sergiusz
17-09-2011, 01:16
no to proponuje zrobic sesje samymi dodatkami w malym pokoju z niskim sufitem ;)



Jestem za. Widziałem zdjęcie reklamowe flakonika perfum, które ktoś zrobił przy oświetleniu świec. Takich zwykłych w blaszanych pojemniczkach co to za cztery zeta można kupić dwanaście sztuk. I co ciekawe świece pływały na dwóch talerzach napełnionych wodą tak, że oświetlenie podczas naświetlania było i ruchome i nieprzewidywalne. Wszystko zależy od wyobraźni a nie od tego gdzie znajduje się sufit.

janmar
17-09-2011, 11:23
Malowanie światłem.Dotknąłeś prawdy o świetle Sergiuszu,Dzięki.

Pozdrawiam.

model
17-09-2011, 13:45
Polecam książkę Michaela Freemana Fotografia Studyjna - chyba najlepsza pozycja o fotografii studyjnej

marszull
17-09-2011, 14:33
Rowniez polecam Freemana
ciezko dostepna w formie papierowej i osiagajaca na allegro jakies chore ceny
ale jak sie poszuka to mozna znalezc pdfa

larguss
17-09-2011, 17:16
Dzięki, już zasysam pdfa :D