PDA

Zobacz pełną wersję : Wyzwalacze do konkretnego zastosowania



maki1000
14-09-2011, 10:26
Wiem że jest wątek o wyzwalaczach, ale tam zaraz ten temat zginie, a nie jestem jedyną osobą która szuka wyzwalacza pod konkretne zastosowanie.

Potrzebuję wyzwalacza który spełni wszystkie warunki poniżej:

1. Nadajnik bedzie mógł być podłączony przez kabel, zostawiając wolną stopkę aparatu. Ewentualnie nadajnik będzie miał swoją stopkę na którą będę mógł założyć 580exII, musi on jednek przepuścić do lampy wspomaganie af i ttl.

2. Będzie współpracował jak mój obecny wyzwalacz pixel knight z lampami studyjnymi do 1/8000s - więc chyba musi przenosić ttl. Niestety nadajnik w moim modelu nie ma gniazda pc/synchro, tylko odbiornik ma takie gniazdo.

Teraz do czego to wszystko.
Sala weselna:
Lampa do doświetlania pierwszego planu na body ttl. Do tego nadajnik na kabelku. Odbiornik do lampki z filtrem żelowym na tło lub do doświetlania tła. Czasy do 1/200
Tutaj chyba wystarczył by zwykły youtungo rf-602

Plener:
Tutaj uzywam ostatnio dual power 600w i potrzebuję synchronizacji rzedu 1/500-1/8000 więc tutaj youtungo już odpada.

Co kupić żeby wszystko chulało jak trzeba?

Kolaj
14-09-2011, 10:33
PocketWizardy MiniTT1 i FlexTT5 powinny spełnić Twoje oczekiwania. Wprawdzie nie podłączysz ich kabelkiem ale mają stopkę, do której przenoszona jest cała sygnalizacja.

goran
14-09-2011, 15:15
albo kup sobie szynę ze stopka na lampę przykręcaną do mocowania statywowego w aparacie ;)