PDA

Zobacz pełną wersję : POMOCY - Jaki aparat



robert137
22-08-2004, 18:44
Witam wszystkich.
Proszę o pomoc przy wyborze aparatu.
Zastanawiam sie nad Minolta z3, Canon G5 i Canon S1-iS.
za wszystkie udzielone uwagi i wskazówki będę wdzięczny!!!

Vitez
22-08-2004, 22:55
Witam wszystkich.
Proszę o pomoc przy wyborze aparatu.
Zastanawiam sie nad Minolta z3, Canon G5 i Canon S1-iS.
za wszystkie udzielone uwagi i wskazówki będę wdzięczny!!!

A w jaki sposob mamy zgadnac ktory bedzie najodpowiedniejszy dla ciebie? Wrozek tu nie ma.
Podaj wymagania, dlaczego wybrales te trzy modele, a najlepiej przeczytaj to:

http://fotohobby.home.pl/index.php?option=content&task=view&id=107&Itemid=1

Przemek Białek
23-08-2004, 00:20
Witam wszystkich.
Proszę o pomoc przy wyborze aparatu.
Zastanawiam sie nad Minolta z3, Canon G5 i Canon S1-iS.
za wszystkie udzielone uwagi i wskazówki będę wdzięczny!!!

jak masz fundusze to sie nie zastanawiaj, bierz lustro za 3700 masz 300d+ kit 1-55, a jakoscia fotek nie pobije go zaden z wymienionych!

yasin
23-08-2004, 22:10
z3 odpada bo ma stabilizacje ccd, a nie optyczna i aprat sie grzeje i wylacza jak sie tego uzywa

Vitez
24-08-2004, 00:33
z3 odpada bo ma stabilizacje ccd, a nie optyczna i aprat sie grzeje i wylacza jak sie tego uzywa

Sprawdzales czy powtarzasz plotki? :twisted:

yasin
24-08-2004, 10:37
sluszna uwaga, wlasnorecznie nie sprawdzalem, przeczytalem to na dprieview, jest to ponoc napisane na koncu manuala do Z3, wystarczy dorwac tego manuala i potwierdzic lub zdementowac, postaram sie to zrobic

santiblue
24-08-2004, 11:04
Dzis rozmawialem ze znajomym ktory ma ta minolte i zapytalem o to. Potwierdzil niestety ze po dluzszej pracy wylacza sie lub zawiesza. I w reke grzeje niemilosiernie. Byl z nia w serwisie ale oni powiedzieli ze ten typ tak ma. Dla mnie porazka.

Vitez
24-08-2004, 14:01
Dzis rozmawialem ze znajomym ktory ma ta minolte i zapytalem o to. Potwierdzil niestety ze po dluzszej pracy wylacza sie lub zawiesza. I w reke grzeje niemilosiernie. Byl z nia w serwisie ale oni powiedzieli ze ten typ tak ma. Dla mnie porazka.

LOL :lol: . No to pozostaje Canon S1 IS :twisted: .

yasin
24-08-2004, 15:49
z tego co sie jeszcze dowiedzialem o Z3, to zalecaja nie uzywanie systemu AS (anti shake - stabilizacja), bo zdjecia sa gorszej jakosci, zszumione, i to co napisal santiblue, jak sie tego uzywa dluzej to aparat sie wiesza albo wylacza, no i grzeje, dosc sporo ludzi na to narzeka na zagranicznych forach, inzynierowie Minolty pokpili sprawe, po co AS jezeli zalecaja tego nie uzywac - czysty marketing, a kolejne modele Z sa gorsze od poprzednich :/ tak bylo z Z2 i chyba teraz bedzie podobnie z Z3 :/ jezeli chodzi o S1 to nigdy jeszcze nie wylaczam IS na dluzej niz na minute lub dwie, tak z czystej ciekawosci, odkad mam ten aparat zawsze robie z IS, i nigdy nie sprawialo to problemow, zaden sprzet nie jest bez wad, ale to co odstawila minolta w Z3 to jakies kpiny z klienta chyba

Vitez
24-08-2004, 23:06
Jak sie grzeje matryca od AS to nie dziwne ze zaszumione.
Co najciekawsze to to samo rozwiazanie ma byc w lustrzance cyfrowej Minolty... ciekawe jak tu sobie poradza z szumami, bo matryca wieksza, odchyly do 1cm tego systemu AS wiec i grzac sie mocniej bedzie by poruszac wieksza matryce... oj czuje porazke :roll: .

yasin
25-08-2004, 00:25
beda pewnie zalecac nie uzywanie, no albo uzywanie ale tylko na chwilke :lol: wazne zeby dobrze sie sprzedawal i zeby cyferki byly wieksze to ludzie beda kupowac

satriani
02-09-2004, 13:45
Ja słyszałem taka opinię o Z1 i Z2 że obiektyw ma po jakimś czasie luzy iże w ogóle na zdjęciach przy jasnych miejscach robią się dziwne mazy.
Chyba nawet w czasopiśmie Chip w numerze poswięconym cyfrówkom.
Nie wiem jak w Z3 ale na pewno bym to sprawdził, chociaż specem nie jestem to wiadomo przezorny zawsze ..... :)

tpop
02-09-2004, 14:48
Ja słyszałem taka opinię o Z1 i Z2 że obiektyw ma po jakimś czasie luzy iże w ogóle na zdjęciach przy jasnych miejscach robią się dziwne mazy.
Chyba nawet w czasopiśmie Chip w numerze poswięconym cyfrówkom.
No akurat Chip to nie jest pismo ktorym należy się podpierać. A juz na pewno nie jesli chodzi o aparaty.
Mialem Z1 i bylem z niej zadowolony do poki nie zakupilem 300D (zreszta bardzo niedawno :D). Zdjecia robila ladne, nawet ostre i kolorki przyzwoite. Nie uzywalem zbyt dlugo wiec o luzach w obiektywie nie bylo mowy. Ale za to czasami przycinało się lustereczko przy przełączaniu miedzy wizjerem a ekranem.

Zastanawiam sie nad Minolta z3, Canon G5 i Canon S1-iS.
Wedlug mnie G5. No chyba ze zalezy Ci na duzym zoomie.

jak masz fundusze to sie nie zastanawiaj, bierz lustro za 3700 masz 300d+ kit 1-55, a jakoscia fotek nie pobije go zaden z wymienionych!
Juz nawet za 3400 na allegro dostaniesz z pewnego zrodla.

satriani
02-09-2004, 15:06
oczywiście masz rację, napisałem tak bo taka wiadomość ukazała się publicznie.
Sam nigdy nie robiłem zdjęć Z1 i Z2 więc nie będę się upierał.

Vitez
02-09-2004, 22:31
Mialem Z1 i bylem z niej zadowolony do poki nie zakupilem 300D (zreszta bardzo niedawno :D). Zdjecia robila ladne, nawet ostre i kolorki przyzwoite. Nie uzywalem zbyt dlugo wiec o luzach w obiektywie nie bylo mowy. Ale za to czasami przycinało się lustereczko przy przełączaniu miedzy wizjerem a ekranem.

Ciekawe od kiedy Minolta Z1 ma lustereczko :roll: .

tpop
02-09-2004, 23:34
Mialem Z1 i bylem z niej zadowolony do poki nie zakupilem 300D (zreszta bardzo niedawno :D). Zdjecia robila ladne, nawet ostre i kolorki przyzwoite. Nie uzywalem zbyt dlugo wiec o luzach w obiektywie nie bylo mowy. Ale za to czasami przycinało się lustereczko przy przełączaniu miedzy wizjerem a ekranem.

Ciekawe od kiedy Minolta Z1 ma lustereczko :roll: .

Od kiedy tylko zaczęli ją produkować. Polecam poczytac na ten temat :twisted:
Na przykład tutaj http://tinyurl.com/6c7lm - opis i rysunek jak to wszystko wyglada.
A tu animacja jak dziala http://tinyurl.com/5l9q7

Vitez
03-09-2004, 08:21
Mialem Z1 i bylem z niej zadowolony do poki nie zakupilem 300D (zreszta bardzo niedawno :D). Zdjecia robila ladne, nawet ostre i kolorki przyzwoite. Nie uzywalem zbyt dlugo wiec o luzach w obiektywie nie bylo mowy. Ale za to czasami przycinało się lustereczko przy przełączaniu miedzy wizjerem a ekranem.

Ciekawe od kiedy Minolta Z1 ma lustereczko :roll: .

Od kiedy tylko zaczęli ją produkować. Polecam poczytac na ten temat :twisted:
Na przykład tutaj http://tinyurl.com/6c7lm - opis i rysunek jak to wszystko wyglada.
A tu animacja jak dziala http://tinyurl.com/5l9q7

Suodkie 8) , nie wiedzialem.
Ale co ciekawe - nie dziala to jak lustro w lustrzance - odbija obraz od przesunietego LCD a nie padajacy z obiektywu :roll:

tpop
03-09-2004, 12:45
Suodkie 8) , nie wiedzialem.
Ale co ciekawe - nie dziala to jak lustro w lustrzance - odbija obraz od przesunietego LCD a nie padajacy z obiektywu :roll:

Dlatego przyznam iz jest to dosc kontrowersyjne rozwiazanie i nie do konca dopracowane gdyz przy przelaczaniu to lustereczko potrafi sie zacinac. Jest to nawet dosc powszechny i znany problem aczkolwiek niegrozny - wystarczy obrocic aparat i wszystko wraca do normy.