PDA

Zobacz pełną wersję : Sygnał cyfrowy z liniowego



Maćko_Pń
03-09-2011, 08:03
Cześć !!!!
Wiem, może że to nie to forum, ale nigdzie indziej nie znalazłem odpowiedzi, w googlownicy też nic, więc spróbuje szczęścia na naszym forum :) I tak, mam netbooka asusa 1215n który ma wyjście słuchawkowe i niestety brak w nim wyjścia cyfrowego jakiegokolwiek, a chciałbym tego kompa jakoś pożenić z ampem. I tak sobie wykombinowałem, że może jest taki soft co by z wyjścia słuchawkowego ( mały jack) zamiast sygnału analogowego audio mógł wysłać sygnał cyfrowy. Czy coś takiego jest możliwe ???
Wiem że można by dokupić zew kartę na usb, która ma np. spdif, ale to już w ostateczności. Dodam, że mam w netbooku jeszcze hdmi, ale amp niestety leciwy i nie ma wejścia hdmi. może jakieś inne pomysły.
Pozdrawiam

airhead
03-09-2011, 08:59
a po co Ci wyjście cyfrowe, jeśli głośniki są ciągle w 100% analogowe?

Maćko_Pń
03-09-2011, 10:31
Chodzi o to, że chciałbym oglądać mkv z netbooka, obraz na tv puszczę po hdmi i chciałbym dźwięk 5.1 wysłać na ampa właśnie w postaci cyfrowej, stąd moje pytanie.

arturs
03-09-2011, 11:07
z wyjścia słuchawkowego stereo chcesz skonwertować na 5.1 ? chyba ciężko będzie..
ja miałem podobny problem ale rozwiązał go zakup konsoli PS3 ;)
a nie da się z TV (z hdmi) "wyjść" dźwiękiem do wzmacniacza?

tu: http://www.audiostereo.pl/ albu tu: http://www.hdtv.com.pl/forum/ szukałeś/pytałeś?

kromka1983
03-09-2011, 11:12
a nie możesz puścić sygnału od TV do amplitunera? np. kablem optycznym?
HDMI z komputera przekazuje również cyfrowe audio wielokanałowo, TV odbierze i przekaże dalej po optyku.

Maćko_Pń
03-09-2011, 15:34
a nie możesz puścić sygnału od TV do amplitunera? np. kablem optycznym?
HDMI z komputera przekazuje również cyfrowe audio wielokanałowo, TV odbierze i przekaże dalej po optyku.

chyba tak będzie najprościej to mi zrobić

zuber
05-09-2011, 07:14
Nie ma szans, żeby jakimś softem sprawić, że na wyjściu słuchawkowym pojawi się sygnał cyfrowy - to już cecha hardware'u.

Choćby tylko dlatego, że na wyjściu słuchawkowym są przetworniki cyfra-analog....

piast9
05-09-2011, 23:23
Są splittery i przełączniki HDMI, które mają wyjście audio toslink albo spdif.

kromka1983
06-09-2011, 15:29
Są splittery i przełączniki HDMI, które mają wyjście audio toslink albo spdif.
Są, tylko mało opłacalne i przeważnie są stosowane w kilku specyficznych warunkach. Rzadko spotykane w domowych A/V...