PDA

Zobacz pełną wersję : Canon SX 230HS - rozładowywanie baterii



EZOGHUL
02-09-2011, 13:30
Witam

Zakupiliśmy z połowicą kompakt 230HS i mamy dosyć dziwny problem - naładowana bateria rozładowuje się w aparacie w ciągu 4-5 dni od czasu ładowania, oczywiście aparatem wykonaliśmy 3-4 zdjęcia i sobie leżał.
GPS wyłączony.

Nasz ukochany serwis na żytniej twierdzi, ze to normalne oraz ze standardem w kompaktach jest wyciąganie baterii.

Ja uwazam, ze aparat walniety ale zanim wysle do serwisu to chcialem zasiegnac Waszej opinii - bo dla mnie to glupota i w zadnym aparacie nie spotkalem sie z czyms takim.

jac+
02-09-2011, 14:26
Po pierwsze: z tym wyciąganiem baterii podczas leżakowania kompaktu to bzdura. Albo dureń Ci to powiedział, albo chciał durnia zrobić z Ciebie. Czy w SX230HS samorozładowująca się bateria jest normą nie wiem. Jednak wiem, że nie był normą w żadnym aparacie jaki dotychczas posiadałem (było tego trochę). Trochę wątpię w to, że coś wskurasz w serwisie (w kwestii wymiany). Raczej nie jest podawana norma leżakowania akumulatora wobec tego nie wiem do czego można by się odnieść zgłaszając roszczenie. Jeśli podana przez Ciebie wada nie jest normą tego modelu to wina może być po stronie firmware'u. Bywało już tak w różnych modelach konkurencji.

tarant
02-09-2011, 14:39
Jeśli rozładowałby się w ciągu 4-5 miesięcy, to OK. Ale dni ?