PDA

Zobacz pełną wersję : nie otwiera sie EOS utilities



zuzan
28-08-2011, 15:15
To moj pierwszy wpis na forum Canon i chciałabym się przywitać. :mrgreen:

Mam problem: przestała mi nagle (jakoś po aktualizacji Windows XP) działać Eos Utility.
Jednocześnie, pozostałe składniki z płyty Eos Solution disc dołączonej działają bezproblemu np Digital Photo Professional.

Podczas prób otworzenia programu Eos Utility pojawia się nastepujący komunikat:

"Wystąpił błąd z aplikacją Eos utility i zostanie ona zamknięta.
Jeśli jesteś w trakcie pracy dane nad którymi pracujesz mogą zostać utracone."
(komunikat ten sie wyświetla w 'Canonowym' a nie windowsowym okienku)

Proszę o pomoc, bowiem poczyniłam wiele(!) kroków i nic nie pomaga:-(
m.in.:
- wielokrotne odinstalowanie i ponowne zainstalowanie Eos Utlily jak i całego pakietu

- zrobilam wyczyszczenie systemu m,in CC Cleaner, Auglog Boost Speed, szukalam bledow windows przez program Norton Windows Cleaner, Registy Defrag itd.

- w menedżerze sterowania - odinstalowałam i ponownie zainstalowałam sterownik aparatu (Canon 5 D Mark II) co nie pomoglo
- komputer prawidłowo 'widzi' aparat, i komunikat wyświetla że aparat działa poprawnie

- upewniłam się że w opcjach Windows jest włączone zarządzanie zdjęciami przez program Windowsa (kreator skanera i aparatu fotograficznego)

--------------------------------------------------------------------------
Problem w tym, że aplikacja Eos Utlility nie chce się otworzyć (niezależnie od tego czy aparat jest podłączony lub nie).

Pojawia się klepsydra, tak jakby aplikacja zaczynała się otwierać, a następnie wyświetla się wyżej opisany komunikat. :-|

Dodam jeszcze że przez rok aplikacja działała bez problemu.

Dzięki z góry za odpowiedzi !

:grin:

Tezet-gdynia
28-08-2011, 15:28
1) Sprobuj zainstalowac inna wersje - jesli posiadasz, lub z netu
2) Sprobuj wlaczyc wlasciwosci pliku/skrotu odpowiedzialnego za odpalanie programu, zakladka zgodnosc, zaznacz: uruchom program w trybie zgodnosci z: i tam wybierz pokolei wszystkie opcje, az ktoras zadziala.

Jesli zadna nie odpali, chyba reinstal systemu albo bibliotek. Chociaz nie wiem czy aktualizacja pomoze.

zuzan
28-08-2011, 16:02
Terzet, dzięki za rady :-)

niestety opcja zmian zgodności nie pomogła.

Czy wierz może gdzie można ściągnąć (legalne) oprogramowanie Eos Solution disc ?
Bo je mam tylko na płytce ktorą dostałam z aparatem.

Jeszcze dodam że nie jest to błąd płytki, bo instalowałam wczoraj na kompie znajomych (by móc wogole ściagnac foty z aparatu:( przez kreator skanera i aparatu fotki nie chcialy się ściagnąć (kolejny jakiś błąd:(

Pozostaje mi zatem prawdopodobnie reinstal systemu..

Aha, jeszcze mi przyszło do głowy - wydaje mi się że ten problem sie pojawił gdy ostatnim razem w trakcie ściaganie fotek z aparatu komp sie zawiesil, czyli jakby nie dokonczyl 'zadania' sciagniecia zdjec, czy moze to moze taki blad powodowac?

7four
28-08-2011, 17:00
Posiadając oryginał płyty, który wymagany jest do wgrania najnowszych wersji, to nie ma problemu, a najnowsze wersje ściągniesz ze strony canona :)

ten link powinien zadziałać (wybrany dla aparatu 5D)
http://software.canon-europe.com/software/0029161.asp?model=

Napisz jeszcze jakie błędy są (jeżeli są) w logach systemowych windowsa (w polskiej wersji chyba jest to "dziennik zdarzeń" - mam na myśli "Event Viewer", w momencie powstania błędu aplikacji (czas, godzina) - wszystko co jest oznaczone jako błąd (zobacz błędy aplikacji i systemu)

fotokor1
28-08-2011, 17:30
podepnę się pod wątek, wprawdzie dotyczy zoombrowsera ale może ktoś podpowie, od wczoraj nie mogę wywoływać w nim RAW, zainstalowałam wszystko z płytki od nowa, dograłam nowsze wersje ze strony canon.polska i nic, nie wiem co mam nie tak dotychczas wszystko było ok. na kompie mam windows 7, ktoś ma jakieś pomysły?

biodar
28-08-2011, 17:46
swego czasu miałem podobny problem i u mnie windows po jakies aktualizacji przestał widzieć EU jako program domyslny do otwierania zdjęć z aparatu. Po podłączeniu aparatu, aparat pojawiał się tylko jako dysk i tam były opcje. Wybrałem "otwieraj zawsze przez EU" i pomogło.

a co do raw - też mi się nie otwiera do edycji(windows vista), tzn dopiero po kliknięciu "display original image" zamienia go na tiff i dopiero można edytować, lub mogę plik niezależnie otworzyc w DPP i obrabiac jako raw. Nie wiem czy tak ma być czy tylko u mnie tak jest ;)

Janusz Body
28-08-2011, 17:48
.... na kompie mam windows 7, ktoś ma jakieś pomysły?

Zoombrowser dość długo nie działał na Win 7 64 bit dopiero niedawno C wypuścił wersję pod 64 bit

Wersja 6.7.2.33 działa bez problemu.

fotokor1
28-08-2011, 17:52
Januszu mam właśnie tą wersję:oops:

zuzan
28-08-2011, 23:47
7 four thanks :)

niestety upload ze strony Canona nie pomogl,

gdzie można znaleźć błędy systemowe windowsa (logy systemowe)?

tarant
29-08-2011, 00:28
Ściągnij wszelkie Microsoft.Net framework, poczynając od 5.0. Któraś z aktualizacji 7, Visty i wcześniejszych je "morduje".

7four
29-08-2011, 12:29
7 four thanks :)

niestety upload ze strony Canona nie pomogl,

gdzie można znaleźć błędy systemowe windowsa (logy systemowe)?

Już zwątpiłem, ale widzę że wątek podzielił się na XP i Win7.


Zuzan, dla systemu XP

najszybciej to na pulpicie klikamy:
prawy myszy na ->"mój komputer" -> "zarządzaj" -> tam na samej górze po rozwinięciu menu.

(zgaduje nazwy, bo używam wersji angielskiej, ale chyba tak to idzie).

najlepiej uruchom aplikacje i wywołaj błąd, następnie zobacz logi, będziesz znała czas co do minuty w którym należy szukać.

i ogólnie dobrze jest tam od czasu do czasu popatrzeć, akurat niezależnie od tego problemu, choć nie wszystkie błędy, które tam się pojawiają są też ważne.

i uważałbym na te czyszczenie systemu programami które wymieniłaś na początku, bo mogą też (za świadomym działaniem użytkownika oczywiście) czasami naknocić, ale to inna historia :)

zwłaszcza programy typu firewall, które potrafią przyblokować programy które "coś tam" robią automatycznie w tle wysyłając w sieć "coś tam" :oops:
- jeżeli zostaną zablokowane, poddane kwarantannie itp to też mogą nie działać.

Jak znasz jakiegoś informatyka w Twojej okolicy, to niech zobaczy bezpośrednio, bo zależności może być wiele, może nawet pomóc odinstalowanie ostatnich poprawek, po których powstał problem, tylko ważne aby wiedzieć co to za aktualizacje.

fotokor1
29-08-2011, 18:16
nie wiem czy zuzan ma już rozwiązany problem, więc ciągnę dalej mój, poniżej skrin z ekranu, tak to wygląda, nie ma możliwości edycji Raw, dodatkowo po lewej stronie pojawiły się czerwone znaczki chyba błędu, których wcześniej nie było, stało się to po usunięciu całego oprogramowania canon i zainstalowania na nowo, może mam coś namieszane, może brakuje gdzieś jakiegoś odhaczenia w samym zoom browserze, nie wiem, liczę na pomoc, mogę oczywiście wywoływać RAW w innym programie ale jestem przyzwyczajona do zoom browsera


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img64.imageshack.us/img64/7251/20110829180259.png)

fotokor1
29-08-2011, 19:33
no to tak:
wywaliłam z kompa wszystko z nazwą canon (poza jakimiś dwoma które nie chciały się usunąć)
zainstalowałam z płyty tylko browsera - nie chodził, więc ze strony canona ściągnęłam wersję 6.6.0.23 i teraz jest ok. i na tą chwilę boję się dograć wersję 6.7.2.33 i pozostałe oprogramowanie z płyty

7four
01-09-2011, 11:24
no to tak:
wywaliłam z kompa wszystko z nazwą canon (poza jakimiś dwoma które nie chciały się usunąć)
zainstalowałam z płyty tylko browsera - nie chodził, więc ze strony canona ściągnęłam wersję 6.6.0.23 i teraz jest ok. i na tą chwilę boję się dograć wersję 6.7.2.33 i pozostałe oprogramowanie z płyty

W mojej wersji zoom browsera, pod tym przyciskiem (ma inną nazwę) uruchamiany jest program DPP (Digital Photo Professional). Ze tego co piszesz wnioskuje że nie dograłaś jeszcze DPP. Ściągnij najnowszą wersję i zainstaluj.
Oryginalną płytę CD pozostaw w napędzie, bo będzie wymagana do instalacji tych ściągniętych wersji.

Nie bój się :) najwyżej odinstalujesz ponownie :-D
Pozdrawiam

fotokor1
01-09-2011, 12:16
nie instalowałam DPP celowo, mianowicie dlatego że: miałam pierwszą wersję wszystkiego co na płycie, postanowiłam zrobic aktualizację i ... (tak mi się przynajmniej wydaje), że od razu ze strony canon polska zainstalowałam najnowszą wersję (również wszystkiego co na płycie było włącznie z DPP) z pominięciem aktualizacji pośrednich, i tak przy wersji 6. 7. 0. 23 pod tym przyciskiem ze zdjęcia mam również aktywną edycję RAW w DPP a edycję RAW w Zoom browserze nieaktywną i pewnie stąd problem.. Po odinstalowaniu wszystkiego, ponownym zgraniu z płyty tylko zoombrowsera, jego aktualizacji do wersji pierwszej 6.6.0.23... mam teraz edycję RAW w zommbrowserze, natomiast nie mam zapisu o edycji w DPP i nie wiem czy jak doinstaluję DPP to znowu on nie przejmnie funkcji edycji, ale jak piszesz najwyżej powtórzę po raz kolejny instalację