PDA

Zobacz pełną wersję : BC-700 problem z ładowaniem w jednej z komór



Bangi
23-08-2011, 13:15
Wiem, że problem może nie stricte fotograficzny, ale dotyczy sprzętu, którego używam w związku z fotogrfowaniem.
Mianowicie moja BC-700, a konkretnie jej 3 komora - tak jakby szwankuje. Przy rozładowywaniu znacząco dłużej rozładowuje aku, a przy ładowaniu znaczaco dłużej ładuje. Tak znacząco, że gdy pozostałe już po kilku godzinach są rozładowane i naładowane w komorze nr 3 dalej ten proces trwa :confused: Zazwyczaj kończy się to tym, że wyjmuję aku i przekładam do innej komory. Na początku myślałem, że to może problem z ogniwem, ale oznaczyłem sobie aku i dzieje się tak z każdym, poza tym działają one bez zarzutu. Mam enelopy.
Szukałem w necie i tylko na elektrodzie znalazłem problem z BC-700, ale tam zbyt szybko było ładowanie w jednej z komór...
Czy ktoś z Was miał podobny problem lub może zasugerować rozwiazanie, albo jakiś sposób pomiaru czy jest wszytsko OK. Nie mam niestety zdolności elektornicznych :(, a nie chcę też wysyłać ładowarki na gwarancję (jeszcze jest) bo to pewnie torchę potrwa (kupiona w sklepie, w necie), a czymś aku ładować muszę ;)

wiktor2323
23-08-2011, 13:26
Sam raczej nic nie poradzisz...:( Musisz wysłać.

Kolaj
23-08-2011, 13:28
Nie mam niestety zdolności elektornicznych :(, a nie chcę też wysyłać ładowarki na gwarancjęAle na co liczysz? Że wystarczy wgrać nowy firmware albo zresetować? ;)

Bangi
23-08-2011, 14:01
Ale na co liczysz? Że wystarczy wgrać nowy firmware albo zresetować? ;)

No tak ;), znam Twoje cięte riposty i sam się na nie naciąłem ;), a że nie jestem świerzakiem to się nie obrażam :mrgreen:
A tak poważanie to, aż tak lewy nie jestem i jeśli by to był problem np. przelutowania jakiegoś kabelka to pewnie dałbym radę ;)
A może ktoś z KRK poleciłby jakiegoś elektronika, chociaż do sprawdzenia co jest nie tak...

Kolaj
23-08-2011, 14:06
No tak ;), znam Twoje cięte riposty i sam się na nie naciąłem ;), a że nie jestem świeżakiem to się nie obrażam :mrgreen:No wiesz, obrażać się? To by było dopiero coś! ;)

A tak poważanie to, aż tak lewy nie jestem i jeśli by to był problem np. przelutowania jakiegoś kabelka to pewnie dałbym radę ;)Nie warto. Wtedy to już na pewno stracisz gwarancję. A jak się nie uda, to koszty naprawy będą takie, że jedybym sensownym rozwiązaniem będzie "szkoda całkowita".

Goomis
23-08-2011, 18:34
Wiem, że problem może nie stricte fotograficzny, ale dotyczy sprzętu, którego używam w związku z fotogrfowaniem.
Mianowicie moja BC-700, a konkretnie jej 3 komora - tak jakby szwankuje. Przy rozładowywaniu znacząco dłużej rozładowuje aku, a przy ładowaniu znaczaco dłużej ładuje. Tak znacząco, że gdy pozostałe już po kilku godzinach są rozładowane i naładowane w komorze nr 3 dalej ten proces trwa :confused: Zazwyczaj kończy się to tym, że wyjmuję aku i przekładam do innej komory. Na początku myślałem, że to może problem z ogniwem, ale oznaczyłem sobie aku i dzieje się tak z każdym, poza tym działają one bez zarzutu. Mam enelopy.
Szukałem w necie i tylko na elektrodzie znalazłem problem z BC-700, ale tam zbyt szybko było ładowanie w jednej z komór...
Czy ktoś z Was miał podobny problem lub może zasugerować rozwiazanie, albo jakiś sposób pomiaru czy jest wszytsko OK. Nie mam niestety zdolności elektornicznych :(, a nie chcę też wysyłać ładowarki na gwarancję (jeszcze jest) bo to pewnie torchę potrwa (kupiona w sklepie, w necie), a czymś aku ładować muszę ;)

jeżeli tam ładowało za szybko a u Ciebie ładuje za wolno, to może problem jest natury odwrotnej? :-P

Bangi
23-08-2011, 19:34
tam coś użytkownik pisał o zimnych lutach, ale dla mnie to czarna magia :(

wiktor2323
23-08-2011, 22:20
Na początek może przetrzyj styki. A jak nic nie da to ślij na gwarancje. Ten tydzień dwa możesz przeżyć na paluszkach ;)

bucefal14
23-08-2011, 22:38
Czy ktoś z Was miał podobny problem lub może zasugerować rozwiazanie, albo jakiś sposób pomiaru czy jest wszytsko OK.

a może wystarczy zobaczyć i porównać rzeczywisty prąd ładowania na różnych ustawieniach (200,500,700mA) w danych komorach na wyświetlaczu?

Bangi
23-08-2011, 22:41
a może wystarczy zobaczyć i porównać rzeczywisty prąd ładowania na różnych ustawieniach (200,500,700mA) w danych komorach na wyświetlaczu?

wyświetla się tak jak mu zapodaję :(

wiktor2323
23-08-2011, 22:43
Bangi a zmierzyć to miernikiem?

Bangi
23-08-2011, 23:08
no właśnie nie mam :(, rozpytam znajomych

fancik
23-08-2011, 23:14
Witam
Jeśli na gwarancji to koniecznie wysyłaj. U mnie jeden kanał po prostu przestał reagować i wyświetla dane nawet jak nie ma w nim akumulatorka i na nic nie reaguje, a że już po gwarancji to rozkręciłem urządzenie i szybko złożyłem. Niestety poza kilkoma lutami nie ma nic, co można samemu naprawić. Jeśli na gwarancji to wymienią na nową, jak firma dba o klienta.
Pozdrawiam Wojtek

Bangi
23-08-2011, 23:22
styki też niby OK, chyba wyślę po prostu i tyle

Bangi
24-08-2011, 15:25
Sklep napisał, abym im odesłał i przyślą mi nową sztukę, tak więc nie będę się bawił w "zrób to sam".
Swoją drogą jestem trochę zaskoczony taką ich rekacją, bez oglądania sprzętu, widocznie coś jest na rzeczy z tymi ładowarkami ;).
Dziękuję wszystkim za komentarze :)