PDA

Zobacz pełną wersję : Bezpłatne webinarium - Zarządzanie Barwą



Janusz Body
22-08-2011, 17:10
X-rite organizuje bezpłatne webinarium na temat zarządzania barwą. Poniżej wklejam maila


Często zastanawiamy się, czy możliwe jest uzyskanie zgodności barwy na monitorze, na wydruku z drukarki lub maszyny drukarskiej, na dużym banerze reklamowym lub na ekranie do prezentacji? Po wielu rozczarowaniach rezygnujemy, twierdząc, że jest to niemożliwe?
Prosimy nie rezygnować!
Jesteśmy, aby pomóc!
X-Rite wspólnie z jednym ze swoich ważnych partnerów, firmą Color Confidence organizuje serię bezpłatnych szkoleń internetowych dotyczących zarządzania barwą. Szkolenia – WEBINARIA – przeznaczone są dla początkujących i zaawansowanych.
Pierwsze bezpłatne WEBINARIUM „BASIC” w języku polskim dotyczyło będzie podstaw oraz nowych trendów w zarządzaniu barwą. Odbędzie się ono:
2 września 2011 roku (piątek), o godzinie 10:00
Zapraszamy do rejestracji!
(Przepraszamy, że ze względów technicznych formularz rejestracyjny jest w języku angielskim.)

Tomasz Lechowski – praktyk i entuzjasta zarządzania barwą, dyrektor i współwłaściciel działu DTP w krakowskiej agencji reklamowej Point4Art, Małgorzata Lososová Ungradová (X-Rite) oraz Krzysztof Skowron (Color Confidence) podzielą się z Państwem swoją wiedzą na temat:
° Wprowadzenie i podstawy teoretyczne zarządzania barwą
° Omówienie sposobów kalibracji i profilowania różnych urządzeń
° Narzędzia dla zmieniających się wymagań technicznych branży twórczej
Po prezentacji prowadzący odpowiedzą na pytania zadawane za pośrednictwem chatu internetowego.

Link do rejestracji: https://www1.gotomeeting.com/register/681616985

Da__FreaK
23-08-2011, 04:25
Fajnie, pieknie.. tylko ze o 10 rano to gro ludzi siedzi w robocie ...;-/

dinderi
23-08-2011, 07:54
Fajnie, pieknie.. tylko ze o 10 rano to gro ludzi siedzi w robocie ...;-/
...na fejzbuku...

Da__FreaK
23-08-2011, 14:54
..nie kazdy ma fejzbuka, nk czy innego twitera ;]..

Kolaj
23-08-2011, 14:55
..nie kazdy ma fejzbuka, nk czy innego twitera ;]..No, to wtedy siedzi na C-B. ;)

tojacc
26-08-2011, 12:17
powiedzcie jak takie coś wygląda, bo biedny rolnik z polskiej wsi widzi coś takiego pierwszy raz, to będzie coś na zasadzie konferencji grupowej na skype, czy jak?

dinderi
26-08-2011, 12:20
To będzie jak filmik na jutupie z możliwościa czatu w jedną stronę :) Czyli oni tam widzą, ale ty nie widzisz, co kto napisał. I albo się odniosa na żywo do tego co napisałeś, albo się nie odniosą :D Dlatego lepiej pisac w jezyku, który rozumie prowadzący łebinarium.

Janusz Body
26-08-2011, 15:48
To będzie jak filmik na jutupie ....

Niekoniecznie filmik - raczej transmisja videło live wyświetlana w przeglądarce. Gazeta i TVN24 już tak przeprowadzają transmisje z Sejmu. Reszta j.w. Zooooobaczymy. Adobe na swoich webinariach tak robił.

dinderi
26-08-2011, 16:48
Pisząc "jak filmik na jutupie" miałem na myśli, że wyglądać to będzie podobnie do tego: http://www.sekonic.com/Classroom/Webinars/live-control-light-part-1-portraiture-using-available-light.aspx

To jest juz zarchiwizowane wepinarium, które odbyło się dość dawno u Sekonica.

gerbil
30-08-2011, 20:44
Większość ludzi będzie w pracy, więc przynajmniej im się przesył danych nie zapcha :P

Shadow
31-08-2011, 12:11
..nie kazdy ma fejzbuka, nk czy innego twitera ;]..

Jak Cię nie ma na fejzbuku to nie istniejesz :-D

ToleDo
31-08-2011, 14:50
Jak Cię nie ma na fejzbuku to nie istniejesz :-D

To sie ciesze że mnie niema :twisted:
Zdecydowane NIE twarzoksiążce :x
Trudno nie obejrzę ....a może ktoś nagra i potem wrzuci na sieć :?:

Janusz Body
31-08-2011, 16:04
.....a może ktoś nagra i potem wrzuci na sieć :?:

To przecież naruszenie praw autorskich.

ToleDo
31-08-2011, 17:45
To przecież naruszenie praw autorskich.

Jeśli będzie takowe zastrzeżenie przez autora to tak.
Ale jeśli będzie to dopuszczone przez autora to będę wygrany.
ABSOLUTNIE nie namawiam i nie popieram nielegalności :evil:

Saapcio
01-09-2011, 15:58
Witam serdecznie.

Na fejsie (jak mawia moja starsza córcia) też mnie nie ma, ale to nie znaczy by nie popatrzeć.
Oczywiście, jako że będę wówczas w pracy... to popatrzę :shock: służbowo :grin:.

Do zobaczenia.

Janusz Body
01-09-2011, 16:25
Jeśli będzie takowe zastrzeżenie przez autora to tak....

Chyba odwrotnie. Musi być wyraźna zgoda autora na nagrywanie i rozpowszechnianie. Nie musi niczego zastrzegać podobnie jak autor książki nie musi "zastrzegać", że nie wolno kopiować. :-)

gerbil
02-09-2011, 10:14
Ogólny problem czy tylko ja nie mogę się połączyć?

yarson
02-09-2011, 10:28
u mnie działa dobrze

Janusz Body
02-09-2011, 10:35
U mnie też działa bez problemu.

czornyj
02-09-2011, 11:05
To sie ciesze że mnie niema :twisted:
Zdecydowane NIE twarzoksiążce :x
Trudno nie obejrzę ....a może ktoś nagra i potem wrzuci na sieć :?:

Będzie udostępnione później w sieci do pobrania

gerbil
02-09-2011, 11:39
W takim razie czekam na link. Nie wiem o co kaman z moim połaczeniem.

tojacc
02-09-2011, 12:20
Fajne, tylko bardzo wstępne, czy kolejne, bardziej zaawansowane części też będą darmowe?

czornyj
02-09-2011, 13:15
Podobne webinaria prowadzone przez X-Rite na świecie zawsze były darmowe, nie sądzę by w tym przypadku miało być inaczej.

dinderi
02-09-2011, 13:20
Będzie udostępnione później w sieci do pobrania
Bardzo się cieszę, bo niestety musiałem nagle jechać na spotkanie. :(

MaciekSK
02-09-2011, 13:24
Co by tu napisać...
Hmmm...
Liczyłem raczej na praktykę a nie marketingową papkę. Moim zdaniem takie webinarium powinno wyglądać w ten sposób, że prowadzący działa na żywym organiźmie a nie pokazuje nam slajdy. Może następne będą już konkretne...
Poza tym użytkownik oczekuje, że pokaże mu się co i jak ustawić, gdzie nacisnąć w danym oprogramowaniu aby uzyskać to czy tamto a przy okazji wyjaśnienie dlaczego tak a nie inaczej (i tu może być jakis wywód teoretyczny) w dodatku nie w oprogramowaniu dołączanym do najdroższych zestawów, tylko w tym dostępnym dla przeciętnego amatora.
Generalnie jestem rozczarowany ale liczy się chęć w ogóle zorganizowania czegoś takiego w języku polskim, oby jak najwięcej i jak najlepszej treści, której "głodni" są fotoamatorzy sfrustrowani kolorywmi niuansami :)

czornyj
02-09-2011, 13:57
Bardzo się cieszę, bo niestety musiałem nagle jechać na spotkanie. :(

Webinarium jak zaznaczono w temacie dotyczyło elementarnych podstaw teorii oraz ogólnej prezentacji oferty aktualnych rozwiązań oferowanych przez X-Rite.

Janusz Body
02-09-2011, 14:02
Mam podobne wrażenia (co MaciekSK). Na dodatek zupełnie nie wiem po co toto było na żywo. Te prezentacje można było skrócić do 10 minut, nagrać, dobrze przygotować a tak to było jak było. Yyyyyyy.... eeeee..... yyyyyyyy... jakoś mało dobrze brzmi jak nie ma obrazu a jest pokaz slajdów. Jakby było nagrane to uniknięto by wpadki z tym drugim ekranem. Trochę stres zadziałał na wykładowców i słychać było, że to jest czytane z kartki. :-)

Na żywo mogły być pytania - no i oczywiście kamera w studio a nie gadanie do obrazu.

Ogólnie to bardzo mało istotnych informacji a sporo "papki".

czornyj
02-09-2011, 14:05
Co by tu napisać...
Hmmm...
Liczyłem raczej na praktykę a nie marketingową papkę. Moim zdaniem takie webinarium powinno wyglądać w ten sposób, że prowadzący działa na żywym organiźmie a nie pokazuje nam slajdy. Może następne będą już konkretne...
Poza tym użytkownik oczekuje, że pokaże mu się co i jak ustawić, gdzie nacisnąć w danym oprogramowaniu aby uzyskać to czy tamto a przy okazji wyjaśnienie dlaczego tak a nie inaczej (i tu może być jakis wywód teoretyczny) w dodatku nie w oprogramowaniu dołączanym do najdroższych zestawów, tylko w tym dostępnym dla przeciętnego amatora.
Generalnie jestem rozczarowany ale liczy się chęć w ogóle zorganizowania czegoś takiego w języku polskim, oby jak najwięcej i jak najlepszej treści, której "głodni" są fotoamatorzy sfrustrowani kolorywmi niuansami :)
Temat webinarium lojalnie uprzedzał, że będzie dotyczyło podstaw. Nad oprogramowaniem amatorskim nie ma się co rozwodzić, bo po prostu trzeba wykonywać polecenia i naciskać "OK" w odpowiedniej kolejności. Wywody teoretyczne wyjaśniające dlaczego tak a nie inaczej są w podobnych ramach czasowych mało realne, bo tematyka jest wyjątkowo zabagniona i byle bzdura wymaga elaboratu.

manfred1
02-09-2011, 14:24
Tak szczerze komu się przydał ten w dobrym słowa znaczeniu marketingowy bełkot?

czornyj
02-09-2011, 14:28
Mam podobne wrażenia (co MaciekSK). Na dodatek zupełnie nie wiem po co toto było na żywo. Te prezentacje można było skrócić do 10 minut, nagrać, dobrze przygotować a tak to było jak było. Yyyyyyy.... eeeee..... yyyyyyyy... jakoś mało dobrze brzmi jak nie ma obrazu a jest pokaz slajdów. Jakby było nagrane to uniknięto by wpadki z tym drugim ekranem. Trochę stres zadziałał na wykładowców i słychać było, że to jest czytane z kartki. :-)

Na żywo mogły być pytania - no i oczywiście kamera w studio a nie gadanie do obrazu.

Ogólnie to bardzo mało istotnych informacji a sporo "papki".

Podobne webinaria zwykle tyczyły użycia konkretnych rozwiązań i prowadzący dokonywali on-line prezentacji jak posługiwać się daną aplikacją, tłumacząc z grubsza o co kaman. To spotkanie było wprowadzające, więc siłą rzeczy było mocno ogólnikowe, następne powinny już być bardziej konkretne.

Prowadzący mieli też trochę pecha z tymi ekranami, do tego mz. moderatorka niezbyt szczęśliwie wytypowała pytania do publicznej odpowiedzi - pozornie były podstawowe, w praktyce były potwornie zabagnione i współczuję prowadzącym, że musieli na nie odpowiedzieć w trzech słowach, bo tyczyły sakramencko skomplikowanych zagadnień. A tłumaczenie odnośnie skorelowanej temperatury barwowej światła dziennego było chyba trochę nie na temat...

Kolaj
02-09-2011, 14:32
Tak szczerze komu się przydał ten w dobrym słowa znaczeniu marketingowy bełkot?Ja nie widziałem, więc pozwolę sobie przedstawić własną opinię ;)

Zapewne, jak to często bywa takie darmowe prezentacje mają na celu kreowanie wśród potencjalnych odbiorców potrzeby posiadania określonych produktów. Komu się przydały? Producentowi oczywiście! Czy coś jest w tym złego? Skądże!

manfred1
02-09-2011, 14:38
Jak wcześniej powiedziałem w dobrym tego słowa znaczeniu. Mam nadzieję, że w następnych odcinkach zostanie pokazana magia używania ColorMunki Photo + ColorChecker Passport i wtedy szybciutko dokonam zakupu jakże potrzebnych narzędzi do fotografii .

dinderi
02-09-2011, 15:02
Ogólnie to bardzo mało istotnych informacji a sporo "papki".Dziękuję za informację. Moje poczucie winy, że przegapiłem coś ciekawego, prysło :)

Saapcio
02-09-2011, 15:17
Podobne webinaria zwykle tyczyły użycia konkretnych rozwiązań i prowadzący dokonywali on-line prezentacji jak posługiwać się daną aplikacją, tłumacząc z grubsza o co kaman. To spotkanie było wprowadzające, więc siłą rzeczy było mocno ogólnikowe, następne powinny już być bardziej konkretne.

Prowadzący mieli też trochę pecha z tymi ekranami, do tego mz. moderatorka niezbyt szczęśliwie wytypowała pytania do publicznej odpowiedzi - pozornie były podstawowe, w praktyce były potwornie zabagnione i współczuję prowadzącym, że musieli na nie odpowiedzieć w trzech słowach, bo tyczyły sakramencko skomplikowanych zagadnień. A tłumaczenie odnośnie skorelowanej temperatury barwowej światła dziennego było chyba trochę nie na temat...

Pierwsze koty...
Mam nadzieję że organizatorzy (prowadzący) zabezpieczyli sobie konstruktywną krytykę i następne webinaria...
Pomysł zasadniczo super.

Do następnego Webinaria :oops: (odmiana poprawna?)

ToleDo
02-09-2011, 18:18
Będzie udostępnione później w sieci do pobrania


Jak ktoś namierzy gdzie to "leży" to poproszę o linka .

PS
Czułem że tak będzie :twisted:

abyss
02-09-2011, 19:26
Kopia webinarium ma być na stronie organizatorów (tak deklarowali).
Mnie trochę zmartwiło, że e1d2 NIE JEST obsługiwany przez nowe omawiane oprogramowanie :(. W związku z tym funkcje nowego programu specjalnie mnie nie iteresują - bo go raczej nie kupię. Jednocześnie trochę dziwi mnie deklarowanie przez prowadzących, że wyższą jakość profili generowanych przez nowy sprzęt/soft widać już na oko, bo z tego wynika, że poprzednie były nie za bardzo. No chyba, że się nie znam i od razu to powinno być widać...

manfred1
23-09-2011, 19:21
I kiedy ta druga część będzie...nigdy?