PDA

Zobacz pełną wersję : Migawka 20D



plyszczarz86
22-08-2011, 11:49
Szanowni koledzy, poradźcie
Mam 20d z przebiegiem szacowanym na około 48tys.
Z tego co wiem to producent przewiduje 50tys klatek
Napisałem właśnie na Zytnią i mi wycenili wymianę migawki na 600zł i przy okazji wymianę spustu na 180 bo juz jest troche rozklepany.
To razem z przesyłką (osobiście odpada) wyjdzie mi pewnie z 900zł.
Pakować się w to czy raczej kupić używane 40d za 1500zł z alledrogo?

zieli33
22-08-2011, 12:05
Raczej idź w 40D. Też masz ryzyko padnięcia migawki, ale dopiero przy 100k.
Różnica w AF jak dla mnie bardzo duża, i z przepaleń w RAW można więcej wyciągnąć.

mirasb
22-08-2011, 12:13
Witaj
20d to super aparat. Jesli spust nie działa prawidłowo to jedynie to wymień. Migawka potrafi wytrzymać ponad 100.000 klapnięć. Wymienia się ją jeśli padnie, jeżeli działa OK to nic nie ruszaj.

Pozdrawiam
Mirek

plyszczarz86
22-08-2011, 12:15
No właśnie 40d sie troszke obawiam ze względu na migawke. To, ze ktoś pisze, ze ma 20 czy 30 tys to jedno, a naprawde moze mieć 80-90 tys. a nie chce 40d i od razu robić w nim migawke.
A po wymianie migawki i spustu w 20d będe miał mechanicznie nowy aparat? Czy coś jeszcze moze paść?


->mirasb
No właśnei ja czytałem ze 20d wytrzymują około 50tys, serwis mówi, ze dla tego modelu producent nie przewidział przebiegu zakłądanego. Mam około 48tys i sie troche boje zeby mi aparat nie padł w najmniej oczekiwanym momencie dlatego zastanawiam sie nad profilaktyczną wymianą.

MacGyver
22-08-2011, 12:18
Wymień spust i zostaw migawkę w spokoju. W 20D są one naprawdę żywotne i istnieje znaczące prawdopodobieństwo że wytrzyma drugie tyle.

Merde
22-08-2011, 12:19
No właśnie 40d sie troszke obawiam ze względu na migawke. To, ze ktoś pisze, ze ma 20 czy 30 tys to jedno, a naprawde moze mieć 80-90 tys. a nie chce 40d i od razu robić w nim migawke.
A po wymianie migawki i spustu w 20d będe miał mechanicznie nowy aparat? Czy coś jeszcze moze paść?

Może poczytaj na ten temat zanim zaczniesz się obawiać na wyrost? Akurat w 40D nie dość że można samemu sprawdzić rzeczywisty przebieg migawki (w odróżnieniu od 20D), to jeszcze wymiana do 100 tys klapnięć jest gratis (niezależnie od gwarancji).

darecki111
22-08-2011, 12:55
Ja w swoim 30D spust migawki zrobiłem na podstawie tego filmu http://www.youtube.com/watch?v=CAWGScQeC5g , chodzi jak nowy (180PLN w kieszeni) poprzednio czasem wymagał mocniejszego nacisku i był jakiś taki tępy. Migawką też bym się nie przejmował do czasu aż sama padnie. W moim drugim aparacie C 350D (po zhakowaniu softu) licznik pokazuje powyżej 72000 klapnięć i rośnie. Tam też jak w 20D producent przewidział 50000 strzałów.

mxw
22-08-2011, 14:33
Wymień spust i zostaw migawkę w spokoju. W 20D są one naprawdę żywotne i istnieje znaczące prawdopodobieństwo że wytrzyma drugie tyle.
dokładnie tak.
migawki nie wymieniaj "na zapas".
a nawet bardziej: nawet spustu nie wymieniaj.
to nie rozrząd w samochodzie :wink:

a z kosztem wymiany spustu to trochę pojechali: SAMA wymiana spustu faktycznie kosztuje 180,- zł, ale jak wymieniają migawkę, rozbiorą aparat, i PRZY OKAZJI wymieniają spust, to to kosztuje około 10,- zł (czyli tylko koszt części).

serio, serio - zapytaj ich jeszcze raz. :cool:



No właśnie 40d sie troszke obawiam ze względu na migawke.
cały zysk z 40D jest taki, że migawka ma gwarancję na 100 tys. zdjęć.



A po wymianie migawki i spustu w 20d będe miał mechanicznie nowy aparat? Czy coś jeszcze moze paść?
no, może paść znowu migawka i spust.
u mnie po wymianie druga migawka padla po 21 tys. zdjęć i znów prawie 600,- zł poszło się paść :cry:



No właśnei ja czytałem ze 20d wytrzymują około 50tys (...) zastanawiam sie nad profilaktyczną wymianą.
profilaktycznie?
po co??
koszt wymiany przed padem i po padzie jest taki sam, więc o co chodzi? :roll:

a co do wytrzymałości:
pierwsza migawka w 20D padła po 94 tys zdjęć.
druga - już pisałem - po 21 tys. (ale mogę się założyć, że był to błąd montażu po wymianie)
a pierwsza migawka w 350D (dość zbliżona do 20D) padła mi po 92 tys. zdjęć.

więc IMHO na razie nie ma się co martwić na zapas - idź, rób zdjęcia. :-)

plyszczarz86
23-08-2011, 10:32
No to mnie uspokoiliście. Jak wytrzyma jeszcze troche to nie bede szukał dziury w całym.
Dzięki za pomoc