PDA

Zobacz pełną wersję : [Katowice] Miasto nocą



snowgoose
16-08-2011, 21:47
Hejka,
Od dłuższego czasu chcę zrealizować nieco nocnych fotek w centrum Katowic - chodzi mi o pokazanie dynamicznego miasta nocą/w porze zmierzchu. Sceneria miejska, nowoczesna - mam nadzieję, że łapiecie o co kaman ;)
Fociłem już Mariacką po przebudowie (na zlecenie projektanta), ale chciałbym poszukać nowych kadrów - może okolice ronda/chorzowska/silesia?

Może jacyś chętni póki ciepło ?
W kupie raźniej po nocach ze sprzętem, a i pomysły wymienić można :mrgreen:

axidus821
16-08-2011, 23:29
a na kiedy planujesz taki wypad w miasto?jak co mogę podjechać te 50km:)

snowgoose
18-08-2011, 18:04
a na kiedy planujesz taki wypad w miasto?jak co mogę podjechać te 50km:)

Też mam do Katosów 50 km :)
Termin w sumie elastyczny - ważne żeby ciepło jakoś może lepiej było ;)

pacin1985
18-08-2011, 19:54
Mam fajny pomuysł tylko ciezko z realizacja jak by cos tez moge podjechac .

axidus821
18-08-2011, 22:23
pacin1985 a jaki to pomysł?
snowgoose a skąd jesteś?
u mnie z terminem to wygląda tak że najlepiej początkiem tygodnia(weekendy pracuję)

snowgoose
18-08-2011, 22:45
snowgoose a skąd jesteś?
u mnie z terminem to wygląda tak że najlepiej początkiem tygodnia(weekendy pracuję)

Jestem z Olkusza, ale bywam często w Katowicach. Co do terminu, to postaram się dopasować - nie mam stałej pracy.

pacin1985
19-08-2011, 07:37
axidus821 zrobic foty na rondo z super jednostki tylko tam jest cieżko wejść i to nalepiej z pierwszej klatki z gory powinno to rewelacyjnie wyglądać
to jest z superjednostki http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Rondo_noc%C4%85.JPG&filetimestamp=20071007093356

Tylko spodek jeszcze w remoncie chyba jest upewnie sie przez weekend Jak coś to piszcie ja jestem z Mysłowic i jak cos też bym był

Filu
19-08-2011, 07:40
jeśli czas pozwoli to też bym się wbił na ten plener

snowgoose
19-08-2011, 18:11
No to super się zapowiada - może jakoś wstępnie np. wtorek godz. 21?

snowgoose
19-08-2011, 21:24
Po namyśle głębszym może jednak czwartek o 21?
Rondo jak najbardziej spoko i choć myślałem o jakichś ciaśniejszych, nieco abstrakcyjnych, z superjednostki też może być spoko:)

pacin1985
20-08-2011, 02:26
jeśli nie mamy tam znajomego z balkonem to nikt nas nie wpuści by porobić sobie zdjęcia jak coś ustalicie to może będę

snowgoose
20-08-2011, 17:41
jeśli nie mamy tam znajomego z balkonem to nikt nas nie wpuści by porobić sobie zdjęcia jak coś ustalicie to może będę

No i dlatego lepiej odpuścić, jak również z powodu małej nieco oryginalności ujęcia ;)
Chciałbym się skupić na miejscach z ruchem samochodów - jakieś kadry na długich czasach ze światłami aut - w tle jakieś fajne elementy nowej architektury Katosów.

axidus821
20-08-2011, 17:58
jutro będę wiedział jak się kreuje mój grafik w pracy więc najpóźniej w poniedziałek dam znać co i jak ze mną na czwartek.

KuzynPit
20-08-2011, 21:04
snowgoose :> z olkusza jestes:P? to witam w klubie:]
być może bym się dołączył o ile uda mi się wytachać do katowic sprzęt bo niestety mam sporo do zabrania na ten tydzień...

snowgoose
20-08-2011, 22:04
snowgoose :> z olkusza jestes:P? to witam w klubie:]
być może bym się dołączył o ile uda mi się wytachać do katowic sprzęt bo niestety mam sporo do zabrania na ten tydzień...

Hej, hej - super będzie się poznać :)))
Zakombinujemy tak żeby się ekipa skleiła i focimy!

Merauder
21-08-2011, 08:13
W sumie mi pomysł też odpowiada. Jestem z Mysłowic, a więc daleko nie mam. Ustalcie jaki termin i możemy ruszać. Mi w zasadzie w tygodniu odpowiada każdy dzień.

Co do miejsca to okolice spodka jak najbardziej tak, ale okolice Silesii również.

Sent from my GT-I9000

axidus821
21-08-2011, 22:47
To co?czwartek zostaje,mam free:) tylko trza ustalić miejsce spotkania-muszę gdzieś odstawić powóz.

Poza tym to jestem z Rybnika- po drodze mogę kogoś przybrać jak ktoś chętny.szczegóły omówimy już na PW...

kaqkaba
22-08-2011, 10:28
Chciałbym się skupić na miejscach z ruchem samochodów - jakieś kadry na długich czasach ze światłami aut - w tle jakieś fajne elementy nowej architektury Katosów.

No to macie parę mostów z widokiem na tunel w DTŚ. W tle będzie spodek i to coś na środku ronda Ziętka. A w drugą stronę Silesia City Center
Możecie też podejść w okolice Biblioteki Śląskiej. Tam są dwa duże biurowce BRE i PKO.

snowgoose
23-08-2011, 08:56
Zatem czwartek 21 - miejsce jeszcze do dogrania, ale zapewne okolice ronda - zapytam jeszcze kolegi z Kato gdzie najlepiej wieczorkiem zaparkować. Wiem, że on zazwyczaj parkuje pod Qubusem, ale wieczorem chyba znajdziemy miejsce gdzieś bliżej deteeśki.
601 219 969 lub gg37054 celem ustalenia szczegółów :)
Pozdrawiam i do zobaczenia!

Merauder
23-08-2011, 13:22
Przed samym rondem zjazd w prawo przed wieżowcem kolejowym, o tej godzinie miejsca bedzie multum.

Ja sobie jednak daruje, nie dam rady w najbliższym czasie.

Filu
23-08-2011, 14:39
ja tez odpadam, a to dlatego że dojechałbym z Przemyśla
wiec tylko week

we wrześniu jadę do siostry na parapetówę więc może wtedy się uda

snowgoose
23-08-2011, 21:53
No i tak się zastanawiam czy ktoś jeszcze chętny został na placu boju?
Czwartek 21 okolice spodka - można się umówić na schodach od strony ronda. Parkował będę zapewne w okolicy wieżowca kolejowego pod nią jest niski budyneczek i parking.

axidus821
23-08-2011, 22:34
Tak,ja jestem;-) bede napewno.jakbym sie,mial spoznic to napewno dam znac.

pacin1985
24-08-2011, 00:40
być może ja sie zjawie chociaż nie mam tyle i takiego sprzetu jak wy to może bym się czegoś nauczył a parking to mysle ze najlepiej pod spodkiem czyli jak jedziemy od strony Mysłowic -Sosnowca na rondzie w prawo i po prawej stronie bedzie na pewno wolne miejsce

axidus821
24-08-2011, 17:47
Pacin ja mam jeszcze mniej sprzetu,ale mam zapal i chetnie sie ucze.

KuzynPit
24-08-2011, 18:29
A ja nie mam statywu także leże... bo niestety przez te upały nie byłem w stanie zabrać go z domu;/ także mejbi next time...

snowgoose
24-08-2011, 18:57
A ja nie mam statywu także leże... bo niestety przez te upały nie byłem w stanie zabrać go z domu;/ także mejbi next time...

Mogę Ci zabrać Velbona :) I tak jadę autem z gratami, żaden problem.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

być może ja sie zjawie chociaż nie mam tyle i takiego sprzetu jak wy

Nie no - my to już w ogóle latamy tylko czarterami i jemy homary :mrgreen:

pacin1985
24-08-2011, 23:47
Mogę Ci zabrać Velbona :) I tak jadę autem z gratami, żaden problem.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!


Nie no - my to już w ogóle latamy tylko czarterami i jemy homary :mrgreen:

Wy to macie sie fajnie :P:razz::p

snowgoose
26-08-2011, 00:21
No i udało się coś tam sfocić.
Było nas trzech i niestety troszkę nas deszcz pogonił.
Miło Was było poznać, mam nadzieję na następne wspólne plenery.
Samymi Kato nocą jestem nieco zawiedziony, za dużo oświetlenia sodowego (czy jakie ono jest), telebimy no i same budynki tak sobie oświetlone.
Jak będzie chwilka i cokolwiek nada się do publikacji, to podepnę :)

axidus821
26-08-2011, 00:51
Ja rowniez dziekuje za wspolne focenie-wchlonalem jak gabka troszke teorii od snowgoose'a za co bardzo dziekuje i takze czekam na dalsze tematy wspolnego fotografowania- miejmy nadzieje ze juz w wiekszym gronie(wiekszosci spasuje termin)

Merauder
27-08-2011, 12:28
A gdzie fotki?

Sent from my GT-I9000

Filu
27-08-2011, 15:04
dawać zdjęcia to łatwiej będzie zorganizować następny wypad

ja już rozmawiam z siostrą kiedy można się wbić do niej do Katowic :)

snowgoose
29-08-2011, 09:10
dawać zdjęcia to ....

Tak na szybko...
http://www.slawekradek.pl/shared/kato_night_01.jpg
Na razie nie mam czasu na więcej, z resztą za dużo nie strzeliłem :)

----------------------------------

Regulamin pkt 9.

pacin1985
29-08-2011, 22:19
Witam tez byłem wracając zepsuła mi się wycieraczka od pasażera od nadmiaru deszczu. Jak dojechałem do domu to tak walnęło gdzieś koło mnie ,że wszystkie alarmy sie włączyły w autach. Wchodzę do domu próbuję się dostać na forum a tu spaliło mi monitor to kupiłem w sobotę nowy patrze niema neta mówię czekam do poniedziałku bo u mnie serwisanci nie chodzą w weekend . Byli dziś u nas w bloku i co u nich wszystko ok . Okazało się że wszystkim popaliło karty sieciowe . A co do fotek też byłem się raczej uczyć więc na razie się nie ma czym chwalić ale było fajnie teraz mam plan uderzyć choćby samemu na ten biurowiec koło silesi co rozmawialiśmy . Widziałem go dziś nawet fajnie oświetlony


Pozdrawiam tych którzy byli i zachęcam na kolejne wypady naprawde można fajnie spędzić wieczór

snowgoose
31-08-2011, 13:32
Pozdrawiam tych którzy byli i zachęcam na kolejne wypady naprawde można fajnie spędzić wieczór

Hahah, no to gruuuubo miałeś!
Ja jechałem razem z burzą i się zastanawiałem kiedy mnie jakiś piorun na frytki przerobi, ale jakoś dotarłem. Żeby było śmieszniej w Olkuszu nie spadła ani kropla...

Sielan
29-10-2011, 20:40
Witam wszyskich!
Wpadłem na parę dni do Dąbrowy Górniczej i dziś byłem w Porąbce i Międzybrodziu (pod Żywcem). Światło nie dopisało, ale chciałem się tam wybrać jeszcze raz, tym razem na wschód słońca. Znaleźliby się chętni? Jutro albo w poniedziałek?