PDA

Zobacz pełną wersję : Sigma 10-20 f/4-5,6 - gdzie można kupić części



Patryk_mirek
16-08-2011, 11:16
W użytkowanej przeze mnie Sigmie 10-20 /f4-5,6 [C] najwyraźniej zostało uszkodzone/wygięte mocowanie bagnetowe (ciężko się zakłada na aparat, sprawca NN nikt nic nie widział, nikt się nie przyznaje, nie widać zbytnio by było wygięte). Autoryzowany serwis Sigmy z 3miasta twierdzi, że to koszt "od 400zł wzwyż", a samych części nie sprzedają.

Orientuje się ktoś z Was gdzie można nabyć części zamienne do obiektywów tej firmy? Lub serwis w okolicy Wrocławia który zrobi to na wczoraj? Tą część myślę jestem w stanie wymienić własnoręcznie (niejeden obiektyw rozebrałem i złożyłem i dobrze działał), a z obiektywem nie chciałbym się zbytnio rozstawać bo użytkuję prawie codziennie.

wiktor2323
16-08-2011, 15:36
Na forum jest użytkownik "Naprawiacz" zadzwoń do niego, może ma coś takiego. A jeżeli chodzi o sam ten metalowy bagnet to nie chce wprowadzać w błąd ale być może pasuje i od szkieł C;)

Patryk_mirek
16-08-2011, 19:39
Na forum jest użytkownik "Naprawiacz" zadzwoń do niego, może ma coś takiego. A jeżeli chodzi o sam ten metalowy bagnet to nie chce wprowadzać w błąd ale być może pasuje i od szkieł C;)

O, dzięki za informacje!

Pasować to z pewnością coś będzie pasowało, tylko nie wiem jak z rozstawem śrubek jest...

Bolek02
22-08-2011, 16:45
Od Canona raczej nie dopasujesz - musisz szukać po serwisach Sigmy :(

mxw
23-08-2011, 00:08
a to mocowanie jest metalowe?
jeżeli tak, to ja bym to po prostu odkręcił i wyprostował/dogiął/dopiłował. 8-)

a jeżeli koniecznie chcesz kupić, to IMHO o kupnie u nas normalnie w serwisie można zapomnieć.
szukaj na ebaju.