PDA

Zobacz pełną wersję : Sprawdzenie gripa do Canon 500D.



McMelassa
16-08-2011, 06:13
Witam z uwagi na zmianę obiektywów na cięższe uchwyt w/w aparatu stał się dla mnie mało wygodny (mam dość spore ręce) chciałbym gdzieś / u kogoś sprawdzić (przetestować) o ile poprawi się trzymanie aparatu po podłączeniu gripa. Jest do tego potrzebne kilka minut, a na pewno wyjaśni mi to wiele. Chciałbym to zrobić w Poznaniu z uwagi na to, że jest to mi najbliższe miasto. Będę zresztą tam się pojawiał 1-2 razy w miesiącu (najbliższy termin to czwartek) Czy możecie mi coś poradzić?

Ps. W związku z wątpliwościami co do właściwego podforum, post jw. uzgodniłem z moderatorem.

daVe
16-08-2011, 08:30
A nie łatwiej podejść do pierwszego lepszego sklepu foto, tam podpiąć gripa i zobaczyć, czy chwyt Ci odpowiada?

McMelassa
16-08-2011, 09:18
Tam gdzie mieszkam trudno o sklep który będzie miał na stanie taki grip. Najbliżej mi do Poznania, lecz nie znam go za dobrze, a i z czasem na wyjaździe kiepsko, dlatego nie mogę za dużo szukać. Zależałoby mi na wskazówkach, lub pomoc,y aby ten czas skrócić. Z drugiej strony chodzi mi o sprawdzenie - nie każdy sklep zgodzi się wypakować swój towar na chwilę. Dlatego zwracam się do posiadaczy :)

daVe
16-08-2011, 09:24
Fotojoker w M1 (duże centrum handlowe na Ratajach). Nie robili mi żadnych problemów, również akurat od 500D. Może i trochę się uparłem na wizytę w sklepie ;) ale to tylko i wyłącznie dlatego, że wydaje mi się, że łatwiej dojechać do sklepu, wtedy kiedy Tobie pasuje, niż umawiać się z kimś, czyli musi wtedy pasować i Tobie i tej osobie :)

Bangi
16-08-2011, 09:28
Wygoogluj gdzie jest dostępny, napisz maila lub zadzwoń czy Ci pozowlą przymierzyć i jedź!!!

McMelassa
17-08-2011, 07:19
Dziekuję za pomoc wszystkim. Czeka mnie teraz trochę dzwonienia. Pozdrawiam.

Bolek02
19-08-2011, 08:17
Tak szczerze mówiąc grip tutaj napewno pomoże. Powinieneś raczej pomyśleć ile chcesz wydać pieniędzy i czy ma być oryginalny czy też zamiennik. W zależności od podjetej decyzji szukać raczej gdzie jest dostępny najtaniej :)

flankerp
25-08-2011, 21:08
500D bez Gripa to tylko dla naprawde malutkoch raczek :)

Ja kupiłem prawie zaraz z aparatem... (tydzien po :) )

Jakby co ja moge Ci pokazać, ale możesz mieć daleko do mnie :D

W Poznaniu bede pod koniec pazdziernika dopiero....

McMelassa
25-08-2011, 21:45
Do Poznania, będę jeździł jak dobrze pójdzie do grudnia (regularnie), później sporadycznie. Co do gripa, to na razie jest na trzecim miejscu (po 85 1.8, oraz lampie) Jednak kusi mnie on...oj kusi. (cały czas mam jednak mętlik w glowie - jeżeli już to oryginał czy zamiennik (sprawa jakości))

olek.tbg
25-08-2011, 22:11
Ja mam oryginał - jak dla mnie o wiele bardziej komfortowo, szczególnie z większymi szkłami. Wykonie bardzo dobre.
Jedyne czego mi brakuje - przycisku do zmiany ISO na gripie:( Mało wygodne, gdy fotografując pionowo nagle potrzeba zmienić czułość, a nie można tego zrobić szybko.

McMelassa
25-08-2011, 22:40
Prześledziłem dwa duże wątki na naszym forum związane z gripami. Widać większość ludzi proponuje oryginał jako najlepsze rozwiązanie. Da się jednak zauważyć, że niektóre z podróbek osiągają już podobną jakość. Wiem jednak, że gdybym miał kupić grip dla siebie to musiałaby być to pewna inwestycja. O ile przy zakupie torby pozwoliłem sobie zaryzykować (kupiłem Tamrac Velocity i nie żałuję) to grip bez sprawdzenia nie wchodzi w grę.

olek.tbg
25-08-2011, 23:18
Polecam sprawdzić osobiście, ja swój kupiłem bez sprawdzania - używany na allegro, dałem ~200zł za oryginał. Ale ja młody jestem,to i ręce mniejsze ;)

Bangi
26-08-2011, 00:12
A ja kupiłem bez sprawdzenia zamiennik i jestem w pełni zadowolony :)