PDA

Zobacz pełną wersję : bad pixel a syf na matrycy



Hiv
04-01-2006, 12:08
Witam. Jest problem z 300D znajomego.

Problem w tym, że ma cos na matrycy. Widać przy dużej przesłonie jakąś plamę.
Po czym rozpoznać czy to dziura w matrycy czy jakiś syf?

PS. Dodam, że normalne "dmuchanie" nie pomaga...

TomekD
04-01-2006, 12:24
a ja mam taki problem. Za misiąc konczy mi sie gwarancja. Mam hot pixela którego widać nawet przy którkich czasach i średnim iso.
Widac oczywiście przy powiększeniu.
Zastanawim się czy dać go do mapowania czy nie...
Dodstkowo przydało by sie wyczyszczenie matrycy bo są syfki które widac przy duzym F, no i soft by przy okzacji moze zmienili mam 1.1 ...

Myślicie ze wgrają mi soft i wyczyszcza matryce za free razem z usówaniem hot pixela?

Oddali byście na moim miejscu ?
Pozdrawiam

TomekD
04-01-2006, 12:26
Witam. Jest problem z 300D znajomego.

Problem w tym, że ma cos na matrycy. Widać przy dużej przesłonie jakąś plamę.
Po czym rozpoznać czy to dziura w matrycy czy jakiś syf?

PS. Dodam, że normalne "dmuchanie" nie pomaga...

Dziura na matrycy była by widoczna za kazdym razem, niezaleznie od przesłony. Brud na filtrze widać zaleznie od przesłony. Przy duzej przeszłonie i jasnym tle(np czyste niebo, biała kartka)

Hiv
05-01-2006, 11:35
Dziura na matrycy była by widoczna za kazdym razem, niezaleznie od przesłony. Brud na filtrze widać zaleznie od przesłony. Przy duzej przeszłonie i jasnym tle(np czyste niebo, biała kartka)

Widac to za kazdym razem. Maluteńka biała kropeczka, zawsze w tym samym miejscu. Widoczna tylko jesli ktos sie przyglada fotce w skali 1:1... :?

PS. Co serwis z tym robi? Wymieniją całą matrycę i daja na nią nową gwarancję?

Tomasz Golinski
05-01-2006, 12:38
Widac to za kazdym razem. Maluteńka biała kropeczka, zawsze w tym samym miejscu. Widoczna tylko jesli ktos sie przyglada fotce w skali 1:1... :?

PS. Co serwis z tym robi? Wymieniją całą matrycę i daja na nią nową gwarancję?
Serwis tylko mapuje, czyli każe softowi omijać ten punkt. Dla jednego chyba nie warto.