PDA

Zobacz pełną wersję : Jakosc i trwalosc ?! Bowens a Quantuum



miszaqq
15-08-2011, 13:45
Czy ktos uzywajacy obydwu, albo majacy stycznosc z obydwoma lampami moze mi napisac cos o ich jakosci wykonczenia i trwalosci.
Zastanawiam sie nad bowens gemini 500 albo quantuum r+ 600 dual power,
cenowo podobnie, tak wiem ze z Q w komplecie jest batterypack itd. ale to nie ma wiekszego znaczenia bo do bowensa tez bym kiedys dokupil ichniejszy.
Glowne kryteria to jakosc i trwalosc oraz powtarzalnosc kolejnych strzalow, zeby temp nie skakala po +-500st lub nie pojawial sie zafarb.

Ewentualnie jesli zadna z powyzszych to jaka inna ? Na 500'tke od profoto mnie nie stac !

undisputed
15-08-2011, 17:40
Czy ktos uzywajacy obydwu, albo majacy stycznosc z obydwoma lampami moze mi napisac cos o ich jakosci wykonczenia i trwalosci.
Zastanawiam sie nad bowens gemini 500 albo quantuum r+ 600 dual power,
cenowo podobnie, tak wiem ze z Q w komplecie jest batterypack itd. ale to nie ma wiekszego znaczenia bo do bowensa tez bym kiedys dokupil ichniejszy.
Glowne kryteria to jakosc i trwalosc oraz powtarzalnosc kolejnych strzalow, zeby temp nie skakala po +-500st lub nie pojawial sie zafarb.

Ewentualnie jesli zadna z powyzszych to jaka inna ? Na 500'tke od profoto mnie nie stac !
nie masz się co bać o skakanie temperatury o 500 (zawsze mozna skorygować w czasie post-processu), pozatym za tą cenę nie otrzymasz sprzetu z 1005 powtarzalnością błysku. co do tego, którą lampe wybrać to ja bym się skłaniał do quantuuma (większa moc, a do tego tańsza- zostanie na modyfikatory lub lepszy/dodatkowy battery pack)

Maggot
16-08-2011, 10:58
jest jeszcze cos takiego jak czas trwania blysku. Jeden na to wiekszej uwagi nie zwroci dla innego bedzie to dosc wazne. mam bowensy 750+ (czyli calkiem szybkie) cy200 (leza i chyba czas je sprzedac), a i tak jak potrzebuje cos naprawde zamrozic staram sie taki setup zrobic zeby moc uzyc tylko bowensowego generatora 3000Ws.

miszaqq
16-08-2011, 11:14
czy mam rozumiec ze w lampach bowensa czas trwania blysku rozni sie w zaleznosci od tego czy lampka jest podpieta do 240v czy tez dziala z battery packa bowensa ?
Maggot a czy moglbys cos powiedziec o jakosci wykonania i trwalosci swoich lampek "b" ? Chodzi mi o takie 'drobiazgi' jak np uchwyt mocowania do statywu [bowens ma to do siebie ze ma to specyficzne mocowanie z boku lampy i zastanawia mnie jak to jest trwale w porownaniu do tradycyjnych od spodu lampy], mocowanie modyfikatorow, guziczki/przelaczniki/pokretla itd.

Tomson420
16-08-2011, 12:09
ja swoją drogą wypowiem się na temat Bowensów Gemini GM 500 PRO - mam takie dwie sztuki już od ponad roku. Uchwyt jest jak dla mnie bardzo pożądany, dobrze wyważony, nie zużywa się, przy sufitowym podwieszaniu lampy nie muszą być zamocowane do góry nogami bo uchwyt jest 360 stopni obrotowy. Obudowa jest solidna. Wyświetlacz czytelny z boku oraz pokrętła = wygoda. Całość dosyć ciężka. Posiadają najkrótszy czas błysku w lampach studyjnych za tą cenę - co może się przydać w przy średnio ruchliwych obiektach - np idący pies.
W jednej lampie po paru miesiącach popsuła się sama regulacja błysku w zakresie 1/5 do 2/5 (powyżej działała).
Druga lampa upadła mi raz razem ze statywem kiedy półtora metrowy pies się na nią rzucił - wówczas popsuło się tylko pokrętło (palnik przeżył).
Z serwisem nie było problemu, za naprawę zepsutego pokrętła zapłaciłem 100zł bo wypadek był z mojej winy. Naprawa drugiej lampy darmowa na gwarancji.

Maggot
16-08-2011, 14:02
tak jak powyzej: bowensy wykonane sa naprawde solidnie. Niestety na 3 kupione padly 3 w ten sam sposob plus raz lampa sie spalila - dymilo az milo. W serwisie powiedzieli, ze to z felernej partii wyposazonej w wadliwe kondensatory. Po naprawie wszystko chodzi jak trzeba.

Jerzy
19-08-2011, 14:01
Kupiłem ostatnio Bowensa 1000Ws pro(jest wakacyjna promocja),mam też Quantuum dual power 600,niestety nie wszystkie modyfikatory światła tanich chińskich producentów pasują do oryginalnego Bowensa...Nie wiem jak inne Bowensy o niższej mocy ale mój nie ma uchwytu do parasolki.Musiałem kupić oryginalny garnek ze specjalnym uchwytem(170zł).Długo analizowałem przed zakupem wszystkie modele,ten o mocy 1000ws jest chyba najbardziej opłacalny.W zestawie jest kopułka chroniąca oczy modelek przed promieniowaniem UV,oddzielnie kosztuje ok.600zł.Poza tym lampa posiada regulację mocy 1/1-1/128 a to sporo...

LondonCalling
21-09-2011, 16:59
Raczej Quantuum, może to kwestia przyzwyczajenia i dostępności wszystkich kompatybilnych części, szczególnie jak zamawia się bezpośrednio na ich stronie (http://www.quantuum.pl/index.php?lang=pl).

marszull
22-09-2011, 14:25
LondonCalling ty prowadzisz jakies pozycjonowanie dla fototipa i quantuum?
zreszta mam wrazenie ze na forum nikona tez sie udzielasz tylko pod inym nickiem