PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka karta SD?



johny
14-08-2011, 22:29
Witam.
Nabyłem ostatnio Canon'a 600D.. teraz czas na karty do niego.

Chcę kupić na wyjazd 4 karty po 16GB każda (tak się zastanawiam czy to aby nie za dużo, wyjazd na tydzień.. chociaż przy poprzednim 9-dniowym wyjeździe jeszcze z kamerą nagrałem ~3h filmu.. także nie chcąc przesadzić ani w jedną, ani w drugą stronę wydaje się że te ~2h filmu + jedna 16stka na zdjęcia powinno być w sam raz)

Zastanawiam się nad Pamięć Goodram SDHC 16GB Class 10 Pro w cenie ~70zł za szt
http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=94099
Druga opcja to Patriot SDHC 16GB LX Pro Class 20 w cenie ~80zł za szt
http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=98820

O ile na temat Goodram'a można spotkać sporo pozytywnych opinii, o tyle o drugim nigdzie jeszcze nie przeczytałem. Jakieś doświadczenia? Jak dotąd używałem Pendrive'ów jedynie od Patriot'a i złego słowa o nim nie powiem. Także mam zagwozdkę.. co byście polecili? Albo może np 2szt Patriot'a a 2 Goodram'a? Albo coś zupełnie innego w podobnej cenie?

Dzięki za wszelkie sugestie, pozdrawiam.

undisputed
15-08-2011, 10:22
Witam.
Chcę kupić na wyjazd 4 karty po 16GB każda
za dużo tego, chyba, że zamierzasz codziennie trzaskać po 500zdjęć. co do firmy to przyglądnij sie ofercie sandisk'a ;)

gadget_zary
16-08-2011, 07:08
za dużo tego, chyba, że zamierzasz codziennie trzaskać po 500zdjęć. co do firmy to przyglądnij sie ofercie sandisk'a ;)

Kolega wyżej wyraźnie napisał po co mu te karty, zresztą dział mówi sam za siebie.

Ja bym szukał Sandiska (ceny SD są całkiem dobre). Co do Patriota to tylko pamięć RAM tej firmy miałem okazję używać, i problemów nie było :D

KUBAwo
16-08-2011, 08:04
Tak przy okazji się podłączę pod wątek bo ostatnio chciałem dokupić kilka kart do 60d i w sumie zastanawiam się nad sandisk extreme pro (45 mb/s) lub sandisk extreme hd video (30 mb/s), użytkowanie foty + video. A w zasadzie to zastanawiam się czy ta druga opcja wystarczy ?

johny
16-08-2011, 09:04
Kolega wyżej wyraźnie napisał po co mu te karty, zresztą dział mówi sam za siebie.

Ja bym szukał Sandiska (ceny SD są całkiem dobre). Co do Patriota to tylko pamięć RAM tej firmy miałem okazję używać, i problemów nie było :D

Sandisk ok, opinie ma również bdb, tyle że 16stka to ~130zł, także przy 4 kartach 200zł różnicy. Ciut ciut za dużo :?
Wolałbym już wtedy dołożyć do Lexar'a.

Czekam na opinie użytkowników Goodram'a / Patriot'a :roll:


Tak przy okazji się podłączę pod wątek bo ostatnio chciałem dokupić kilka kart do 60d i w sumie zastanawiam się nad sandisk extreme pro (45 mb/s) lub sandisk extreme hd video (30 mb/s), użytkowanie foty + video. A w zasadzie to zastanawiam się czy ta druga opcja wystarczy ?

Wg mnie nie opłaca się dopłacać do pro, 30mb/s w zupełności wystarczy do video. W teorii Canon wymaga kart min. klasy 6, także i przy 6mb/s powinno dać radę (6mb/s to 360mb/min, a wg instrukcji nagrywa ~330mb/min). Z tym że byłbym tutaj już bardziej ostrożny i brałbym z zapisem min 15-20 mb/s.



A mnie teraz chodzi bardziej o niezawodność niż prędkość. Poczytałem parę opinii i np Pretec'a użytkownicy odradzają. Zdarzały się 'pady', brak odczytu i tyle, karta na gwar a film/foty do kosza. Gdyby było mnie stać na 4x16GB od Lexar'a brałbym bez kiwnięcia palcem, zawsze ich używałem i nigdy nic złego się nie przydarzyło. A tak.. Goodram czy Patriot?

Dzięki za wypowiedzi.
Pozdrawiam.

Cichy
16-08-2011, 19:43
A polecicie coś co się nie kruszy ???

Odkąd mam aparat na SD mam ułamane już z 4 karty, Kingstona i Sandiska.

Bolek02
16-08-2011, 21:03
No nieźle kolego. Ja używam kart SD od wielu lat i jeszcze nie udało mi sie żadnej popsuć choć wyglądają na mniej trwałe niż stare dobre CF-ki :) Głównie kupuję SanDisk Extreme i Ultra. Te ostatnie mają coraz lepsze osiągi i duuuuuużo tańsze.

nowart
16-08-2011, 21:13
A polecicie coś co się nie kruszy ???

Odkąd mam aparat na SD mam ułamane już z 4 karty, Kingstona i Sandiska.

jeszcze nie widziałem, żeby ktoś złamał/ukruszył kartę SD... no ale gapa to i metalową kulkę zepsuje :wink:

tezmarek
16-08-2011, 21:18
Kup GoodRam C10.
Z niedrogich kart SD jest jeszcze Transcend C10, ale GoodRam C10 wymiata ;) (SLC...).
Unikaj kart SD C10 ADATA.

Jago
16-08-2011, 23:16
A polecicie coś co się nie kruszy ???

Odkąd mam aparat na SD mam ułamane już z 4 karty, Kingstona i Sandiska.


Qrcze ...... używam kilku kart SDHC Sandiska za równo do aparatu jak i do kamery - na szczęście nie uległy one żadnemu uszkodzeniu.
Co prawda jak wkładam kartę do czytnika w moim lapku, to słyszę niepokojący mnie lekki zgrzyt - na szczęście nic nie uległo jakiemukolwiek uszkodzeniu :-)
Nic mi się jak na razie nie ukruszyło - ojciec i brat pracują na SD w Nikonie - b/u.

McMelassa
17-08-2011, 08:05
Tak przy okazji się podłączę pod wątek bo ostatnio chciałem dokupić kilka kart do 60d i w sumie zastanawiam się nad sandisk extreme pro (45 mb/s) lub sandisk extreme hd video (30 mb/s), użytkowanie foty + video. A w zasadzie to zastanawiam się czy ta druga opcja wystarczy ?

Jeżeli aparat W PEŁNI wykorzysta kartę extreme pro i masz czytnik który W PEŁNI wykorzysta tą kartę to warto. Na 500D i zwykłym czytniku USB 2.0 karta nie zachwyca . (Moooże czasami takie jest odczucie jakby szybciej... może to tylko złudzenie :) ) dla prównania mam Sandiska 20mb. Karta ma na pewno duży potencjał.

gadget_zary
17-08-2011, 08:21
Zawsze lepiej mieć kartę szybszą, a wszystko rozbija się tylko i wyłącznie o fundusze. Ja używam SD Kingstona (z powodu na cenę i fakt że są używane w "małpce"). Goodram chyba jest klepany w tej samej fabryce co kingston (i pewnie większość innych kart).

Cichy
17-08-2011, 11:46
Do tej pory CFki walają mi się w torbie, często bez pudełek i nie stało się nic, a SD uszkodziłem w następujący sposób:

1. prawidłowo wkładając do 60d, przy wyjęciu karty wypadł fragment plastiku
2. wkładając kartę w wypustki pudełka podtrzymujące SD (dwukrotnie)

johny
17-08-2011, 13:33
Kup GoodRam C10.
Z niedrogich kart SD jest jeszcze Transcend C10, ale GoodRam C10 wymiata ;) (SLC...).
Unikaj kart SD C10 ADATA.

Hm.. SLC czyli chodzi o tą taką białą? Produkowaną przez Toshibę?
W sumie nie spotkałem się jeszcze z kimś kto by na tego Goodram'a narzekał,
do tego wygrywa jakieś tam testy etc.
Ok chyba decyzja podjęta :-D


Zawsze lepiej mieć kartę szybszą, a wszystko rozbija się tylko i wyłącznie o fundusze. Ja używam SD Kingstona (z powodu na cenę i fakt że są używane w "małpce"). Goodram chyba jest klepany w tej samej fabryce co kingston (i pewnie większość innych kart).

Zawsze? Hm.. wg mnie warto używać kart, których możliwości jest w stanie wykorzystać posiadany sprzęt. Na wyrost wg mnie brać nie warto.


Do tej pory CFki walają mi się w torbie, często bez pudełek i nie stało się nic, a SD uszkodziłem w następujący sposób:

1. prawidłowo wkładając do 60d, przy wyjęciu karty wypadł fragment plastiku
2. wkładając kartę w wypustki pudełka podtrzymujące SD (dwukrotnie)

Może spróbuj Lexar'a ?? Nie mówię że są to pancerne karty, bo mnie nigdy nie udało się fizycznie uszkodzić jakiejkolwiek SD. Ale skoro Kingston/Sandisk nie dał rady, to może właśnie Lexar. Jak dla mnie, jeżeli chodzi o wykonanie półka wyżej od wcześniej wymienionych.

tomaj_wrz
22-08-2011, 12:28
ja uzywam adata sdhc 16gb class6
i coraz powazniej mysle nad wymiana na sandisk'i extreme pro. z adata nie jestem zbytnio zadowolony. szybkosciowo wypada duzo slabiej. i czesto problemy z zapisywaniem

siudym
26-08-2011, 01:11
Musze kupic jakas class 10 SD 16GB lub nawet 32GB (sie zobaczy jeszcze).
Mysle nad GoodRAM lub Kingston - jakie sa opinie ogolnie o GoodRAM'ach SD? Sa ok?