PDA

Zobacz pełną wersję : Czy jest różnica na jakiego rodzaju dysku trzymany jest katolog i previews?



wagteil
14-08-2011, 19:51
System i programy mam na nieco juz zapchanym 60 gb dysku solid state. Katalog i podglady 1:1, mam na identycznym tyle ze osobnym dysku solid state. Czy jest sens trzymania katalogu i podgladow na solid state, czy moze to byc rownie dobrze zwykly talerzowy dysk ? Slyszalem ze 'data' przechodzi zawsze z ta sama predkoscia niezaleznie od rodzaju dysku. Czy informacje z katalogu beda traktowane podobnie?

Przemek_PC
14-08-2011, 20:20
Ludzie mówią, że SSD nie lubią dużej liczby zapisów bo można je najzwyczajniej zajechać. Nie wiem, nie sprawdzałem, powtarzam tylko to ludzie mówią a wedle tego SSD na system i programy jest ok ale dla danych gdzie występuje duża liczba zapisów już gorzej.

miczael
14-08-2011, 20:34
Ludzie mówią, że SSD nie lubią dużej liczby zapisów bo można je najzwyczajniej zajechać. Nie wiem, nie sprawdzałem, powtarzam tylko to ludzie mówią a wedle tego SSD na system i programy jest ok ale dla danych gdzie występuje duża liczba zapisów już gorzej.

Tak było z pierwszymi dyskami ssd nie wspierającymi funkcj TRIM w W7. Teraz dyski SSD pozostały tylko drogie, natomiast wszystko inne jest na duży plus.

wagteil
14-08-2011, 21:16
No dobrze, ale co z ta predkoscia czytania i zapisu? Czy robi to roznice dla katalogu LR, na jakiego rodzaju dysku jest zainstalowany?

plraven
15-08-2011, 09:15
Różnica oczywiście jest w odczycie danych powiedzmy bardzo generalizując 2x szybciej. Pytanie czy LR jest w stanie to wykorzystać przy renderze - według mnie nie jakoś bardzo zauważalnie. Ja mam zwykłe Saty II talerzowe i jest bardzo OK, wątpię, że będzie dużo bardziej OK z SSD na Sacie.