PDA

Zobacz pełną wersję : eos 50d,nie trzyma ustawien



sston
11-08-2011, 23:50
Klaniem sie nisko wiernym urzytkownikom Canonow (i nie tylko), mam nadzieje ze zostane z Wami na dluzej.Lukas...is my name...
Prosze pomozcie mi jesli mozecie.

Moj eos 50d nie zapisuje ustawien.
Np. zmieniam sobie jezyk, zmieniam czas uspienie, zmieniam czas wyswietlania fotki po zrobieniu na takie jak mi odpowiada...... wylaczam aparat, wlaczam ponownie......i ustawienia sa od poczatku takie jak byly przed moimi zmianami......szlak mnie trafia.......kazdy szczegol musze ponownie zmieniach....

czy mial ktos podobny problem?

tarant
12-08-2011, 00:20
Bateria podtrzymania pamięci....CR 2016

artd4
12-08-2011, 00:38
Bateria podtrzymania pamięci....

A czy bateria podtrzymująca pamięć nie działa tylko przy wymianie akumulatora głównego ?
W jednym z Canonów traciłem ustawienia tylko przy dłuższej niż 10 min nieobecności akumulatora w body.
Gdy akumulator był OK aparat trzymał ustawienia nawet gdy wyłaczony przez tydzień leżał w plecaku

gadget_zary
12-08-2011, 08:02
A czy bateria podtrzymująca pamięć nie działa tylko przy wymianie akumulatora głównego ?
W jednym z Canonów traciłem ustawienia tylko przy dłuższej niż 10 min nieobecności akumulatora w body.
Gdy akumulator był OK aparat trzymał ustawienia nawet gdy wyłaczony przez tydzień leżał w plecaku

W jakim modelu tak miałeś ? U mnie w 20d ani w 7d czegoś takiego nie zauważyłem

madc0w
12-08-2011, 09:10
Klaniem sie nisko wiernym urzytkownikom Canonow (i nie tylko), mam nadzieje ze zostane z Wami na dluzej.Lukas...is my name...
Prosze pomozcie mi jesli mozecie.

Moj eos 50d nie zapisuje ustawien.
Np. zmieniam sobie jezyk, zmieniam czas uspienie, zmieniam czas wyswietlania fotki po zrobieniu na takie jak mi odpowiada...... wylaczam aparat, wlaczam ponownie......i ustawienia sa od poczatku takie jak byly przed moimi zmianami......szlak mnie trafia.......kazdy szczegol musze ponownie zmieniach....

czy mial ktos podobny problem?

a na pewno potwierdzasz ustawienia później klikając bodajże set? :) bo z tego co pamiętam przy zmianie raw/jpg to jak sie nie kliknelo bodajze set to nie zapisywalo zmian

Naprawiacz
12-08-2011, 09:20
Mogła paść bateria podtrzymująca pamięć, lub płyta główna ew. oprogramowanie jej.

kowal_88
12-08-2011, 11:38
Mam podobną dolegliwość w 40d.
Zmieniam ustawienia itp. Po ponownym włączeniu aparatu wszystko jest ustawione jak poprzednio.

Dodatkowo po zrobieniu kilku fotek i ponownym włączeniu aparatu wyskakuje słynny err99.
Zauważyłem, że zdjęcia numerowane są zawsze od tego samego numeru.

Bolek02
12-08-2011, 13:17
Bateria płaska okrągła podtrzymująca pamięć wewnętrzną urządzenia działa niezależnie od akumulatora :) Gdyby było inaczej przy każdym wyjęciu / wymianie aku byłby problem z nastawami :(

sston
12-08-2011, 15:15
Mam podobną dolegliwość w 40d.
Zmieniam ustawienia itp. Po ponownym włączeniu aparatu wszystko jest ustawione jak poprzednio.

Dodatkowo po zrobieniu kilku fotek i ponownym włączeniu aparatu wyskakuje słynny err99.
Zauważyłem, że zdjęcia numerowane są zawsze od tego samego numeru.



Kowal.....dokladnie to samo......a w nocy to wogole szlak trafil aparat...juz nawet wlaczyc sie nie chcial....czasem mu sie udalo ,ale bez karty pamieci......wczoraj kupilem.....dzis oddalem i jestem happy.....w zamian wzialem sobie starszego eos 40d z grippem.....mam nadzieje ze bedzie sluzyl

dziekuje wszystkim za udzielenie glosu

artd4
12-08-2011, 19:37
W jakim modelu tak miałeś ? U mnie w 20d ani w 7d czegoś takiego nie zauważyłem

Miałem tak w 450d, czyli w trzycyfrowcu
Myślę, że bateria podtrzymująca działa tylko po wyjęciu głównego akumulatora.Pewności jednak nie mam.

Bruinen
13-08-2011, 09:01
Podtrzymująca działa w większości modeli cały czas, nie wiem jak w 50D, ale nie sądzę żeby był to wyjątek. Nietrzymanie ustawień to pewnie właśnie to, upewnić się jest dość łatwo - wymień baterię z innym body i zobacz czy tamto body trzyma ustawienia z Twoją a Twoje z jego.

kowal_88
16-08-2011, 18:06
Bateria sprawdzona - to nie ona jest źródłem problemu.
Ktoś ma inny pomysł?

kowal_88
16-08-2011, 21:46
najnowszy soft na pokładzie

Bruinen
16-08-2011, 22:33
A zapomina też daty, czy tylko ustawień?

kowal_88
17-08-2011, 15:28
data jest OK. Zapomina ustawień

Bruinen
17-08-2011, 19:30
To moim zdaniem tylko Żytnia.