PDA

Zobacz pełną wersję : Sigma 17-70 z 450D



rotka
11-08-2011, 19:49
Witam
Od niedawna jestem wlascicielka Sigmy 17-70, ktora zamienila standardowego kita w mojej 450. Po podlaczeniu nowego obiektywu zauwazylam, ze na wyswietlaczu w wizjerze podczas ustawiania ostrosci nie dziala wskaznik poziomu ekspozycji.
Wczesniej mialam tylko obiektywy canona a to moja pierwsza sigma, wiec nie wiem czy to normalne czy niestety jest cos nie tak z tym konkretnym obiektywem.
Z gory dziekuje za pomoc :)

GalaktycznyMuczaczo
12-08-2011, 19:14
a co się dzeje po podpięciu innego obiektywu?

jacek_73
12-08-2011, 19:37
a nie zmieniłaś sobie przypadkiem nastaw na jakiś program tematyczny?
Czy to sigma czy tamron drabinka poziomu ekspozycji jest widoczna tylko na nastawach "zaawansowanych".

Pozdrawiam.

GalaktycznyMuczaczo
12-08-2011, 22:59
jacek_73 jestem ciekaw co to znaczy nie działa, czy niedziała to znaczy niema jej, czy to znaczy że pomiar światła przez co drabinka wogole nie reaguje...

janmar
13-08-2011, 10:17
Jacek_73 napisał o drabince ekspozycji aparatu,a nie o drabince pomiaru światła.Pisał o tym czy jest widoczna w wizjerze ,a nie że nie działa.
Jeśli nie jest widoczna, to oznacza że korekty wprowadza [lub nie] program aparatu .
Widoczna jest po to abyśmy mogli sami ustawiać korektę.

Przy obiektywie Canona dedykowanym do Eosa,sprawa byłaby jasna.Przy Sigmie
być moze wchodzi w grę data produkcji i zwiazana z tym kompatybilność.Byc może.
Istotna jest odpowiedż autora na pytanie w jakim trybie jest aparat.

Nozanu
14-08-2011, 08:57
Czytam i nie wierzę swoim pięknym oczom jakie bzdety tu wypisujecie.

Drabinka w 450D(i nie tylko) jest widoczna niezależnie od rodzaju obiektywu(daty produkcji HAHAHAA!) jest też widoczna i bez podpinania obiektywu z gołym korpusem wystarczy włączyć korpus i ustawić któryś z trybów manualnych.

janmar
14-08-2011, 10:12
Przy przejściu z analogowego aparatu EOS 50 na cyfrę parę lat temu ,miałem problemy z obiektywem Sigmy.Miałem Sigmę[bodajże 28-105]. Założona do C 20D nie chciała współpracować.
Wyskakiwał często error 99.Wyświetlały sie w wizjerze niekompletne parametry itd.Serwis Sigmy w Gdansku wyjaśnił że chip w obiektywie do pewnej daty produkcji był kompatybilny z EOS-ami.A w nowszych aparatach w tym C 20D już nie.

Po powrocie działał bez zastrzeżeń.Jednak z obrazka nie byłem zadowolony.
Nie wiem jaki problem występuje w przypadku autora wątku, ale i takie jak moja przygoda warto wziąć do rozwazań.
Zawsze uprzedzam kupujących obiektywy z czasów analogowych,aby zasięgali opinii o ich współpracy z cyfrowymi współczesnymi aparatami.Najlepiej w serwisie.Lub forum :)

rotka
16-08-2011, 08:51
Witam
Dziekuje wszystkim za zabranie glosu i pomoc w rozwiazaniu mojego problemu.
Odpowiem na Wasze pytania, bo moze w pierwszym poscie nie napisalam wszystkich potrzebnych informacji.
Drabinaka oczywiscie na wyswietlaczu jest caly czas. Problem polega na tym, ze ona dziala z obiektywem Canona a jak podlaczam Sigme, to nie dziala (caly czas pokazuje 0), nie wazne czy zdjecie przeswietlam czy z premedytacja niedoswietlam.
Aparat mam prawie zawsze ustawiony na programie manualnym (czasami preselekcja przyslony) ale nie ma to znaczenia jesli chodzi o poprawne dzialanie drabinki - w zadnym trybie nie dziala :(

janmar
16-08-2011, 10:10
Można wysłać maila do serwisu Sigmy w Gdańsku i podac dane obiektywu ,lub zadzwonić.