PDA

Zobacz pełną wersję : Chip z potwierdzeniem AF



roshuu
10-08-2011, 23:09
Hej,

dawno mnie nie bylo :) No i na start pytanie - mocowaliscie takie ustrojstwa:
link allegro (http://allegro.pl/chip-dandelion-canon-eos-ef-potwierdzenie-ostrosci-i1735746881.html) do waszych przejsciowek? Mam zenitara z mocowaniem do eosa (zmienilem ze standardowego) i robiac fotki rybim gdzie wystepuje ruch niestety bez potwierdzenia ciezko ustawic szybko manuala :(

Jak to sie ma w praktyce taki chip? Warto kupic?

siudym
11-08-2011, 00:17
http://www.canon-board.info/showthread.php?t=58006

Tak wiesz hmm. Chyba nie ma sensu do fotografii w ruchu. Chip to pomocnik dobrego oka, ale liczyc na niego samego nie mozna.

roshuu
11-08-2011, 10:46
Tu chodzi o ruch na weselu - jakos zwykle tak jest, ze jak podejde z fishem to mi sie zblizaja do obiektywu ludzie i wtedy krece manualem.. Tu glebia jest dosc spora ale ponizej metra trzeba juz prezycyjniej ustawic i potwierdzenie by pomoglo.

Altair
11-08-2011, 11:43
Potwierdzenie niestety tylko potwierdza. Czyli jak ustawisz, to piknie, nie możesz liczyć, że kręcąc obiektywem w słabym świetle sam z siebie powie Ci "już wystarczy", chyba że byś kręcił pierścieniem bardzo, bardzo powoli.

kaqkaba
11-08-2011, 14:18
Zawsze możesz (o ile masz czas) zamówić z zagranicy
http://shop.ebay.com/i.html?_nkw=chip+eos+canon&_sacat=0&_sop=15&_odkw=chip+eos&_osacat=0&_trksid=p3286.c0.m270.l1313
Będzie ze dwa razy taniej.

Ale nie wiem na ile pomoże. Ze względu na dużą głębię może potwierdzać co chwilę. I na prawie każdej odległosci.
Najlepiej potestować.

roshuu
11-08-2011, 14:33
Zawsze możesz (o ile masz czas) zamówić z zagranicy
http://shop.ebay.com/i.html?_nkw=chip+eos+canon&_sacat=0&_sop=15&_odkw=chip+eos&_osacat=0&_trksid=p3286.c0.m270.l1313
Będzie ze dwa razy taniej.

Ale nie wiem na ile pomoże. Ze względu na dużą głębię może potwierdzać co chwilę. I na prawie każdej odległosci.
Najlepiej potestować.

No wlasnie - od 1m do nieskonczonosci w sumie jest ostro ale blizej nie chce mi sie na oko dostrajac i robic kilku zdjec - lepiej jakby potwierdzil :)
Ok dzieki.

roshuu
11-08-2011, 22:08
Tak sie zastanawiam nad tym dandelionem ale z tego co mi wiadomo to sa zaprogramowane ma 50/1.4 na stale i przeprogramowac chyba sie nie da (checi?).. jak to bedzie sie miec do takiej ogniskowej - 16mm?

Usjwo
12-08-2011, 07:54
To chyba nie ma znczenia, przeciez to nie jest AF, Ty krecisz pierscieniem, a tylko aparat wydaje "swiutlodzwiek" jak mu sie obrazy na czujniku AF zejda

Demonos
12-08-2011, 08:32
Tak sie zastanawiam nad tym dandelionem ale z tego co mi wiadomo to sa zaprogramowane ma 50/1.4 na stale i przeprogramowac chyba sie nie da (checi?).. jak to bedzie sie miec do takiej ogniskowej - 16mm?

ZTCW to nie ma to znaczenia. To jest po prostu na stałe zaprogramowana informacja dla Exif (z reguły 50/2 ale mój ma np. 60/2). I nie ma to znaczenia, jak robisz na manualu.

roshuu
12-08-2011, 10:45
Aha no to dzieki za rozwianie watpliwosci - kupie to dziadostwo i zobaczymy jak podziala z zenkiem.

poolek
22-08-2011, 22:36
Podłącze się do tematu i zapytam, czy powyżej jednego metra można ustawić mu na działce "na oko" nieskończoność i powinno być ostro - czy raczej nie ma takiej opcji ?

janmar
22-08-2011, 22:46
Oj.Opcja jest.
Ale nie ustawiamy "na oko" czy chybił trafił ,tylko wykorzystujemy pojęcie odległości hiperfocalnej.Tj ustawiamy tak odleglość i przysłoę aby strefa ostrosci [GO]
rozciągała się od nastawionej odległosci do nieskończoności.
Na obiektywach manualnych masz do tego skalę,znaczniki.[takie linie od przesłon do odległosci.]
Przy tak krótkiej ogniskowej i lekkim przymknięciu powinno starczyc 1 m.Ale nie mam zenitara wiec nie sprawdzę.

poolek
22-08-2011, 23:03
Żeby zrozumieć takie nastawy, chyba muszę przysiąść do lektury ze swoim starym zenitem i poeksperymentować.
Dzięki !

janmar
22-08-2011, 23:16
Po pierwsze obejrzyj skale na szkle.Potem z nich skorzystaj.Jak spojrzysz na wartośc przysłony to dwie linie ,w lewo i prawo obejmą jakąś strefę odległości od x do y m.
ustaw tak aby y to była nieskończoność.zobacz x.jesli nie pasuje to zmień przesłonę tak aby GO była właściwa.
Przy fiszu to 1,5 m i 5,6 powinno załatwić wszystko.Ale tak się ustawia we wszystkich szkłach.Żeby rozumieć obsługę lustrzanki to pierwszy podstawowy krok.
Przy AF-ach nie ma skali GO.Ale miej ją w głowie.Lub na tabelce.

poolek
22-08-2011, 23:33
Dobra lekcja. Dzięki !