PDA

Zobacz pełną wersję : Sloneczko czy ringflash ? Czym to jest wg was zrobione ?



miszaqq
08-08-2011, 09:20
Tak sie zastanawiam, analizuje cienie i odbicia i nie jestem na 100% pewnien jak ta sesja byla blyskana, podejrzewam ze mogl byc wykorzystany ringflash ale na niektorych fotkach wyglada mi bardziej na b.disha lekko z gory i z prawej, reki sobie jednak uciac nie dam, moze ktos ma wiecej doswiadczenia i cos podpowie, ewentualnie jak zrobic takie swiatlo i mocny kontrast ? Dostepne mam 4 lampy i rozne modyfikatory, lecz nie posiadam [jeszcze] ringflasha

sesja to Victoria's Secret Halloween 2011 (http://www.groszki.pl/groszki/56,112130,10069297,Kolekcja_Victoria_s_Secret_Hall oween_2011___sexy_galeria_.html)

lub tutaj wieksze rozmiary fot 1600x2155px [nadal ta sama sesja]:


http://www.buddzone.com/hollywood/candice_swanepoel_vs_halloween

z gory dzieki

ta sama sesja wiecej fot:

http://www.fashionising.com/pictures/s--Candice-Swanepoel-Victorias-Secret-Halloween-2011-11148-1.html

KuzynPit
08-08-2011, 10:38
Jak popatrzysz na oczy to raczej nie widać tam żadnego Ringa, widać raczej jedno źródło światła. Ja obstawiam że to jest white seamless i do tego na modelke jest BD, ewentualnie sam BD jeśli mowa o tych ciemniejszych ujęciach.

undisputed
08-08-2011, 11:51
w oczach widać blik w kształcie plamki, czyli był to beauty dish. ring flash dał by blik w kształcie kółeczka. a co do samego oświetlenia to z przodu jest to BD+ jakies swiatło uzupełniające od dołu (softbox, parasolka, blenda), a tło zostało przepalone przez co uzyskany został efekt white seamless tak jak wyzej mówi kolega ;)

miszaqq
08-08-2011, 12:09
no to od razu zapytam jakiego b.disha polecacie ? bialy czy srebrny ? i czy zaczynac od ~40-45cm czy od razu ~70cm ?

KuzynPit
08-08-2011, 12:53
u mnie na blogu ostatnie sesje studyjne są robione BD srebrnym 40cm w dużej mierze z gridem... i gdzieś tu na forum były posty dotyczące jakiego BD wybrać.

undisputed
08-08-2011, 12:54
co do tego jaki kolor to już kwestia indywidualnych preferencji- biały daje inne swiatło niz srebrny (większośc tańszych modeli jest srebrna, biały bd wiąże się z większym wydatkiem). natomiast jesli chodzi o wielkość to im większy tym będzie dawać bardziej miękkie swiatło, ale i będzie potrzebowac więcej mocy, aby go zasilić. przedewszystkim musisz sobie odpowiedziec na pytanie do czego chcesz stosowac bd ;)

lMl
08-08-2011, 19:20
oktagonalnym softem też bym popróbował, bliki w oczach inne, ale niewiele się różniące od BD

undisputed
08-08-2011, 20:39
oktagonalnym softem też bym popróbował, bliki w oczach inne, ale niewiele się różniące od BD
ale charakterystyka światła całkiem inna, choć nie mówie, że nie mozna spróbowac ;)

lMl
09-08-2011, 16:39
Pogrzebałem, poszukałem. Z softa światło jest jednak bardziej miękkie.

undisputed
09-08-2011, 18:40
jeszcze pod uwage nie był brany parasol sferyczny, a taka opcja też jest możliwa ;)

Dzygit-Dublin
18-08-2011, 12:28
witam
- obstawil bym ringa z softem / mleczny plastik zamiast reflektora albo jak pisal undisputed parasol sferyczny moze dac podobny efekt

generalnie mozna gdybac bo nie wiadomo czym i do jakiego stopnia bylo to grzebane

Przemek Lipski
28-08-2011, 02:26
Już widze jak tam kombinują z parasolami sferycznymi i ringflashami, Zdjęcia proste i bez szału, zwyczajnie walnęli dishem, a obróbki to w nich nie ma za wiele - patrząc na skórę modelki, to mam wrażenie że dość surowe są...