PDA

Zobacz pełną wersję : Avast i błędy przy zgrywaniu z karty CF?



zabol
08-08-2011, 00:12
Od jakiegoś czasu (może tydzień) mam problem ze zgrywaniem zdjęć. Na karcie zdjęcia są ok, a po zgraniu okazuje się że mają błędy. Początkowo myślałem, że mam coś z kartami. Kupiłem jedną nową CF 16gb, resztę kart przestałem używać. Niestety problem jest nadal więc to nie wina karty. Kupiłem też nowy czytnik. Ale nic to nie zmieniło. Ciekawostką jest to, że problem z błędami występuje w obie strony. Jak nagrywam zdjecia na kartę to też pojawiają się błędy. Dzieje się to tylko na moim komputerze w domu. I teraz do sedna. Trochę wcześniej zainstalowałem avasta w wersji pro. Dziś szukając tego co może mi kopać pliki wyłączyłem avasta i zgrałem dwie karty. Wygląda na to że wszystko poszło bez błędów. Chwilę wcześniej z włączonym avastem z tych samych kart zgrałem zdjęcia z błędami. Czy to możliwe żeby antywirus uszkadzał pliki przy zgrywaniu?

sweter
08-08-2011, 05:40
Zrób taki test kilka razy (zgraj z włączonym oraz wyłączonym antywirusem) i sam się przekonasz czy to jego wina czy nie.

Bangi
08-08-2011, 07:47
Oczywiście to forum fotograficzne, ale pozbądź się Avasta, to nie jest dobry antywirsu, polecam Eset Smart Security, używam od dłuższego czasu i żadnych problemów...

latant
08-08-2011, 09:15
używam Avasta i przy zgrywaniu zdjęć nie zauważyłem żadnych błędów. Zgrywałem na CF, SD, micro SD, przez czytnik jak i bezpośrednio do urządzeń, zdjęcia i różności. Przeskanuj karty i kompa może zagnieździł się wirus (takie tam przypuszczenie laika)

wojciech794
08-08-2011, 09:58
Ja też mam avasta i zero problemów ze zgrywaniem. Zgrywałem na różne sposoby (czytnik w lapie ,czytnik sandiska) i wszystko ok. Może faktycznie jakiś robal!

george
08-08-2011, 10:59
A może masz lipny chinski czytnik? bo potrafią różnie się zachowywać, bo tym jak na jednym kompie mi taki działał a na drugim nie mogłem zrzucić nawet 1 pliku, kupiłem czytnik sonego za 70pln i wszystko śmiga. Na tym akurat nie warto oszczędzać tych paru dyszek.
Ale u Ciebie faktycznie wygląda to tak jakby antywirus to powodował jeśli przy wyłączonym jest wszystko ok :0

zabol
08-08-2011, 13:52
początkowo rzeczywiście miałem jakiś czytnik no name, teraz kupiłem Hama i jest to samo.

zabol
08-08-2011, 15:39
dobra, okazuje się że to jednak nie Avast. Przed chwilą zgrałem zdjęcia z wyłączonym avasem i znowu błędy. Ma ktoś pomysł co to może być? Skanowałem komputer, niby wirusów nie ma. Przetestowałem 4 czytniki i też nic... POMOCY

mk20
08-08-2011, 18:58
Podaj konfigurację komputera ( procesor, zasilacz, pamięć itd). Sprawdź temp. procesora i mostków. Wyczyść układy chłodzenie. Sprawdź stan kondensatorów - wybrzuszenia itd.

tom517
08-08-2011, 19:46
Zabol, tak gdybam, wymieniałeś z czytnikami kabel USB ?? Pobierz może jeszcze Combofixa http://www.bleepingcomputer.com/download/anti-virus/combofix i sprawdź komputer przy wyłączonym Avascie

amroz
08-08-2011, 22:27
miałem też kłopoty tego typu, okazało się że mam twardy dysk w kompie walnięty. Na karcie zdjęcia dobre a po zgraniu uszkodzone. Jeśli masz dwa twarde dyski w kompie to zgrywaj na drugi, może to taki powód.

george
08-08-2011, 23:14
dobra, okazuje się że to jednak nie Avast. Przed chwilą zgrałem zdjęcia z wyłączonym avasem i znowu błędy. Ma ktoś pomysł co to może być? Skanowałem komputer, niby wirusów nie ma. Przetestowałem 4 czytniki i też nic... POMOCY

Nie chcę Cie martwić, ale HAMA to tylko dystrybutor i też najczęściej chińszczyzny tylko z ich logo. Może jak ktoś wspomniał to problem kabla, może coś z portem USB? Podłącz innym kablem do innego portu, zdarzają się problemy gdy kabel usb jest zbyt długi i nie mówię tu o słynnych "lagach klawiatury' :)
Często słabe kable, huby i inne gadżety osłabiają sygnał.
Tylko dziwne, bo mówisz, że podczas transferu nie ma problemu, dopiero na dysku są uszkodzone? Z dyskiem wszystko ok? Może przeskanuj czy nie ma błędów i pokombinuj z innym portem usb na jakims konkretnym "nie-3metrowym" kablu.
Próbowałeś tą samą kartę z tym samym osprzętem odczytywać na innym kompie i czy zdjęcia okazały się nieuszkodzone?
Od biedy możesz spróbować jeszcze bezpośrednio po kablu pod body i/lub przez EosUtility.

7four
09-08-2011, 10:41
Witaj.

W zależności od systemu operacyjnego jakiego używasz, sprawdź kartę CF na błędy, tak jak ją masz teraz, załadowaną plikami, najlepiej prawie do pełna.

Jeżeli masz XP (win 7 chyba też to ma)
wywołaj okno poleceń: [Start] -> [Run...] -> cmd

Wykonaj komendę : chkdsk d: /F /V
(d: zamień na literę dysku swojej karty), składnie komendy wywołasz
poleceniem chkdsk /?

Podeślij wynik, zwróć uwagę czy nie zawiera tzw błędnych sektorów "bad sectors"

Można też sprawdzenie zrobić z poziomu narzędzi systemowych dysku, ale możemy nie zobaczyć wyniku. Zakładam że formatujesz kartę od "czasu do czasu" z poziomu aparatu.

Pozdrawiam.

zabol
08-09-2011, 11:39
karty są OK, dyski OK, czytnik też OK, a błąd występuje nadal. Kupiłem nowy komputer i teraz jest wszystko ok :)

Saapcio
08-09-2011, 17:36
To widzę że u Kolegi fantazja iście mołojecka :-P.
Pogratulować nabytku.