PDA

Zobacz pełną wersję : Tamron 17-50 VC przy 50D - średnio ostrzy?



ShyLively
03-08-2011, 10:03
Mam problem jak w temacie - z Tamronem 17-50 VC.
W sklepie testowałam 3 różne obiektywy, pozostałe 2 gubiły ostrość przy każdym zdjęciu. Wybrałam ten który najlepiej ostrzył, a może inaczej - w sklepie wydawało mi się, że ostrzy idealnie. Teraz od pewnego czasu większość zdjęć mnie drażni, wydaje mi się, że nie zawsze łapie ostrość, a nawet jeśli już ostrzy, to nie jest to ta ostrość idealna. Mówi się, że obiektywy tamrona to nie to samo szkło co canona, no ale z drugiej strony, też trochę pieniędzy się na nie wydaje.
Poniżej daję link do zdjęć (na picassie mam umieszczony folder) na pierwszych zdjęciach oznaczyłam punkty ostrości, kolejne, opisane są długością ogniskowej, przesłoną, migawką i czułością. Zdjęcia nie opisane wykonane są innymi obiektywami (manualnym pentaconem 50 mm f/1.8 oraz canonem 85 mm f/1.8)
Próbuję ostatnio robić sesje zdjęciowe i razi mnie brak ostrości na większości zdjęć.
Jak Wy to widzicie? Może po prostu ja zbyt wiele wymagam od swojego sprzętu?

Jeśli to wina obiektywu (a mam na gwarancji) to wysyłają go do kalibracji razem z body czy samego?


link:
https://picasaweb.google.com/san.sandy.871/Tamtron1550VC?authkey=Gv1sRgCOCbrvL0yKbdaA