PDA

Zobacz pełną wersję : 450D , czerwone kropki od AF słabo swięca



skusnierczyk
03-08-2011, 02:11
Witam
Dostały się pyłki na wizjerze i niestety , chciałem je wyczyścić , i chyba za mocno nacisnałem , czerwone kropki od AF swięca bardzo słabo , prawie niewidocznie , jedynie lekka czerwona przeświata zamiast mocnego czerwonego koloru.

Ktoś ma jakiś pomysł jak to naprawić , ewentualnie jaki może być koszt wymiany wizjera , ewentualnie samych czerwonych kropek?

Dziękuje z góry za pomoc

Bangi
03-08-2011, 07:36
Nieraz już tu o podobnych przypadkach było, chyba nie pokusiłeś się o poszukanie...
Najprawdopodbniej problem z poruszną matówką, ale to tylko przypuszczenie.
POszukaj dobrze na forum.

janmar
03-08-2011, 08:36
Opisz prosze dokładniej.Co nacisnąłeś.?Szybkę wizjera w miejscu przyłożenia oka?
Czy matówkę ,nad lustrem wewnątrz aparatu w komorze lustra po zdjęciu obiektywu?
Czy zaobserwowałeś uszkodzenie lub przemieszczenie ,zabrudzenie jakiegoś elementu?

skusnierczyk
07-08-2011, 19:45
Witaj
Przepraszam , że nie odpisałem , ale mam bardzo mało czasu ostatnio

Tak dokładnie nad lustrem
Problemem mogło być to , że po zdjęciu obiektywu chciałem wyczyśić tego paprocha patyczkiem nasączonym spirytusem , i to mogło zareagować z tymi kropkami
Nic raczej się nie przemieściło itp

Aparat został wysłany na żytnią - stwierdziłem , że tak będzie prościej i czekam na wycenę , ponieważ zostawiam chyba dla siebie 40D , a ten 450D wystawie z całym zestawem, tylko nie chciałbym , żeby kupujący był nie zadowolony dlatego dałem do serwisu żeby zrobili to dobrze

Bruinen
07-08-2011, 20:07
Spirytus rozpuszcza plastik z którego są matówki i płytki z punktami AF - było wiele razy pisane a nadal ten sam problem... Na mój gust to trzeba się przyzwyczaić albo wysłać na Żytnią - ta płytka z punktami nie jest dostępna w regularnej sprzedaży poza serwisem z tego co wiem.

skusnierczyk
11-08-2011, 00:04
Spirytus rozpuszcza plastik z którego są matówki i płytki z punktami AF - było wiele razy pisane a nadal ten sam problem... Na mój gust to trzeba się przyzwyczaić albo wysłać na Żytnią - ta płytka z punktami nie jest dostępna w regularnej sprzedaży poza serwisem z tego co wiem.



Żytnia naprawiła za 100zł
Wymieniła matówkę , działa już
Temat powinen być przestrogą