PDA

Zobacz pełną wersję : Studio do około 1500 zł



pacin1985
31-07-2011, 23:18
Witam
Jestem ciekaw czy można za około 1500 zł złożyć jakiś zestaw do studio dla amatora czy jest sens zaczynać się bawić w Studio z taką kasą by się czasem nie zrazić do fotografowania w 4 ścianach .
Jeżeli jest możliwość złożenia takiego zestawu za taką cenę to proszę o porady co najlepiej kupić .
Z góry dziękuje za porady .

KUBAwo
01-08-2011, 08:01
Myślę, że spokojnie się da. Możesz pójść albo w małe błyskotki np. yn-460ii (około 200zł/szt) albo w lampy studyjne np 200ws (około 300zł/szt) do tego wyzwalacze albo chociaż jeden a resztę z fotoceli odpalać, tła, statywy do lamp i np. na początek parasolki a jak starczy to softbox.

krtk2
01-08-2011, 11:08
2 lampki Quantuum PT-300 po 430 zł, 4 statywy 290cm po 70 zł, system lancuszkowy do tła na statyw 120 zł, 1 tło kartonowe (najlepiej szare) 220 zł, kostka z gniazdem pc do wyzwalania z kabla 20 zł, równiutko 1500
przydałyby się jeszcze modyfikatory zmiękczające ale jesli dołożyłbyś 40 zł to pewnie kupisz 2 białe parasolki,
ten zestaw pozwoli zacząć się uczyć pracować ze światłem
w dalszej kolejności potrzebne będą porządne modyfikatory -okty, softy, beauty, snooty, zastawki itd, potem jeszcze conajmniej 2 mocniejsze lampy
pod warunkiem że masz tyle miejsca na studio żeby to pomieścić :)

gregobb
01-08-2011, 11:09
szukaj nie boli :) takie lampki jak ci Kuba proponuje to są ok w plenery... Do studia są za słabe troche. za 1o t000 pln kupisz zestaw lamp 2x300ws NOWYCH. do tego tło i się wyrobisz w 1500 pln.

Mad_Mac
01-08-2011, 11:54
Spokojnie dasz rade a i frajdy da ci to sporo.
2 Lampki spokojnie starcza. Dodatkowo mozesz uzyc normalnego flasha jak potrzebujesz wiecej migawek a normalne lampki odpala z fotoceli.

MMM
01-08-2011, 11:59
Kupowanie lamp bez softboxów to kompletne nieporozumienie, szczególnie w małym pomieszczeniu gdzie użycie parasolki będzie skutkować brakiem kontroli nad światłem.

pacin1985
01-08-2011, 16:29
pomieszczenie jakie moge wykozystać to rozmiar 4 na 5 metrów .

krtk2
01-08-2011, 20:30
"Kupowanie lamp bez softboxów to kompletne nieporozumienie"
no niezupełnie, zakładamy nie hipotetyczną sytuacją gdzie mamy nieograniczony budżet tylko konkretną z konkretną kwotą, spokojnie na początku może oświetlać samym garnkiem albo garnkiem z parasolką, to daje w pomieszczeniu 4x5 to samo co softbox bez stripa a 2 softy ze stripami to około 6 stów

panmateusz
02-08-2011, 17:20
Podepnę się pod temat - poszukuję sprzętu na potrzeby małego studia, które będzie wykorzystywane do packshot'ów oraz fotografii ludzi (całe postacie). Aktualnie dysponuję stolikiem bezcieniowym, namiotem bezcieniowym 200x200cm, żarówkami PowerLux (2 szt. 65W, 1 szt. 85W) wraz z trzema srebrnymi parasolkami oraz oczywiście statywami.

Na pewno muszę zakupić tło kartonowe 2.70 m - tutaj nasuwa się pierwsze pytanie, mianowicie brać kolor White czy Super White?

Druga sprawa to zakup błyskowych lamp studyjnych - myślę, że poniżej 2x300Ws nie ma sensu schodzić. Jaki sprzęt byście tutaj polecili, żeby wyrobić się jeszcze z kasą na softboksy? Lampy byłyby wyzwalane początkowo fotocelą, z czasem wyzwalaczami radiowymi.

I trzecia sprawa - co z oświetleniem tła? Mam do dyspozycji 2 lamp błyskowe - Speedlite 430EX II oraz Sigma EF-530 DG. Wyzwalać 430EX II i lampy studyjne za pomocą Sigmy?

Chciałbym też dowiedzieć się o najlepsze sposoby oświetlania dużego namiotu bezcieniowego - trzy żarówki tutaj nie wystarczą. Co trzeba dokupić do lamp studyjnych, aby poprawić jakość oświetlenia w samym namiocie (fotografia dużych przedmiotów)?

Na rozbudowę chciałbym przeznaczyć jak najmniej, aczkolwiek jestem w stanie wyłożyć spokojnie z 1500 zł.

Altair
08-08-2011, 12:42
Osobiście proponowałbym pójść od razu w zestaw z akumulatorem (chociażby jakiegoś chińczyka), albo mocne lampy aparatowe z mocowaniem Quantuum BK-3. Z czasem zachce wam się wziąć studio w plener, a mając już 2 lampy "jedynie studyjne" będzie ciężko.

Dodatkowo - postarajcie się, by pomieszczenie w którym fotografujecie nie było białe, a najlepiej by było czarne, lub była możliwość zastosowania jakichś ciemnych zasłon. W innym wypadku światło nie będzie w pełni kontrolowalne, bo będzie się odbijało od ścian, sufitu, i zmieniało barwę i sam charakter oświetlenia.

gregobb
08-08-2011, 12:49
Wyzwalanie lamp z fotoceli na takim metrażu to głupota, ponieważ musisz ustawiać dodatkowo moc lampy błyskowej . Wystarcza 2 softy +2 lampy 300WS i do tego ew później dokupic wrotka lub beauty dish'e.

pkpiast
10-08-2011, 09:18
ja bym raczej szedł w kierunku lampki z generatorem i to min 600Ws i wtedy nie ograniczamy sie tylko do pomieszczenia - a ktoś wczesniej proponował 300 Ws na słońce - nie bardzo chyba ze masz mega jasny obiektyw i nastawiasz sie tylko na dużą głębię ostrości.

gregobb
11-08-2011, 22:31
600ws na słońce przekracza 1500 pln :) 300 Ws to wszystko co za tą kwote można zakupic, ale masz racje co do pracy w plenerze

kaindox
12-08-2011, 11:34
600Ws quantuum dual power można mieć za 1300zł, oktę 120cm parasolkową za 290 zł

george
12-08-2011, 13:02
Oświetlanie dużego tła z lampy saneczkowej raczej nie jest wygodne.
Polecałbym raczej standardowe studyjne, nawet nie najmocniejsze.
Większość osób zawsze sugeruje jak najmocniejsze lampy, ale na początek 300-400ws do niewielkiego studia jest w stanie wystarczyć. Pojawiły się teksty o wynoszeniu na zewnątrz i tutaj zależy, bo jeśli chcesz faktycznie przebijać słońce mocą to będzie to za mało, kwestia czy chcesz to robić, czy pracować wewnątrz.
Za ok 100zł już możesz dostać nadajnik radiowy i jak najbardziej większość da się podłączyć do lamp studyjnych, nawet takie typowe do lamp na saneczki, jeśli mają wyjscie PC to wszystko działa. Trzeba tylko pamiętać, że te najtańsze chińczyki czasem nie wyciągają czasu sycnronizacji jaki daje nam korpus, tj jest u mnie powiedzmy max 1/250 a przez radio wyciąga do 1/160. Aha i może wystarczyć nawet z jednym odbiornikiem, jeśli druga lampa będzie miała przyzwoitą fotocelę, czasem może nie wypalić jak będzie mocno zasłonięta dużym softem itp, ale odpalanie lampą z sanek jest dość niewygodne, choć da się to robić, ale wprowadzamy wtedy dodatkowe światło do sceny.
Co do modyfikatorów chińczyki są dość budżetowe na początek ;)
Powodzenia

BeatX
15-08-2011, 11:36
a ja mam pytanie troche z innej beczki.
jak mozna przelozyc moc lampy blyskowej na liczbe przewodnia?
tzn, czy lampa 600Ws quantuum dual power bedzie podobnej mocy co Canon EX580?
juz po samym rozmiarze zakladam, ze 600Ws quantuum bedzie swiecilo mocniej, tylko nie wiem jak bardzo mocno w stosunku co do speedlite EX580 :]

undisputed
15-08-2011, 12:16
wszystko jest opisane na stronie quantuuma, 600Ws równe jest liczbie przewodniej ~78

BeatX
15-08-2011, 12:26
a fakt, nie zaowazylem ;)
dzieki za info.