PDA

Zobacz pełną wersję : 450D crash



thirdk
31-07-2011, 18:40
Zdjęcie prosto z aparatu po konkretnym upadku


https://canon-board.info/imgimported/2011/07/avgbqx-1.jpg
źródło (http://i56.tinypic.com/avgbqx.jpg)

i pytanie - padła matryca, filtr dp, próbować naprawiać, czy schować do szafki, popłakać i zapomnieć?

dinderi
31-07-2011, 18:46
Wg mnie filtr trafił szlag.
Rozbierz i przerób sobie na astrofotografię ;)

janmar
31-07-2011, 19:55
Zdejmij obiektyw .Ustaw w menu czyszczenie matrycy,przez jakąś lupę w dobrym świetle obejrzyj matrycę.To nie zaszkodzi.
Daj do serwisu do oceny stanu technicznego,i kosztów oraz zakresu ewentualnej naprawy.
Znając konkretnie rodzaj uszkodzenia,popytaj o naprawę w innych serwisach.Podobno niektóre obecnie podejmują sie wymiany samego filtra.
Możesz równiez po analizie opłacalności spróbować sprzedać jako uszkodzony,podając rzetelnie rodzaj i przyczynę uszkodzenia.

Naprawiacz
31-07-2011, 23:12
Myślę, że jestem w stanie pomóc w tym problemie. W razie chęci pisz na PW.

Bruinen
01-08-2011, 08:01
Ja bym odpuścił, wymiana matrycy poza firmowym nie da Ci wcale sprawnego aparatu bo zwariujesz z hot pixelami - musi być zmapowana z płytą główną. Przeróbka na astrofotografie to jedyne sensowne rozwiązanie, o ile nie przeszkadza Ci zasypana równiutko matryca (sama matryca, nie filtr dp - pyłki są zdecydowanie zbyt wyraźne jak na takie leżące "na wierzchu" ;-))

miszaqq
01-08-2011, 08:34
alez czasami taki efekt jest wrecz pozadany, nie wiem czy przypadkiem nie w LR jest taki filtr ktory wlasnie przerabia fotki na styl a'la lata 20 XX wieku, wiec jedyne co tutaj musisz zrobic to ladna przerobka na monochroma a filtr do 'postarzania' masz wbudowany w body

Slider
01-08-2011, 10:54
O ile sie zgodzę, że ziarno może jeszcze być czasem pożądane, o tyle uważam, że pęknięcie filtra zajmujące połowę kadru już nie ;-)

janmar
01-08-2011, 11:11
Miałem w zeszłym roku jesienią wymienianą matrycę [po uszkodzeniu filtra] na Żytniej.Nie mam żadnych zastrzezeń,ani hotów.
BTW.Znalazłem możliwość nabycia samego filtra[jest w katalogu części wymiennych] ,niestety autoryzowane serwisy nie chciały dokonać wymiany[podobno to nieopłacalna robota z powodu nakładu i stopnia trudności w stosunku do cennika.]
Pozdrawiam

thirdk
01-08-2011, 11:40
Dzięki wszystkim za odpowiedzi


[podobno to nieopłacalna robota z powodu nakładu i stopnia trudności w stosunku do cennika.]

tak też słyszałem, nie wspomniałem na początku, że osłona jak też sam lcd są również do wymiany, w takim przypadku koszt naprawy na pewno przekroczy wartość body. Teoretycznie można zrobić i trzymać jako zastępczy, działać bez lcd też się da, choć to trochę niewygodne ;]

pawko
01-08-2011, 12:24
czy możesz nam opisać z jakiej wysokości i na jakie podłoże upadł aparat ?

pozdrawiam

Paweł

thirdk
01-08-2011, 14:48
wyleciał przez okno ;/ około 4m, na drewniane nierówne podłoże, upadł centralnie na wyświetlacz.


https://canon-board.info/imgimported/2011/08/xaqg07-1.jpg
źródło (http://i54.tinypic.com/xaqg07.jpg)

Janusz Body
01-08-2011, 14:54
wyleciał przez okno ;/ około 4m, na drewniane nierówne podłoże, upadł centralnie na wyświetlacz.....

Niewiarygodne, że on jeszcze zdjęcia robi :-) Mógł się odkształcić korpus, właściwie ramka wewnętrzna i aparat już nigdy nie będzie miał poprawnej geometrii.

gavin
01-08-2011, 19:52
na części go....

Bruinen
01-08-2011, 21:03
Miałem w zeszłym roku jesienią wymienianą matrycę [po uszkodzeniu filtra] na Żytniej.Nie mam żadnych zastrzezeń,ani hotów.
Bo tam mapują...

janmar
01-08-2011, 21:12
Tak i jeszcze dużo sprawdzeń,regulacji itp.Nie jest to robota dla nie firmowego serwisu.Tu pełna zgoda oczywiście.Pisząc o innych miałem na myśli też autoryzowane, np.Berlin.

Pewnie taniej nie będzie .Ale kto pyta nie błądzi. Pozdrawiam

Bruinen
01-08-2011, 21:41
Ja bym tak czy siak tej 450 na części nie przeznaczał. Chyba że ktoś zaoferuje za to z 300zł, jak nie to zdecydowanie warto dorzucić ze 4 stówki za przerobienie na IR i doprowadzenie do porządku całości - ale co kto lubi, mi się zawsze podobały białe drzewa :-D

thirdk
01-08-2011, 23:18
Faktycznie naprawa jest nieopłacalna, ze sprzedaży też zysku nie będzie, jedynie przeróbka wydaje się sensowna, ale pomyślę o tym w dalszej lub bliższej przyszłości po zakupie nowego sprzętu.

Tezet-gdynia
02-08-2011, 17:52
Czyli co tam jest do roboty ? Wymiana wyswietlacza, czyszczenie samej matrycy w extreme clean warunkach i wymiana filtra ? A 450D nie mialo ultrasonicznego czyszczenia matrycy ? To nie kolejny komponent ktory nalezalo by wymienic ? Wymiana filtra to pikus, wymiana wyswietlacza jeszcze wiekszy pikus. Czyszczarke mozna usunac wyciagajac pekniete szklo i zostawiajac tylko ramke zeby aparat sie nie zloscil o brak komponentu. Najgorzej chyba po prostu dostac taki filtr osobno :\ Jesli wielkosc filtra jest taka sama jak w innych cropach, to duzo by pomoglo - zawsze to mnogosc sprzetu inaczej ukoszdzonego na rynku - chociazby jakies tanie 300D po padzie migawki/elektroniki/czegokolwiek poza filtrem.