PDA

Zobacz pełną wersję : Dla rajdowców



yakuza144
28-07-2011, 23:41
W związku ze zbliżającym się rajdem Rzeszowskim postanowiłem stworzyć ten wątek. Oczywiście mogą wypowiadać się wszyscy, nie tylko rajdowcy :twisted:

Po Rajdzie Karkonoskim nie zbyt byłem zadowolony z przywiezionych zdjęć - częściowo odpowiedzialny był za to nie trafiający Autofocus, częściowo ja, i częściowo... miejscówki.

Więc mam do Was pytanie Panowie. Jakich miejsc na rajdach samochodowych unikać, a jakie oblegać. Oczywiście nie chodzi mi tu o dokładne współżędne GPS ale o ogólne sugestie w jakich miejsach stawać aby zdjęcia zaciekawiły przeciętnego odbiorcę (wiadomo że dla maniaka motoryzacji [jak ja] byle STi na zdjęciu wystarczy aby było :shock::shock::shock:)

Na karkonoskim stałem trochę przy hopie, i gdyby nie felerny AF to zdjęcia byłby miodne. Potem ustawiałem się na zakrętach polecanych w WRC (gazeta) ale brakło akcji :twisted:
Także proszę o sugestię

PS. Taki mały off-top - kto się wybiera na Rzeszowski? Ja niestety jesze nie wiem czy będę miał szkło na ten wyjazd :x

pawlack
29-07-2011, 14:57
Ja na pewno będę. Jak dostanę mapkę to dam znać gdzie najlepiej stanąć bo mieszkam w miejscowości przez którą ten rajd przebiega.

brute
30-07-2011, 11:11
w sumie w każdym miejscu możesz zrobić dobrą fotkę , nie musi być zakręt może być prostka zaczniesz używać panoromowania , dobry czas migawki a fotki same wyjdą :).
Spróbuj dostać się na jakiś nawrót i podejdż naj najbliżej użyj szerokiego kąta ,znów panoromowanie dobry czas migawki i tez coś fajenego powinno wyjść :)

Qba1983
31-07-2011, 15:19
proponowal bym tez nie uzywac AF, lub blokowac jego dzialanie. nie spodziewal bym sie ze AF zdarzy ustawic ostrosc na pedzacym autku... i tak jak kolega wyzej pisz.... odpowiedni czas, panoramowanie i bedzie fajnie.
powodzenia

Tezet-gdynia
01-08-2011, 14:43
Najwazniejsze i tak sa miejsca.

Warto wybierac zakrety, ale nie wszystkie. Najlepsze sa skupiska zakretow prawo-lewo, poniewaz tam latwo o jakis blad lub o utrate przyczepnosci co powoduje widowiskowego "boka" do przodu. Kolejnymi ciekawymi zakretami sa zakrety dlugie, nie za ostre, poprzedzone dluga prosta. To wlasnie tam kierowcy moga sie rozpedzic i probowac przejsc zakret na pelnym bucie, co finalnie czesto konczy sie lekkim poslizgiem i walka z trakcja za zakretem. Czasami fajnie wybrac nawrotke stojac nad trasa - szeroki kat i zdjecie lekko z gory - jakis murek - miod. Warto tez poszukac info na temat danego rajdu na forach rajdowych, ktory zakret jest zdradliwy. Nie raz bywalo ze duza czesc ekip konczyla swoj rajd na jednym zakrecie. Kolejnymi miejscami, ale uzaleznionymi od pogody, sa roznego rodzaju depresje terenu. Gdy dzien wczesniej popada, mozna tam ustrzelic ladnego watersplasha z rajdowka po srodku. Ogolnie, na temat samych rajdow, i foto, mozna napisac wiele. Zawsze takze warto wybierac miejscowki z drzewami. Im grubsze, tym lepsze. Takie drzewko szczescia moze pozwolic robic dalej zdjecia, ze wzgledu na swa wytrzymalosc, w przypadku awarii rajdowki lub bledu kierowcy/pilota. Milego focenia.