PDA

Zobacz pełną wersję : DPP 3.10 nie działa "transfer to Photoshop" CS5



shamanizm
26-07-2011, 00:15
Proszę o pomoc. Tak jak w temacie na moim Win7 64bit nie działa transfer obrazów do Photoshopa CS5. To bardzo irytujące, bo jak mu zadam transfer to mieli, mieli i wypluwa blachę że "Failed to start Photoshop" :(
Co może być przyczyną? Na poprzednim systemie XP DPP w wersji 3.9 działało pięknie.
Na jakimś innym forum natknąłem się na podobny problem i taką sugestię rozwiązania problemu:

"Windows Key + R
type MSCONFIG
hit OK
click Tools tab
click Chang UAC Settings, then click Launch
Take the slider down to Never Notify, click OK
get out of that, then log off then back on.
Try your problem again."

Niestety u mnie nie pomaga.
Miał ktoś z Was podobny problem? Wiecie jak to naprawić?

Tezet-gdynia
26-07-2011, 00:49
A odpal recznie shopa, i wtedy w dpp kliknij transfer. Wtedy wrzuca normalnie ? Moze to brak jakiegos wpisu w rejestrze od shopa albo dpp. Probowales reinstalowac ?

bob_
26-07-2011, 08:38
Nie będzie działać niestety. Wątek poruszany chyba tez na forum - DPP nie odpala ps'a jeśli masz zainstalowaną jedynie wersję 64bit. W przypadku gdy w czasie instalacji wybraliśmy tez 32bit wtedy zadziała niby normalnie, ale DPP wytransferuje tiff do do ps'a 32 bit. nie wiem dlaczego tak długo nie możemy się doczekać poprawki.

shamanizm
26-07-2011, 17:51
Dzięki za zainteresowanie tematem.
Tezet-gdynia - tak, z otwartym PS`em sprawdzałem - DPP też nie transferuje obrazów. Nie chciałem reinstalować PS`a, bo nie było pewności czy to w ogóle pomoże.
bob_ chyba rozwiałeś moje nadzieje na naprawienie tego problemu. PS jest zainstalowany w 64bit.
Więc wygląda na to, że cierpliwie pozostaje czekać na poprawkę DPP a może nawet wersję 64bit. Na razie Canon Co. nie kwapi się aby wydać chociaż RAWcodek dla Win7 wersji 64bit. To dla mnie niezrozumiała opieszałość i/lub ignorancja.
Tak czy owak, jeżeli ktoś poradził sobie z tym problemem lub słyszał o jakiś poprawkach to proszę o jakąś informację.