PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z podłączeniem do komputera



Magda1369
24-07-2011, 14:39
Witam! Mam Canona 500d. Problem w tym, że podłączam go do komputera, wyskakuje w "moim komputerze" ikona ale kiedy ją otwieram nie ma żadnych plików. Zainstalowane mam oprogramowanie które było dołączone dlatego też nie wiem czym może być to spowodowane.
Pozdrawiam.

Janusz Body
24-07-2011, 15:16
Witam! Mam Canona 500d. Problem w tym, że podłączam go do komputera, wyskakuje w "moim komputerze" ikona ale kiedy ją otwieram nie ma żadnych plików. Zainstalowane mam oprogramowanie które było dołączone dlatego też nie wiem czym może być to spowodowane.
Pozdrawiam.

Spowodowane jest to zapewne "nieprzeczytaniem" instrukcji od aparatu. Przeczytaj a jeśli nie posiadasz to jest tu:
http://chomikuj.pl/bubul222/Foto/Canon+EOS+500D+-+instrukcja+obs*c5*82ugi,273389930.PDF

M74
25-07-2011, 06:58
Kiedy ja podłączam 50D to wyświetla mi się całe menu Eksploratora Windows, jeśli masz na przykład Lightrooma to w menu pojawi się import do tego programu, itd itd.

Magda1369
26-07-2011, 13:08
Instrukcję przeczytałam zanim zaczęłam cokolwiek instalować i pomimo tego, że zrobiłam wszystko tak jak powinnam nie działa. Przez jeden dzień chodziło wszystko jak powinno tzn. po podłączeniu wyświetla się okno wyboru programu do odtwarzania. Teraz nawet jeśli to okno się wyświetli to brak w nim jakichkolwiek programów do wyboru

Janusz Body
26-07-2011, 13:26
A Zoombrowser też nie widzi aparatu?

W Zoombrowserze w "Tasks" masz "Aquire". Powinno działać.

krzysztofSL
05-10-2011, 19:00
Witam! Mam Canona 500d. Problem w tym, że podłączam go do komputera, wyskakuje w "moim komputerze" ikona ale kiedy ją otwieram nie ma żadnych plików. Zainstalowane mam oprogramowanie które było dołączone dlatego też nie wiem czym może być to spowodowane.
Pozdrawiam.

Mam Canona 500D i też miałem ten problem - otóż może to zależeć od gniazda USB, te z przodu obudowy (mówię teraz o komputerze stacjonarnym) mają najprawdopodobniej inne napięcie. Mi też z początku nie chciało czytać - problem zniknął, gdy zacząłem podłączać aparat do USB z tyłu obudowy - zintegrowane bezpośrednio z płyta główną kompa. Teraz za każdym razem jest OK. Dla ułatwienia możesz zastosować przedłużkę USB której końcówkę umieścisz z przodu kompa. Nie wiem czy masz laptopa czy stacjonarny jeżeli laptopa to próbuj podpinać we wszystkie gniazda po kolei.