PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z bateriami w EOS 3000v



yogero
02-01-2006, 21:45
Mam eos 3000v i mam wielki problem z bateriami. Wchodza do niego cr2. Niestety nawet nowiutkie baterie prosto z pudelka nie dzialaja. Bez lampy [wbudowanej] zrobie pare zdjec, ale natomiast jezeli chce zrobic chociaz jedno zdjecie z lampa to odrazu wyskakuje wskaznik zużytej bateri. Prubowalem na kilku kompletach nowych baterii i za kazdym razem jest to samo.Jesli ktos cos wie na ten tema prosze o informacje. Dodam jeszcze ze aparat jest polroczny i jedynie na pierwszej parze baterii wyrobilem pare klisz bez problemu. A i czy niewiecie czy sa akumulatorki z ladowarka wielkosci cr2?
Baterie ktore wkladalem mialy zawsze date waznosci powyżej 2010roku i probowalem na trzech kompletach ,kazdy innej firmy.

kane
02-01-2006, 22:08
Mam eos 3000v i mam wielki problem z bateriami. Wchodza do niego cr2. Niestety nawet nowiutkie baterie prosto z pudelka nie dzialaja.


Wydaje sie ze po prostu te nowe z pudelka byly rozladowane? Sprawdzales dat przydatnosci?

Raff
02-01-2006, 22:10
No niestety - chyba aparat ma problem. Ja miałem coś podobnego z 50E. Przy naciśnięciu spustu migawki mrugał wskaźnik baterii i aparat się zawieszał. Pomagało wyłączenie i włączenie. Na szczęście mu przeszło (a było to na wyjeździe i miałem jeden aparat) ale wciąż myślę czy się nie powtórzy. Musisz się niestety udać do serwisu. No chyba, że trafiłeś na jakieś lewe baterie, ale to chyba nie to... Z tego co wiem są akumulatorki odpowiedniki CR2.

gr86
02-01-2006, 22:35
... Z tego co wiem są akumulatorki odpowiedniki CR2.
przepraszam tak offtop czy CR2 to samo co CR123? bo te drugie widziałem akumulatorki :oops:

Raff
02-01-2006, 22:42
przepraszam tak offtop czy CR2 to samo co CR123? bo te drugie widziałem akumulatorki :oops:

Z tego co pamiętam to rózne baterie. CR123A - też 3V ale jest większa.

Silent Planet
02-01-2006, 22:44
Jeśli po naciśnięciu spustu zaczyna pulsować symbol baterii oznacza to jeden z błędów BC. ( w Twoim EOSie nie będzie napisu BC tylko pulsująca bateria własnie ).

Czytaj poniżej:

1. BATTERY CHECK - SPRAWDŹ BATERIE
Migający napis "BC" oznacza zużyte baterie w aparacie. Wymień je i wszystko powinno być już w porządku.

2. BLOODY CONTACTS - CHOLERNE STYKI
Zły kontakt pomiędzy battery-packiem a korpusem. Odkręć battery-pack, sprawdź akumulatory i dokładnie zamontuj battery-pack z powrotem.
Należy pamiętać, że regularne czyszczenie styków w pojemniku baterii ( zewnętrznym jak i wbudowanym ) zapobiega powstawaniu takich sytuacji.

3. BAD CONNECTION - ZŁE POŁĄCZENIE
Sprawdż połączenie obiektywu z korpusem. Wymontuj obiektyw i załóż go ponownie. Jeśli to nie przyniesie efektów przetrzyj styki kontaktowe na bagnecie obiektywu i korpusu za pomocą odpowiedniego środka czyczącego ( np. alkohol izopropylowy ).

4. BUY CANON - KUP CANONA
Obiektyw, który stosujesz nie jest do końca zgodny z systemem EOS. Najczęściej oznacza to, że fokus i zoom działają poprawnie, lecz korpus nie potrafi ustawić przysłony. Rozwiązaniem tego problemu jest wykonywanie zdjęć na maksymalnej przysłonie, dobrym pomysłem jest przeszczepienie w obiektywie odpowiedniego układu scalonego ( "rechipping" ). Canon zaleca zawsze stosowanie obiektywów marki Canon lub tych posiadających pełną zgodność z systemem EOS.

5. BAD COMPONENT - USZKODZONY PODZESPÓŁ
Któryś z wewnętrznych elementów korpusu został uszkodzony. Nieodzowna jest wizyta w serwisie.

6. BAD CURTAIN - USZKODZONA MIGAWKA
Uszkodzenia migawki nie da rady naprawić w domu. Nieodzowna wizyta w specjalizowanym serwisie.

7. BAD CODE - BŁĄD OPROGRAMOWANIA
Firmware aparatu uległ uszkodzeniu. Nieodzowna wizyta w specjalizowanym serwisie.

8. BAD CARMA - NIEFART
Może Twój aparat jest chory i czas udać się z nim do szpitala dla chorych aparatów?

To znaczenia komunikatu BC.
W tej kolejności powinno się go rozpatrywać.


Kiedyś znalazłem na eosdoc.com
Tutaj też kiedyś widziałem, chyba ręką Viteza, ale nie mogłem znaleźć, więc wkleiłem swoją wersję.

gr86
02-01-2006, 22:58
Z tego co pamiętam to rózne baterie. CR123A - też 3V ale jest większa.
dzięki za odpowiedź, zanleazłem dokładne wymiary CR123 jest grubsza o 1mm i większa o 7mm :(

mxw
03-01-2006, 00:11
No niestety - chyba aparat ma problem. Ja miałem coś podobnego z 50E. Przy naciśnięciu spustu migawki mrugał wskaźnik baterii i aparat się zawieszał. Pomagało wyłączenie i włączenie.
ja mam to nadal w 50E - gdy tylko spróbuję włozyć jakiś obiektyw M42 - po prostu moja przejściówka zwiera taki dzyndzel (przesuwa go mechanicznie) i robi się efekt dokładnie taki, jak opisałeś. dodam, że w 350D tego dzyndzla nie ma i ta sama przejściówka działa bez problemu.

a co do tematu wątku: odpowiedź Silenta chyba go wyczerpała 8-)

Vitez
03-01-2006, 01:53
Kiedyś znalazłem na eosdoc.com
Tutaj też kiedyś widziałem, chyba ręką Viteza, ale nie mogłem znaleźć, więc wkleiłem swoją wersję.

Wieki temu bylo. W miedzyczasie przy jakiejs przesiadce forum (albo na nowy serwer albo na nowy engine) stracilismy baze danych wiec zginelo i nie da sie znalezc :(

bonk
03-01-2006, 04:36
przepraszam tak offtop czy CR2 to samo co CR123? bo te drugie widziałem akumulatorki :oops:

a moze widziales tez 2CR5 w wersji akku?

gwozdzt
03-01-2006, 08:26
a moze widziales tez 2CR5 w wersji akku?
http://www.e-trade.com.pl/sklep/index.php?cPath=49

bonk
03-01-2006, 23:05
o jak milo
thx