PDA

Zobacz pełną wersję : Assistance na wakacje



gonzo44
22-07-2011, 13:04
Nigdy nie korzystałem z assistance i chciałem zapytać na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru takiej usługi - potrzebna jest mi ona tylko na przejazd wakacyjny nad morze (przez Berlin) i z powrotem. Jeżeli ktoś korzystał z takiej krótko trwającej ochrony i chciałby się podzielić uwagami to będę wdzięczny.

Bangi
22-07-2011, 14:15
Tak na szybko to przed podpisaniem jakiekolwiek umowy dokładnie trzeba przeczytać zakres ubezpieczenia, ale to chyba wiadomo. Jak jedziesz przez zagranice to koniecznie musisz mieć ochronę również za granicą. Zwróć uwagę na kwestię franszyza, tzn. zazwyczaj kwotowo określonych poziomów przy których ubezpieczyciel nie udziela ochrony (zazwyczaj rzędu kilku stówek). Na pewno muisz dokładnie przeczytać zakres i wyłączenia. Sam pracuję w branży ubezpieczeniowej, ale tak na szybko to trudno napisać na co masz zwrócić uwagę, masz jakieś konkretne pomysły już co do wyboru assistance? jakiś link do OWU? byłoby łatwiej.

AMMarshall
22-07-2011, 14:30
Jeśli masz czas to dzwoń, pytaj czytaj.

Najlepiej mieć jednak zaufanego doradcę, brokera.
Dzwonisz, mówisz co chcesz, on Ci daje ze 3 oferty, wybierasz, płacisz i masz problem z głowy.

Troszkę zareklamuję :) ja osobiście korzystam z usług firmy Bastion Broker (http://www.bastionbroker.com/).
Szczerze polecam takie rozwiązania!

Bangi
22-07-2011, 19:50
W sumie AMMarshall dobrze radzi, jest to chyba najszybszy sposób na otrzymanie satysfakcjonującej oferty

takisefotograf
22-07-2011, 22:41
Z krótkoterminowymi polisami assistance sie ostatnio popsuło(standardem stają się roczne polisy).Miesiąc temu troche sie naszukałem by wogóle coś mieć.W końcu padło na HDI,ale jak to działa na szczęście nie musiałem sprawdzać :-D