PDA

Zobacz pełną wersję : Wyposażenie studia.



grzana92
22-07-2011, 11:42
Mam pytanie: jak fachowo nazywa się biała kostka, którą często używa się przy sesjach w studio? Służy ona nie tylko do fotografii reklamowej,ale często modelki na niej leżą,siedzą itd.

monart
22-07-2011, 12:33
biała kostka ;)

marszull
22-07-2011, 13:12
bialy kubik czyli biala kostka ;)

dark4blade
22-07-2011, 14:12
Dokładnie - kubik na to się mówi.

ptr8
29-07-2011, 21:20
a po co taka kostka :D nie lepszy hooker or sth :D wrzućcie przykłądy zastosowania tego kubika bo trochę mnie zainteresował !

aligator16
30-07-2011, 14:43
Jak to do czego? :D

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.eithel.pl/galerie/images/86f618780176280ae89b7148d683e8dc_370.jpg)

saVius
19-04-2012, 14:02
odkopię troche tamat :-) Czy mogę zrobić tą "białą kostkę" z kilku warstw styropianu? Ktoś próbował tego ?:) Nie mam aktualnie dostępu do studia więc nie mogę sprawdzić ( styropian mam :D )

Maggot
23-04-2012, 16:18
styropian - szpilkami na tym nie staniesz, kolanami zrobia sie wgniecenia. Mozna dac lico z tworzywa ale ja wole drewniane.

krzysztofT
23-04-2012, 21:14
w sklepach rtv stoją na tym telewizory ja wyrwałem z taiego sklepu

bobas2006
25-04-2012, 23:18
mozna obić kartongipsem :) i pomalowac:) lekkie i sztywne :)

smigaczka
26-04-2012, 15:54
Ze styropianu bez sensu robić taką kostkę no chyba, że ma się na celu stawianie na nim drobnych przedmiotów.
Do ustawiania na kubiku ludzi polecam drewno obite np. pleksą czy czyms podobnym.
Każdy biały rekwizyt przydaje się w studiu :)

Ulisses
27-04-2012, 15:11
mozna obić kartongipsem :) i pomalowac:) lekkie i sztywne :)

Wiesz, z drugiej strony karton gips też szybki się zużywa. najlepszy byłby stelaż z aluminium oklejony ściankami z białego pcv - kwestia zasadnicza to jak to solidnie połączyć. Ważne jest też to jak duża ma być ta kostka bo im większa tym trudniej złożyć stabilny i lekki stelaż.

MartyMcFly
27-04-2012, 15:27
Moim zdaniem najlepsze do tego są drewniane blaty z wrzedazy z Ikei. Duży wybór, różne faktury, tanio. Potem pare wkrętów i gotowe :)

pkoprowski
27-04-2012, 18:46
Za 20-30PLN można w Ikei kupić stolik - nie jest to idealna kostka, bo wymiary ma 55x55x45 ale jeśli się boki oklei folią samoprzylepną w dobranym kolorze, to dla większości zastosowań wystarcza. Ciężar modelki wytrzymuje z dużym zapasem (mnie też wytrzymuje, a ważę duuużo więcej).
Na żadnych samoróbkach ze styropianu czy płyty gipsowej, to bym się modelki stawiać nie odważył.

pe.en.de
01-06-2012, 13:17
Za 20-30PLN można w Ikei kupić stolik - nie jest to idealna kostka, bo wymiary ma 55x55x45 ale jeśli się boki oklei folią samoprzylepną w dobranym kolorze, to dla większości zastosowań wystarcza. Ciężar modelki wytrzymuje z dużym zapasem (mnie też wytrzymuje, a ważę duuużo więcej).
Na żadnych samoróbkach ze styropianu czy płyty gipsowej, to bym się modelki stawiać nie odważył.

Kupiłem tam właśnie taki mały biały stolik i jest o.k.
A co do kubików robionych własnoręcznie, to można, tylko nie ze styropianu a ze styroduru.
To też taki styropian lecz wiele mocniej sprasowany przez co wytrzymałość nieporównywalna. Można to kupić na składach budowlanych.

Co do samego wykonania to skręcać płyty kolejno, śrubami takimi jak do karton gipsu tylko dłuższymi.
Jak już dwie płyty skręcone to dokręcamy kilkoma śrubami kolejne.
Dobrze jest użyć od czasu do czasu jeszcze dłuższych śrub - tak ze 20 cm.
Jak gdzieś jest nierówno - to papierem ściernym .

Po skręceniu pomalować unigruntem a następnie podkładową i nawierzchniową.
Skakać po tym można no i kształty jakie się chce.

Jeden taki kubik pociągnąłem tynkiem strukturalnym, ale ciężar jednak wzrósł w stosunku do pozostałych ( krzemionka) i łatwiej się brudzi.
Można je malować nawet agresywnymi fabami, lecz dopiero po zagruntowniu farbą podkładową.
Nie radzę tego sklejać, gdyż nie znalazłem jeszcze kleju, po którym bym nie rozerwał styroduru. Natomiast już trzy śruby trzymają na beton ale że strachliwy jestem to daję śrubek trochę więcej.

Bardzo dobre są też kubiki z plexi przezroczystej.
Ośmio milimetrowa plexi już wystarczy, ładnie i bezśladowo skleją je wam w agencjach reklamowych