PDA

Zobacz pełną wersję : Cyberlink PhotoDirector



Janusz_K
17-07-2011, 13:28
Mam prośbę do tych, którym się chce. Firma Cyberlink, która do tej pory wypuszczała oprogramowanie do obróbki video, tym razem wypuściła program, który - moim zdaniem - jest klonem Lightrooma. Te same przyciski, w tych samych miejscach, oczywiście jest np. filtr gradientowy. Gdybym miał porównywać, jest to wersja lite, ale chodzi dość szybko, ma presety, choć nie zauważyłem, by można było korygować szkieł. Ogólnie wrażenie dość dobre.

I tu wielka prośba, ponieważ program ten różni się dość istotnie ceną od lightrooma, może ktoś zdecydowałby się ściągnąć triala i obrobić tego samego RAW-a w Lightroomie i w PhotoDirectorze. Chodzi mi o efekty, o ogólne wrażenia, czym różni się sposób działania tych programów, jakie są zauważalne różnice w algorytmach i osiąganych efektach.

W reklamie (chyba proszku) pisało: to po co przepłacać. Czy kupując Lightrooma przepłacamy i czy warto kupić PhotoDirectora, skoro jest np. Bibble 5, czy choćby bezpłatny, a wcale niezły RawTherapee. Za wszelkie sugestie i spostrzeżenia dziękuję. Wiem, nie każdemu chce się bawić, ale może jednak? Dla ciekawych od razu miejsce, gdzie można ściągnąć triala i poczytać: http://www.cyberlink.com/products/photodirector/overview_en_US.html?fileName=overview&r=1