PDA

Zobacz pełną wersję : Upadł mi T 17-50 f 2.8



blend
16-07-2011, 10:14
Witam,
Wczoraj moja torba z aparatem spadła z wys ok. 2m w rezultacie czego uszkodził się obiektyw. nie działa pierścień przesłony( chodzi lekko, ale nie zmienia) i ogniskowej( zablokował się całkowicie). Na moje oko wygląda to tak, że podczas upadku coś się tam przestawiło, przesunęło. W związku z powyższym mam pytanie: Czy jest jakaś szansa na naprawę i czy zna ktoś serwis gdzie mógłbym to zrobić.
pozdrawiam

czerwiniak
16-07-2011, 10:17
Zapytaj

http://www.tamron.pl/?/content/czytaj/pytania

m-a-r
16-07-2011, 11:53
Szansa na naprawę jest zawsze niezależnie czy skasowaniu uległ obiektyw, samochód czy pralka.
Problem jedynie w opłacalności. Trzeba dokładanie wiedzieć co się zepsuło a to można stwierdzić po oględzinach lub częściowym rozebraniu sprzętu.
Zamiast się pytać tu na forum rzuć monetą i poznasz odpowiedź, która bedzie tak samo prawdopodobna jak uzyskane tu informacje.

Bolek02
16-07-2011, 13:01
To prawda, trzeba zapytać serwisu Tamrona lub jakiegokolwiek lokalnego o przybliżony koszt naprawy i decyzja jest prosta. jeśli koszt używanego szkła to ok 1000zł to jego naprawa IMHO jest opłacalna jeśli nie przekroczy 40-50% szacunkowej wartości obiektywu :)

Funthomas
20-07-2011, 10:46
Mam podobną awarię mojego Tamrona 17-50/2,8.
U mnie ni z tego ni z owego zablokował się pierścień zmiany ogniskowej, po czym przez własną głupotę zepsułem go całkowicie tak, że można było nim kręcić bez oporu. AF i przysłona działały normalnie.
Za naprawę pierścienia mam zapłacić 150zł + 40zł za tasiemkę.
Niestety poinformowano mnie że paprochy z części pierścienia zablokowały przysłonę i nie działa, a tym się serwis na Czapskich nie zajmuje, tylko serwis Tamrona.
Podczas odbioru założyłem obiektyw do aparatu i okazało się że przysłona działa normalnie, w serwisie lekko zdziwieni tym faktem, ale kazali zostawić obiektyw do sprawdzenia i przedmuchania.
Tak więc póki co czekam i modlę się aby przysłona była sprawna.

fabian
20-07-2011, 10:53
może zerknij na to: http://www.skibek.pl/zts/2010/09/tamron-28-752-8-naprawa/

blend
22-07-2011, 20:41
dzięki wszystkim